Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. spor
  4. »
  5. 10 Farklı Basen Eritme Hareketi ile Evde Formu Elde Edin!

10 Farklı Basen Eritme Hareketi ile Evde Formu Elde Edin!

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
2 0
10-farkli-basen-eritme-hareketi

Türk kadınları yapısı itibari ile basen eritme hareketi ile fazla haşır neşir olmaktadır. Basen yapılarının daha kalın olmaya meyilli olması söz konusudur. Bu durum 1 haftada basen nasıl eritilir, basen eritme diyeti nedir sorularını oluşturur. Kişiler bu noktada birden fazla hareket yapabilir. Basen eritme egzersizleri başlığı altında size birden fazla yapabileceğiniz hareketi sunuyoruz.

YouTube video

Basen Eritme Hareketi ile Dilediğiniz Form Çok Yakın!

Televizyon ve sosyal medya aracılığı ile kadın ve erkeklere bazı dayatmalar yapıldığı gerçektir. Özellikle dış görünüm bu noktada kategorileştirilmektedir. Kişiler gerek bu tarz farkında olmadığı baskılar gerekse kendi iradeleri neticesinde spora yönelerek incelmeyi hedefler. Basen eritme hareketleri – Youtube gibi mecralar sayesinde erişilebilir bir noktadadır.

1. Curtsy Lunges

Basen eritme Ekşi Sözlük, Kadınlar Kulübü gibi farklı platformlar üzerinde de tartışılan bir konudur. Basen incelme konusunda yapılacak ilk hareket Curtsy Lunges olacaktır. Bu hareket iki bacağınızı ve basenlerinizi çalıştıracak bir harekettir. Geniş bir alanda bulunmanız hareketi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır.

10-farkli-basen-eritme-hareketi
Basen Eritme Hareketi

İlk basen inceltme hareketi için yapmanız gereken basittir. Sağ ayağınızı dizinizden kırarak öne doğru adım atın. Sol ayağınız arka kısıma doğru uzatın ve parmak ucunuzda olmasıyla dizinizi kırın. Bu hareketi yaptıktan sonra bir adım öne doğru yönelin ancak bu sefer sol ayağınız önde olacak. Sol ayağınızı kırın ve bu sefer sağ ayağınızı arka da kırarak bekletin. Arka ayağınızı çok fazla aşağı sarkıtmayın, gerginliği hissedin. 10 tekrar ile 2 ya da 3 set yapabilirsiniz.

2. Fire Hydrant

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Basen eritme hareketleri yapanlar tarafından sıklıkla Fire Hydrant tercih edilmektedir. Mutlaka gördüğünüz, denk geldiğiniz yöntemlerden birisi olacaktır. Bu hareket esnasında dört ayak pozisyonuna gelin. Dizleriniz ve kollarınız üzerinde durun. Dikkat etmeniz gereken kollarınızı çok önde tutmayın ve omuz hizasında açın. Daha sonra tek bacağınızı dizden kırık vaziyette dururken yana doğru yavaşça kaldırın daha sonra eski pozisyonunuza dönün. İki bacağınız için 10 tekrar şeklinde uygulayın.

3. Donkey Kick

 

Fire Hydrant hareketinde bulunduğunuz pozisyonu alın. 1 ayda basen inceltme için Donkey Kick hareketini mutlaka egzersiz programınıza ekleyin. Diz ve ellerinizin üzerinde durun. Sağ ayağınızı yerden kaldırın ve arka tarafa doğru uzatın. Burada ayak ucunuz yukarı doğru bakmalıdır. Elinizden geldiğince yukarı iletin ancak ani ve zorlamalardan kaçınmalısınız. Aksi takdirde sakatlanabilirsiniz.10-farkli-basen-eritme-hareketi

Düz bir basen bölgesini elde etmeniz için düzenli olarak bu bacak kaldırma hareketini yapmalısınız. Bir zemine uzanarak yapacağınız bu hareket bir bacak için gerekli olan tüm kasları harekete geçirecektir. Kalın olan basen için önce sağ bacağınızı yukarı doğru kaldırın sonra diğer hareketi diğer bacağınıza uygulayın. Basen bölgesini harekete geçirirken karın bölgesini de sıkarsanız bu alanda da inceltme yaşayabilirsiniz.

4. Marching Bridge

Evde basen eritme hareketi yaparak kısa sürede fazlalıklardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Öncelikle bunun için hareketi destekleyici göbek ve basen eritme diyeti oluşturmalısınız. Kendinize acımasız davranmadan doğru karbonhidrat ve protein dengesi kurmak yeterli olacaktır. Sonrasında Marching Bridge hareketini her gün tekrarlamanız özellikle arka basen bölgesinde gözle görülür incelme sağlar.

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Sırt üstü uzanın, ellerinizi bacaklarınızın yanına doğru düz şekilde uzatın. Daha sonra kalçanızı havaya kaldırın ve köprü şeklini alın. İşte şimdi hareket başlıyor! Sağ bacağınızı dizden kırık olacak şekilde yukarı kaldırın. Beklemesine gerek yok hemen aşağı indirin. Daha sonra sol bacağınız için de aynı hareketi yapın. Zorlanmamanız adına yerde duran bacağınızı karnınıza çok yakın tutmayın. Bu sayede daha kolay başlangıç yapacaksınız.

5. Side Leg Raise

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Basen eritme hareketi ile yan basen nasıl eritilir? Side Leg Raise bu konuda size cevap olacaktır. Harekete geçerken yan yatmanız gerekiyor. Kafanızın altını eliniz ile destekleyin ve başlangıçta dizlerinizin üst üste kırık şekilde durun. Fazla yukarıda olmayan cenin pozisyonu gibi düşünebilirsiniz. Daha sonra üst kısımda bulunan ayağınızı kaldırın ve karşı tarafa doğru düz uzatın. Bir iki saniye sonra eski halinizi alın ve tekrar öne doğru uzatın. Bu hareketi tekrarlayın.

6. Straight Leg Donkey Kick

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Üçüncü sırada bahsettiğimiz donkey kick hareketini yapamayanlar için alternatif bir hareket olabilir. Bu hareket esnasında başlangıcı diz ve kollarınız üzerinde durarak başlayacaksınız. Donkey kick hareketinden farklı olarak ayağınızın birisi tamamen düz ve neredeyse yere sıfır bulunacaktır. Daha sonra bu bacağınızı kalça genişliğinde olacak ve sınırı aşmayacak şekilde yukarı kaldırın. Aşağı indirin ve tekrar yukarı kaldırın. Düz durduğuna emin olmalısınız.

7. Uygun Adım Marş!

 

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Basen eritme hareketleri ” evde çok rahat bir şekilde uygulanabilir. Üstelik spor ekipmanınız olmasa dahi oldukça rahat yapılabilir. Bu harekette ihtiyacınız olan ise sadece bir duvardır. Duvar kenarına gelin ve bir elinizi duvara yaslayarak destek alın. Diz bir pozsiyonda durduğunuza emin olun. Sağ ayağınızı kırmadan öne doğru uzatın. Harekete başlamak için ayağınızı büyük adımı havada atıyormuş gibi yukarı kaldırın. Kalça hizasında kaldırmanız sakatlanmalarınızı önleyecektir.

8. Duvarda Squat

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Squat hareketinde inip kalkmakta zorlanıyor musunuz? O zaman bu hareket tam size göre! Squat hareketinde amaç bacak, basen ve kalçayı çalıştırmaktır. Ancak bunun için yukarı aşağı hareket etmeye çok da gerek yoktur. Bir duvar bulup sırtınızı yaslayın. Daha sonra squat hareketini yapar gibi dizlerinizi kırın ve biraz aşağı inin. Burada bekleyin. Bu hareketi yapabildiğiniz süre boyunca sabit kalarak devam ettirin.

9. Dizlerinizin Üzerine Çökün

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Basen eritme hareketi arasında yer alması gereken bir diğer yöntemi dizleriniz üzerinde çok rahat oluşturacaksınız. Biz diziniz tam yere değmeyecek şekilde kırık ve aşağıda dursun. Evlenme teklifi ettiğinizi düşünürcesine bu pozisyonu alabilirsiniz. Daha sonra dengeniz bozulmadan üst vücudunuzu 10 tekrar sağa 10 tekrar sola döndürün. Bu hareketi sağ için yaptıktan sonra 15 saniye dinlenme verdikten sonra sol tarafa doğru yaparsanız daha kolay olacaktır. Basen eritme hareketleri – Youtube üzerinde nadir gösterilen yöntemlerden birisidir.

10. Basen Eritme Hareketi| Sumo Squat

Sumo Squat hareketi, basen eritme hareketleri ” evde uygulayabileceğiniz yöntemlerde sonuncu olarak sunuyoruz. Normal squat hareketine göre biraz farklılık içeriyor. Basen ve bacak çalıştırmak için mükemmel uygunlukta olan bu hareketi programınıza mutlaka eklemelisiniz. Bacaklarınızı omuz hizasını geçecek şekilde açın. Topuklarınız birbirine bacak şekilde durmalı yani ayaklarınız çarpraz olarak dışa bakmalıdır. Bu pozisyon sonrası inebildiğiniz kadar aşağı inin ve yukarı kalkın. 10 tekrar yapabilirsiniz.

10-farkli-basen-eritme-hareketi

Basen hareketlerinin birçoğu bacak inceltme adına da yardımcı olmaktadır. Ancak bu üst bacak inceltme için etkili olacaktır. Basen sorunu olan çoğu bireyin bacak kalınlıkları da bulunur. E o zaman bir bacak inceltme programına ihtiyacınız olacak! 17 Bacak İnceltme Hareketleri ile İstediğiniz Vücuda Kavuşun yazımıza bakarak bu konuda birbirinden etkili hareketlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.