«
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. 2021 Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileridir?

2021 Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileridir?

2021-vatandaslik-veren-ulkeler

İnsanlar farklı imkânlardan yararlanmak, değişik ülkeler görmek ve burada zaman geçirmek için vatandaşlık veren ülkeler araştırması yapmaktadır. Siz de çifte vatandaşlık veren ülkeler arasında seçim yaparak değişim yapmak ister misiniz? Her ülkenin kendince oluşturduğu vatandaşlığa kabul kuralları bulunur. Araştırılarak uygun bulunan ülkeler için evraklarla birlikte başvuruda bulunabilir.

Vatandaşlık Veren Ülkeler ve Şartları

Vatandaşlık veren ülkeler 2020 senesinde olduğu gibi büyük bir değişiklik olmadan 2021 yılında da bulunmakta ve şartları kişilerden istemektedir. Şartların tam olarak karşılanması gerekir. Aksi takdirde başvuru yapılan ülke vatandaşı olmak mümkün değildir. Ülkeler arası her şartı özenli araştırmak gerekir. Üstelik bilinmesi gereken durum ülkelerin kabul sürecinde zaman kapsamı değişecektir.

1- Portekiz

Avrupa Birliği içerisinde yer alan ülkeler incelendiğinde, vatandaşlık konusunda katı kurallara sahip olanlara denk gelmek mümkündür. Portekiz, belirtilen ülkelere nazaran herhangi bir akrabalık ya da evlilik durumunu araştırmadan bireysel vatandaşlık alabilecek ülkeler arasında yer alıyor. Ülke içinde vatandaşlık alma ile birlikte avantajlar da beraberinde geliyor.

Parasız vatandaşlık veren ülkeler arasında yer alan Portekiz hükümetinin kişilerden istediği koşullar:

 • Oturma için başvuruda bulunmak,
 • Ülkede sene içinde en az 7 gün geçirmek,
 • 5 sene sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmak vardır.

5 sene içinde bahsedilen durumlar yerine getirildiğinde vatandaşlık için engel yok ise onay geliyor. Portekiz vatandaşlığı sayesinde 28 ülkeye vizesiz geçiş de elde edebiliyorsunuz. Finansal destek ve dil konusunda çözümler bulunduğu takdirde tercih edilebilecek ülkelerin başında yer alıyor.

2- Dominik Cumhuriyeti

Dominik, ülke içinde televizyon programları sayesinde bilinen bir ada ülkesi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’den çok farklı bir iklim ortamına sahip olan bu ada içinde çok keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Çoğu zaman güneşli olan adada güvenilir alanlarda yaşam sürmek mümkündür. Ada ülkesi olduğundan kafa dinlemek isteyenler için bire bir öneri olarak sunulur.

YouTube video

En ucuz vatandaşlık veren ülkeler arasında Dominik Cumhuriyeti bulunur. Para ile vatandaşlık kabulü yapan ülkelerin kimi zaman ciddi meblağlar talep ettiği görülür. Dominik Cumhuriyeti için:

 • Vatandaşlık başvurusunda bulunmak,
 • 100 din dolar karşılığında para ödemek,
 • Gerekli evrakları teslim etmek vatandaşlığı elde etmeye yeterli sayılacaktır.

Ancak ada ülkesinin kişi başına istediği ücret olduğunu unutmamak gerekiyor. Aileniz ile birlikte değiştirecekseniz meblağ doğal olarak artacaktır.

3- Malta

Ada ülkeleri ile devam eden içerik için sırada Malta bulunuyor. Malta ada ülkesidir ancak geniş bir alana sahiptir. Üstelik sahip olduğu doğal güzellikler de oldukça fazladır. Ülke durumuna göre oldukça gelişmişlik gösterir. Ülke içinde vatandaş olabilmek için yatırım yoluyla ilerleyebilirsiniz. Üstelik barındırdığı koşullar neticesinde kolay vatandaşlık veren ülkeler 2021 listesinde yer alıyor.

Hemen vatandaşlık veren ülkeler bulunmaz ancak Malta diğer ülkelere nazaran ciddi anlamda kısa sürede vatandaşlık elde etme imkânını sunuyor. Kişilerin:

 • Bakımını üstlendiği her bir birey için 50.000 € olmak kaydıyla toplam 750.000 € yatırım yapması gerekir. Yatırımdan 1 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yapabilmeye hak kazanılır.
 • Bakımı üstelenen kişi başına 50.000 € olmak kaydıyla toplam 600.000 € yatırım sağlanarak üç yıl sonra vatandaşlık başvurusu hakkı kazandığı bilinir.

Vatandaşlık veren ülkeler 2020 listesinde yer alan Malta, daha farklı taleplere sahipti. Ancak 2021 yılında yapılan son güncelleme durumu ile koşullar bu hale geldi.

4- İspanya

Dünya alanında sahip olduğu kültürel, doğa ve futbol özellikleri ile adından bahsettiren İspanya ülkesi vatandaşı olabilmek de mümkündür. Soy bağı aramaksızın bu ülkeye rahat rahat seyahat etmek aynı zamanda vatandaşlık sayesinde birçok ülkeye vizesiz geçiş sağlamak da mümkündür. Ülkenin resmi dili olan İspanyolca ve bir miktar nakit halledildikten sonra Akdeniz ülkesi içinde yaşamamak için bir sebep yoktur.

2021-vatandaslik-veren-ulkeler
Vatandaşlık Veren Ülkeler

Ev alana vatandaşlık veren ülkeler 2020 yılı içinde en çok araştırılan konular arasındaydı. Yatırım yoluyla vatandaşlığı tercih edenlerin en sık tercihte bulunduğu alan ise İspanya olmaktaydı. İspanya hükümeti tarafından kişilerden istenen durum ise 500.000 Euro ve üstünde yatırım yapmaktadır. Ev satın almanız ile birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

5- Litvanya Vatandaşlık

Litvanya vatandaşlık alma konusunda kişilerin en kolay sahip olacağı koşullara sahiptir. Ülke içinde vatandaş olmaya hak kazanmak için belirli bir duruma yatırım şartı konulmuştur. Şart için konulan meblağ diğer ülkelere nazaran oldukça düşüktür. 75 bin dolar değerinde gayrimenkul satın alamnın sayesinde herhangi bir engel yoksa vatandaşlık alınabiliyor. Böylece ikinci vatandaşlık almak mümkün olacaktır.

6- Fransa

Fransa, dünya üzerinde yıl içerisinde en fazla turist alan ülkelerin başında yer alır. Ülkenin farklı şehirlerinin bulunmasının yanı sıra Paris herkes tarafından bilinmektedir. Kişilerin romantizmi ile bilinen bu ülke içinde vatandaşlık kazanabilmesi için yapması gereken yollardan birisi evlenmektedir. Evlilik yoluyla vatandaşlık veren ülkeler Ekşi, platformlar ve sosyal medya üzerinden araştırma konusu olmuştur. Fransalı birisi ile 4 yıl boyunca evli kaldıktan sonra Fransa vatandaşlığı için başvuru yapabilirsiniz.

7- Vatandaşlık Veren Ülkeler | Danimarka

Vatandaşlığını elde edebileceğiniz ülkelerin sayısı gerçekten çok fazladır. Ancak ülkeler arası koşullar değiştiğinden kimi ülke vatandaşlığını kazanmak ciddi anlamda zorlayabilmektedir. Din değiştirene vatandaşlık veren ülkeler de istenen koşullardan birisi olabilir. Danimarka bu konuda adından söz ettirmiştir. Mültecilerle yaşadığı sorunu çözebilmek adına başlayan bu yöntemde din değiştirme şartını ön plana koyduğu Danimarka hükümeti tarafından görülmektedir.

2021-vatandaslik-veren-ulkeler

Vatandaşlık veren ülkeler arasında kişilerin zorlanmadan en kolay yönden vatandaşlık kazanma imkânı yatırım yoluyla olmaktadır. Peki emekli olanlara oturma izni verebilen ülkeler konusunda bilgi sahibi misiniz? Emeklilik şartını sağlayan bireylerde kolaylıkla farklı ülkelerde oturum izni almaya hak kazanabilir. Emeklilere Oturma İzni Veren Ülkeler| 5 Farklı Ülke yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *