ankara escort

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet: Yumurta Diyeti

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet: Yumurta Diyet,
 • Beğen
  Loading...

Kilo vermeyi düşünenler kişiler için yumurta diyeti nedir ve diyetin içeriğinde neler yer alır derlemek istedik. Son dönemin popüler diyet programlarından olan yumurta odaklı diyetin etkileri de oldukça fazla. Yumurta diyeti yapanlar, bu mucizevi diyetin ayda 10 kilo verdirdiğini söylüyorlar. Elbette diyet programı bünyeden bünyeye değiştiğinden ayda 10 kiloyu ortalama bir miktar olarak alabiliriz. Öyle ki diyeti uygulayan kişilerin yorumlarına göre yalnızca 2 haftalık sürede 10 kilo vermeyi başaranlar da mevcut. Yani haşlanmış yumurta diyeti, düşünemeyeceğiniz kadar etkili.

Yumurta diyeti listesi içerisinde haşlanmış yumurtalı tariflerin yanı sıra başka besleyici ve lezzetli besinler de bulunuyor. Protein açısından oldukça zengin olan bu diyetin programına hep birlikte daha da yakından bakalım.

Yumurta Diyeti Nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=Qs5sCpGy4v0

Karbonhidrat açısından düşük, protein açısından oldukça zengin bir besin olan yumurta, kilo verme hayali kuranlar için sağlıklı bir besindir. Kas ve kemik gelişimine de yardımcı olan besinin doyurucu olma özelliğini de atlamamamız gerekiyor. Sağlıklı beslenme yoluyla kilo vermek isteyen herkesin yumurta ile yapılan diyet yöntemlerini denemeleri öneriliyor. Hem besleyici hem de sağlıklı olan yumurtanın diyet programında yeri oldukça fazla.

İşte bu mucizevi besinden yola çıkan uzmanlar da yumurtanın baskın olduğu bir diyet programı geliştirmişler. Yumurta diyeti nedir diye soranlara da cevap olarak uygulayabileceğiniz en sağlıklı diyet programı olarak cevap veriyorlar. Eğer yumurtaya karşı herhangi bir alerjiniz yoksa bu diyeti mutlaka uygulamalısınız. Beslenme konusunda uzman olan Ender Saraç da ısrarla bu diyetin uygulanması gerektiğini vurgulayan tanıdık isimlerden biri.

Yumurta Diyetinde Önerilen Pişirme Yöntemi

Yumurta Diyetinde Önerilen Pişirme Yöntemi

Yumurta diyeti yapanlar, diyetin ne kadar faydalı olduğunu anlatadursunlar biz de sizin için diyet programında yumurtanızı nasıl pişirmeniz gerektiğini araştırdık. Diyet programını uygularken yumurtanızı haşlama olarak tüketmeniz tavsiye ediliyor. Yağda pişen yumurta çeşitleri, diyet programları için genellikle tavsiye edilmiyor. Haşlama yumurtayı tüketmeyi sevmiyorsanız da az bir tereyağı ile yumurtanızı pişirebilirsiniz. Fakat hemen sonuç almak isteyenler yumurtalarını mutlaka haşlayarak pişirmeli.

İlginizi Çekebilir: Ramazan 2020 Sahur Menüsü ( 3 Ayrı Tarif )

Yumurtanızı haşlarken de suda çok fazla tutmamaya dikkat etmelisiniz. Fazla pişmiş bir yumurtanın etkisi az pişmiş olanına oranla daha azdır. Bu yüzden uzmanlar yumurtanızı kayısı kıvamında tüketmeniz gerektiğini tavsiye etmektedir. Yağda pişireceğiniz yumurta içerisine de herhangi bir ekstra besin maddesi katmamanız şiddetle tavsiye edilmektedir. Kilo vermek için kilo verdiren yumurta diyetini tercih edebilirsiniz. Peki yumurta diyeti nasıl yapılır ?

Yumurta Diyeti Yapanlar Ne Öneriyor?

Yumurta Diyeti Yapanlar Ne Öneriyor?

Yumurta diyeti nedir ve ne değildir sorularını daha önce bu diyeti uygulayanlara yönelttiğimizde onlardan da gerekli olan tavsiyeleri aldık.  Yumurta diyeti ile kilo verebilirsiniz. İşte yumurta diyetini uygulayanlardan sizin için faydalı tavsiyeler:

 • Öncelikle yumurtaya karşı herhangi bir alerjik reaksiyonunuzun bulunmaması büyük önem taşıyor. Yumurta ya da protein alerjisi pek çok insanda görülebilen bir durumdur. Bu yüzden yumurtaya alerjiniz varsa kesinlikle bu diyeti uygulamamalısınız.
 • Yumurta diyeti kapsamında en sık sorulan sorulardan biri de yumurtanın beyazının mı yoksa sarısının mı tüketilmesi gerektiği sorusudur. Yumurtanın sarısı protein bakımından zenginken beyaz kısmı da daha fazla doyurucu özelliğe sahiptir. Yani yumurtanın hem sarısını hem de beyazını tüketmeniz faydalı olacaktır.
 • Yumurta diyeti kapsamı dışında da günde en az 1 adet haşlanmış yumurta tüketmeniz gerekiyor. Yumurtanın kas, beyin, kemik ve sinir sistemi gelişiminde büyük faydaları bulunuyor.
 • Diyeti uygularken küçük kaçamaklara da meydan vermemeniz bekleniyor. Bu tip kaçamaklar diyet programını sıfırlayabiliyor.

Yumurta Diyeti Listesi

Yumurta Diyeti Listesi

Gelelim yumurta diyeti için gerekli olan listeye. Bu listede günlük olarak hangi tür besinleri tüketmeniz gerektiğini size menüler halinde sunmayı istedik. Buna göre öğünlerinizi ayarlayarak en hızlı şeklide kilo verebilirsiniz. Listeye gün be gün ve kararlı bir şekilde uymanız büyük önem taşımaktadır. Yumurta diyeti listesi, sizin etkili ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Peki yumurta diyeti nasıl yapılır?

1.   Gün

Kahvaltıda: 1 adet haşlanmış yumurta, 1 porsiyon mevsim meyveleri

Öğlen: 1 adet haşlanmış yumurta, salata ve portakal ya da greyfurt

Akşam: Yeşil salata ve ızgara tavukgöğsü

2.   Gün

Kahvaltıda: 2 adet küçük boy haşlanmış yumurta, limon suyu

Öğlen: ızgara balık ve greyfurt

Akşam: 3 adet küçük boy haşlanmış yumurta

3.   Gün

Kahvaltıda: 2 adet küçük boy haşlanmış yumurta, 1 adet limon suyu

Öğlen: haşlanmış kırmızı et, 1 adet greyfurt

Akşam: 3 adet küçük boy yumurta

4.   Gün

Kahvaltıda: Soğan ve dereotu ile zenginleştirilmiş 3 adet küçük boy yumurta

Öğlen: Büyük bir tavuk göğüsü

Akşam: 1 adet haşlanmış yumurta ve 2 adet portakal

5.   Gün

Kahvaltıda: 2 adet haşlanmış yumurta ve 2 dilim ekmek

Öğlen: 2 adet havuç ve taze sıkılmış portakal ya da greyfurt suyu

Akşam: Haftada 1 kez ızgara balık veya 2 adet haşlanmış yumurta

6.   Gün

Kahvaltıda: Yoğurt ve taze sıkılmış portakal suyu

Öğlen: 2 adet haşlanmış küçük boy yumurta ve 2 adet greyfurt

Akşam yemeği: 1 bardak su

7.   Gün

Kahvaltıda: 2 adet küçük boy haşlanmış yumurta ve taze sıkılmış greyfurt suyu

Öğlen: Haşlanmış kırmızı et ve 1 adet portakal

Akşam: 1 bardak su

Yumurta Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yumurta Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yumurta diyeti nedir sorunuza yönelik faydalı cevapları derlemeye çalıştık. Bu şok diyet programı kapsamında dikkat etmeniz gereken bazı detayları da sizlerle paylaşıyoruz. Buna göre yumurtanın fazla tüketilmesi durumunda ortaya bir takım rahatsızlıkların çıkma ihtimali bulunuyor. Her ne kadar yumurtanın kolesterol üzerindeki etkileri henüz kanıtlanmasa da bu konuda da dikkat edilmesi gerekiyor.

Yumurta diyeti yapacak olan kişilerin herhangi bir kalp rahatsızlığının da bulunmaması bekleniyor. Zaten ok bir diyet programı olduğundan yumurta diyetinin bazı hastalıklar için uygun olmadığı da biliniyor. Özellikle de şeker hastalığı olan kişilerin bu tip şok diyet programlarından uzak durmaları gerekiyor.

Yumurta diyeti nedir için verilecek en güzel cevaplardan bir diğeri de hızlı ve etkili bir şekilde kilo 1verilmesidir diyebiliriz. Fakat bunu yaparken yumurtanın yanında listemizde diğer sağlıklı besinleri de tüketmeniz gerekiyor. Diyetin, diğer faydalı besinler ile desteklenmesi daha etkili bir sonuç sağlıyor. Kilo verdiren diyet olarak bilinen bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Ayrıca yumurtanın yanında da haşlanmış sebze tercihi yapabilirsiniz. Unutmadan yemeklerinizde beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeğini tercih edebilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

 • En Güzel Kadınlar Olarak Bilinen Rus Kadınlar Nasıl Zayıflıyor?
  2 sene önce

  […] cuma günleri oruç günü olarak geçmekteydi. Özellikle bu günlerde süt ve süt ürünler ve yumurta tüketilmemeye çok özen gösterilmekteydi. Bunun yanı sıra çok az miktarda besin tüketmeye […]

  17