Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. 2021 Yılını Perçem Modelleri ile Güzelleştirmeye Ne Dersiniz?

2021 Yılını Perçem Modelleri ile Güzelleştirmeye Ne Dersiniz?

Bilgece Bilgece - - 9 dk okuma süresi
14 0
2021-yilini-percem-modelleri

Saçlarınızda elde edeceğiniz perçem modelleri sayesinde farklı bir görüntü elde etmeye ne dersiniz? Perçem stilleri, alın boşluğu ve yüz tipine göre tercih edilir. 2020 kahkül modelleri kadar perçem model çeşitleri de sık kullanıldı. Saç stili konusunda geçmişten günümüze hiç eskimeyen bu stili siz de elde etmeye, farklı modeller görmeye ne dersiniz?

YouTube video

Her Yüze Uygun Perçem Modelleri

Perçem modelleri 2020 yılı içerisinde de kullanılan bir saç stiliydi. Her saçta söz konusu olduğu gibi perçem kestirmeye karar verdiğinizde de yüz stilinizi araştırmak, buna göre kesim yapmayı sağlamalısınız. Yüz tipleri kendi arasında değişiklik göstereceğinden saç modelleri de bu yönde değişecektir. Aynı zamanda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurda saçlarınızın kalın, ince ve kıvırcık yapısına göre perçem seçiminde bulunmaktır.

1- Kıvırcık Çenede Perçem Modeli

Çenede perçem modelleri en güzel kıvırcık saç stiline uyum gösterecektir. Havalı ve dalgalı bir görünüm elde edileceğinden rahatlıkla tercih edilebilir. Kullanım esnasında görseldeki gibi kısa saçlara sahip olabileceğiniz gibi uzun saçlarınızda da kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken unsur kıvırcık saçlarda asimetrik kesimler yapmaktır.

Düz saç stiline sahip kişilerde rahatlıkla tercih edebilir. Hatta sadece kadınlar değil erkeklerin de kullanabileceği bir modeldir. Küt saç boyutuna sahip erkeklerin de çenede bitiş sağlayan bir perçem kesimi tercih ettiği görülür. Düz yapıdaki saçlarda tek uzunlukta perçem yapabileceğiniz gibi kat kat inen bir perçem stili de oluşturulabilir.

2- Yuvarlak Yüze Perçem Modeli

Yuvarlak yüze sahip kişilerin perçem modelleri seçme konusunda çok bir zorluğu bulunmamaktadır. Kendilerinin sahip olduğu yüz stili genellikle tüm perçemlere uyum sağlayabilecek düzeydedir. Burada kişilerin dikkat etmesi gereken nokta diğer perçemlerde olduğu gibi saç stili olacaktır. Aynı zamanda yüzünüzün büyüklüğü de önemlidir.

Eğer yüzünüz çok küçük ise perçem boyutunuzu çok uzun tutmamanız önerilir. Özellikle çeneye varan perçemlerden uzak durabilirsiniz. Bunun yanı sıra orta ya da biraz daha uzun suratınız varsa çeneye varan modeller tam uygun olacaktır. Yuvarlak yüze yakışan perçem modellerinden birisi de iki taraflı perçemler seçmektir. Buna göre saç stilinizi değiştirebilirsiniz.

3- Kısa Saç Perçem Modelleri

2021-yilini-percem-modelleri
Perçem Modelleri

Kısa perçem modelleri en sık tercih edilenler arasında yer alır. Kısa olanları kullanmanın avantajları bulunur. Bunlar:

  • Kısa olmasından dolayı şekil verme zorunluluğunun olmaması,
  • Şekil verilecek sırada zaman almaması,
  • Uzadığında farklı bir saç stilini elde etmek,
  • Kısa perçemleri kahkül tarzına getirebilmek olarak kişilerin karşısına çıkar.

Perçem boyutları genel olarak bu model içinde kaş hizasını çok geçmeyecek şekilde oluşturulur. Siz de buna göre tercihte bulunabilirsiniz.

4- İkili Perçem Modelleri

Popüler saç modelleri arasında ikili perçem saç buluyor. İkili perçemler tek taraflı kesmeden oluşturulmaktadır. Saçı gür kişiler tarafından kolaylıkla tercih edilebilir. Kişilerin kullanma gerekçeleri arttırılabilmektedir. Örneğin, saklamak istediğiniz yanaklarınız için güzel bir kamuflaj görevi görecektir. Özellikle boyutunu yanak hizasına doğru ulaştırırsanız çok iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Kadınlar tarafından olduğu kadar erkekler tarafından da ikili perçem modelleri tercih etmek için gerekçeler bununla kalmayacaktır. Tek taraflı görünümden hoşlanmayanlara ikili perçemler ayrı bir hava katabilir. Aynı zamanda özellikle katlı bir saç kesiminde katlı perçem saçınıza uyum sağlayarak daha havalı bir saç elde etmenizi sağlayabilir. Boyutu konusunda uzun yüzlüyseniz orta boy, kısa yüzlüyseniz kısa perçemler tercih edebilirsiniz.

Perçem ve Kahkül Farkı Nedir?

Perçem modelleri uzun ve kısa saçlarda tercih edilmektedir. Perçem modelleri 2020 senesine damga vursa da en az onlar kadar kahküllü saç modelleri de dikkat çekmiştir. Peki perçem ve kahkül farkı nedir? Zaman zaman toplum içinde birçok bireyin yanlış kavramları yanlış durumlar için kullandığı görülmektedir. Burada bilgi yanlışlarını sizler için gidereceğiz.

Kahküller, perçemler gibi sağ ve sol taraftan değil direkt üst taraftan alna gelecek şekilde oluşturulmaktadır. Kesim esnasında sağ ve sol olarak ayrılan saçlar ön kısımda birleştirilerek taranr. Fön çekimi sonrasında tutam olarak saç elde edilir. Burada kesim işlemi sağlanır. Halbuki perçem saç modelini oluşturmak için böyle bir birleşime gerek yoktur.

2021-yilini-percem-modelleri
Perçem modelleri 2021

Kahkül denildiğinde her ne kadar ayrı durmayan alnı tamamen kapatan tüm bir görüntü gelse de durum bundan ibaret değildir. Tel tel kesimleri ile kahküller perçem modelleri ile karıştırılabilmektedir. Öncelikle bu duruma dikkat edilmelidir. Burada ayırt edici nokta saçın nereden alınıp ayrıldığından, kesildiğinden kaynaklanmaktadır.

Alnı Dar Olanlar için Kahkül Modelleri

Perçem modelleri kısa saç ve uzun saça göre değişiklik göstermektedir. Kahkül kesimi sırasında da en çok dikkat edilen konu alın genişliği olacaktır. Genellikle kahkül kesimi alnı geniş ve boş olanlar için önerilmektedir. Böylece o geniş görüntü ortadan kaldırılarak daha yuvarlak, küçük bir surat ortaya çıkacaktır. Ancak alnı dar olanlar da kahkül kestirmek isteyebilir.

Alnı dar olan kadınların kahkül kesim sırasında düz bir kesimden ziyade asimetrik kesim tercih etmesi faydalı olabilir. Görselde görüldüğü üzere kaşların da ortaya çıkabileceği ve hafif oval, içeri girintili bir saç sizin alnınız için uyum sağlayacaktır. Aksi taktirde saçlarınızın göze girme olasılığı gibi alın boyutunuzu olduğundan farklı göstermesi mümkündür.

Tel tel kesimler perçem modelleri kadar alnı dar kişilerin kahkül seçimi sırasında kullanılabilir. Yoğun bir görüntüden ziyade sırf farklı bir hava katmak için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Özellikle ince saç tellerine sahipseniz kesinlikle rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeli sizin için sunacaktır. Hatta şekil verme konusunda da zorluk yaşamayacağınız kesindir. Marjinal bir görüntü elde etmek isterseniz saç boyası kullanarak kahküllerinizi renklendirebilirsiniz.

Perçem modellerinizi farklı saç stilleri ile bütünleştirmek istemez misiniz? Genelde aynı tarz kesimler kadınları olduğu kadar erkekleri de sıkabilmektedir. Perçem ile bütünleştirebileceğiniz aynı zamanda yazın sıcağında bunalmadan durabileceğiniz kısa saç modelleri tam size göre! En Güzel Kısa Saç Modelleri | 5 Kısa Saç Modeli yazımız siz bu konuda yol gösterici olacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.