«
  1. Anasayfa
  2. Aşk ve İlişkiler
  3. 10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Eşini ne kadar tanıyorsun sorusu kafamızı sıkça kurcalayan sorulardan biridir. Bütün özelliklerini bilip bilmediğin, nelerden hoşlanıp hoşlanmadığı kestiremediğin vakitler çoğu zaman olmuştur.

10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun
10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Konuştuğumuz ya da eş olmayı düşündüğümüz kişiler ile yıldızlarımızın uyuşması oldukça önemlidir. Bu yüzden ortak özelliklerimizin olup olmadığını anlamak için birbirimizi her yönden tanımaya ve anlamaya çalışırız.

10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Fiziksel özelliklerinden, ruh hallerine, burcuna ya da kişisel ilgi alanlarına kadar birçok konu hakkında fikir sahibi olmaya çalışırız. Öğrendiğimiz bu bilgiler sayesinde kendi istek, arzu ve tercihlerimiz ile karşı tarafın istek arzu ve tercihlerini karşılaştırırız. Bu sayede uyum sağlamayacağımıza karar veririz.

10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Bu bilgilerin öğrenilmesi çiftler açısından oldukça önemlidir. Çünkü eşlerden biri bir davranış sergilediğinde eğer partnerimizi tanımıyorsak bunun nedenini anlamakta zorlanırız. Ya da sürpriz bir şey yapmak istediğimizde ilgi alanlarını bilmek işimizi kolaylaştıracağından emin olabiliriz.

Peki siz birlikte zaman geçirmeyi düşündüğünüz partnerinizi ne kadar tanıyorsunuz? İşte 20 soruda eşini tanımanın yolları.

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun 10 Soruda Öğren

Wife and husband

Eşini ne kadar tanıyorsun sorusu oldukça önemli bir sorudur. Eşlerin birbiri ile anlaşması için birbirlerini her alanda tanımak oldukça önemlidir. İlişkilerde temel prensip çiftlerin uyum içerisinde ilişkilerine devam edebilmeleridir.

Talking to husband

Bu sorulara gözlemleriniz yoluyla ya da soruya muhatap olan eşinize direk sorabilirsiniz. Bazı soruların cevabı zaman gerektirse de bazılarının cevabına da anlık ulaşmanız mümkündür.

İşte adım adım partnerinizi tanımanız ve anlamanız için 20 soru

1 – Eşini Ne Kadar Tanıyorsun ? Gününü En Mükemmel Şekilde Nasıl Geçirirsin ?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Bu sorunun cevabını öğrenerek o kişinin gün içinde neleri yapmaktan hoşlandığını ya da en sevdiği aktivitelerin neler olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için ise neden bunları yapmak istediğini sorarak sohbeti devam ettirebilirsiniz.

2 – Tanınmış Biriyle Yemek Yiyecek Olsan Bu Kim Olurdu?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Bu soruyu partnerinize sorarak kimlerden ve hangi görüşlerden etkilendiği hakkında fikir sahibi olacak. O kişiyi neden masaya çağırdığı, neden yemek yediği ve neden ondan etkilendiğine dair sorular sorabilirsiniz. Bu şekilde fikir dünyası hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

3 – Senin İçin Olumlu ve Olumsuz Özellikler Nelerdir?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Eşini ne kadar tanıyorsun? Bu soruyu herkes kendine bir kere mutlaka sormuştur. Karşı tarafa bu soruyu iki şekilde iletebilirsiniz. Eğer ki yeni başlayan bir ilişkiniz var ise onun olumlu ya da olumsuz gördüğünüz özellikleri sorabilirsiniz. Ancak uzun süren bir ilişkiniz var ise sizin üzerinizde olumlu ya da olumsuz gördüğü özellikleri sorarak ilişkinize yön verebilirsiniz.

4 – Senin İçin En Özel An Nedir?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun
Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Herkesin sevdiği hatırlamaktan mutluluk duyduğu geçmişinde bir anısı vardır. bu anı birçok sebepten dolayı ortaya çıkmış olabilir. Bu anısını söylemekten çekinmezse ona sorarak neden bu anıya önem verdiğini öğrenebilirsiniz. Bu şekilde geçmişi hakkında bir bilgiye sahip olarakl otak bir bağ kurabilirsiniz.

5 – Kısa Sürede Öleceğini Bilsen Neleri Hayatında Değiştirirdin?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Eşini ne kadar tanıyorsun sorularından biri de partnerinizin yaşantısında yapmak istediği değişiklikler hakkında fikir sahibi olmaktadır. Kimimiz yaşamımızın bir kısmından memnun değilizdir. Eşinizin de böyle bir durumu var ise kısa sürede hangi davranışı değiştirmesi gerektiğini sorarak fikir sahibi olabilirsiniz.

6 –  Sizinle Bir Probleminiz Olursa Nasıl Çözüm Yolu Bulabileceğini Sorun

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Eşler bazen birbirine arkadaş bazen sırdaş bazen de yanında olan destekçi olmaktadır. Bu sayede iyi ya da kötü zamanlar birlikte atlatılmaktadır. Siz de eşinize kötü bir anınızdan bahsederek ondan çözüm yolu isteyin. Çözümlerini dinleyerek empati kurup kurmadığını olaylara nasıl yaklaştığını öğrenebilirsiniz.

7 – Yaşamını Kısaca Anlatır Mısın?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Eşini ne kadar tanıyorsun ve geçmişini ne kadar biliyorsun? Tabi bu soru mülakata girmiş gibi sorulmamalıdır. Yaşamı hakkında fikir sahibi olurken kelimeleri iyi dinlenmelidir. Özellikle hangi detaylardan bahsettiği ya da nelerin üzerinde durduğuna bakarak önemsediği konular öğrenilmelidir.

8 – Telefonda Konuşurken Nelere Dikkat Edersin?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Üslup birçok kişinin dikkat ettiği konuların başında gelmektedir. Tanımadığı biriyle ya da herhangi biriyle telefonla nasıl konuşulduğu nelere dikkat edildiği üslup için belirleyici kimliklerin başında gelmektedir. Eşinize bu soruyu sorarak konuşma tarzı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

9 – En Sevdiğin Şarkı Hangisidir? En Sevdiği Film Hangisidir?

Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

Biri size eşini ne kadar tanıyorsun diye sorduğunda onunla geçirdiğin zamanları düşünür ve nelere ilgi duyduğunu anımsamaya çalışırsınız. Eşinizin en sevdiği film ya da en sevdiği şarkı onun tarzını belirleyen bir etmendir. Bu tarz sevdiği şeyleri öğrenerek ortam bir şeyi yapmayı planladığınızda fikir sahibi olmanız daha kolay olacaktır.

10 – Fiziksel Özelliklerin Neler?

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Eşini ne kadar tanıyorsun? İşte bunu anlamanın en kolay yollarından biri de kişisel ya da fiziksel özelliklerini bilmekten geçmektedir. Yaşı, boyu, kilosu, ayakkabı numarası, kıyafet bedeni ve burcunu bilmek önemlidir. Bu bilgiler genellikle ilişkinin ilk evresinde öğrenilir. Küçük ama detay olan bu bilgiler ilişkinizin birçok alanında işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu soruların tamamı birden sorulmamalıdır. Sormadan önce her soru için uygun zamanı beklemek gerekmektedir. Çünkü bu soruların bazıları zaman gerektirirken bazıları da direk fikir edinilebilecek sorulardır.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Çıkma Teklifi Nasıl Edilir? Çıkma Teklifi Nedir?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *