«
  1. Anasayfa
  2. Burçlar ve Astroloji
  3. 6 Maddede Aslan Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

6 Maddede Aslan Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Burçlar dünyasında aslan burcu erkeği özellikleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Yıllara bölündüğünde her bir ay için burç düşmektedir. Bu burçlar erkek ve kadın üzerinde farklı özellikler barındırır. Bunun yanı sıra yükselen burçlarına yönelik de bazı davranış kalıplarından bahsedilir. Çoğu birey burcunun özelliğini taşısa da eğer bahsedilecek özellikleri taşımıyorsanız yükselen burcunuzu araştırmalısınız. Aslan burcu erkekleri özellikleri için yazımızı okumaya devam etmelisiniz!

YouTube video

Aslan Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu, 24 Temmuz ile 21 Ağustos aralığını kapsamaktadır. Astroloji dünyası için oldukça baskın karakteristik özelliklere sahip olduklar bilinir. Kişilerin bu özellikleri taşıması ile burç tahmini sırasında Aslan olduklarını kolay yansıttıkları görülür. Baskın özelliklerden oluşmaları tahmin edilme noktasında zorluk yaşatmaz. Aslan burcu erkeği özellikleri birkaç başlık altında incelenecektir.

1- Aslan Erkeği Aşk Hayatı

Aslan burcu erkeği aşk hayatı açısından merak edilir. Burçların belirli başlıklar altında yaşantıları değişebilmektedir. Fakat genel manada taşıdıkları karakter özellikleri birden fazla noktaya etki edecektir. Aslan burcu erkeğini etkilemek için bu burcun birçok davranışını bilmek gerekir. Aşk hayatında kendileri diğer burçlara nazaran daha farklı bir davranış stili göstermektedir. Peki aslan burcu erkeği hoşlandığıa nasıl davranır?

6-maddede-aslan-burcu-erkegi
Aslan Burcu Erkeği

Bilinen diğer burçlara nazaran kendisinin bir ‘aşk insanı’ olduğunu söylemek pek de mümkün değildir. Kendisinin sevdiği birisi yokken neredeyse aşkla alakası olmadığını söylemek mümkündür. Bu insanlara karşı nefretinden dolayı değil genelde mesafeli ve ciddi bir ilişki anlayışı geliştirdiğinden dolayıdır. Ancak aşk hayatında sevgilisine karşı farklı kapılar açar. Dışarıya yansıttığının tam tersi davranışlar sergileyebilir. Aslan erkeği genel manada ilişkide kontrol edici olan, yönlendiren kişi olarak bilinir.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Yönlendirici kişiliği aslan burcu erkeği konusunda korkutucu olmamalıdır. Tanıdıkça aslında altında yatan farklı bir kişiliği kolaylıkla göreceksiniz. Ormanların kralı olan aslan kolay kolay duygusal durumunu dışarı yansıtmaz. Dışarıdan bakan kişiler gücünün arkasında soğuk bir duvar olduğunu düşünebilir. Ancak aşk hayatına dahil olan ve gerçekten de sevdiği birisiyse eğer duygusal tarafını ve en ufak durumda kırılgan tavrını kolayca görebilir.

2- Cinsellik Hayatı

Bir başak burcu erkeği gibi takıntılı cinsel hayatı olmasa da aslan burcu erkeği cinsellik hayatı çok stabil olduğu söylenebilir. Kendileri cinselliğe karşı ya da uzak değildir. Ancak bunun yanı sıra içerisiden çok tutkulu, farklı davranışlar sergileyen ya da heyecanı kovalan bir tip olmasını beklemeyin. Klasik bir aslan burcunun içinden asla akrep çıkamaz. Bundan dolayı büyük beklentilere girmemek gerekir.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Aslan burçları genel hayat içerisinde başkan edasıyla hareket eder. Kontrol manyağı olarak atfetmek mümkün değildir. Ancak çoğu zaman kendisine akıl danışıldığı ve organizasyon konusunda etkili olduğu bilinir. Oluşturduğu bu profilden ötürü beklenmeyen alanlarda, zamansız cinsellik onlara göre değildir. Sadece kendilerinin isteği doğrultusunda belirli zamanlarda cinselliği ön plana koyarlar. Yatakta da baskın taraf olduklarını söylemek mümkündür.

3- Hoşlandığı Kadın Profili

Peki aslan burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır? İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki aslan burcu kadını ile anlaşması biraz zor olacaktır. İmkansız bir ilişki olmaz ancak bu ikilinin baskınlık derecesi ilişkiyi zorlayacak bir durum olacaktır. Çünkü aslan burcunun genel özelliği kontrol edici olduğundan karşı tarafın kontrol edilmeyi seven, kararları karşı tarafa bırakan bir kişi olması daha doğru olacaktır.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Aslan burcuna sahip bir erkek bu açıdan hayatının düzen içerisinde bulunan bir kadından hoşlanacağını söylemek mümkündür. Aslan burcu erkeğinin temelde organizasyon özelliği hayatının belirli bir düzende ilerlemesini sağlar. Bundan dolayı onların karşısında bulunan kişilerin aşırı özgür ruhlu ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir kadın olması neredeyse mümkün değildir.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Aşk adamı olmadıklarını yansıtan özelliklerinin sebebi ise aslan burcu erkeği bir kral edasıyla hareket eder. Kral tek başına bile tüm olaylar için yeterli olacaktır. Bu durumdan dolayı şan ve şöhretini sarsmak istemeyebilirler. Ancak oldu da hayatına bir kadın almaya karar verdiyseler kendisini kaldırabilecek bir kadın isterler. Çiftini gösterişli, alımlı bir kadından yana kullanırlar.

4- İş Hayatı

Aslan burcu erkeği için iş hayatı oldukça rahat ve kolaydır. Aslında her iş ortamı için mutlaka bir aslan burcu gerekmektedir. Kendileri çalışma konusundan kaçmayan aldığı işi de en iyi şekilde sonuçlandırmak isteyen bireylerden oluşmaktadır. Onların genel olarak bir konuya atılma istekleri ikizler burcu erkeği gibi değildir. Klasik bir duygu durumu içerisinde karınca gibi çalışmaktadırlar.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Kendilerinin bulunması gereken ortamlar ise daha çok mücadele, rekabetin olduğu ortamlardır. Bireysel çalışma değil daha çok grupla çalışmaya yatkındırlar. Aslan burçlarının en rahat yapabileceği özelliklerden birisi de yöneticiliktir. Her kriz durumunu kontrol edebilmeleri, geleceğe dönük rahat planlamalar yapmaları kendilerini bu noktada rahatlatır. Planlamanın bol olduğu bu tarz çalışma hayatlarında oldukça güzel sonuçları ortaya koyabilirler.

5- Arkadaş Hayatı

Aslan burcu erkeğini etkilemek ve bu yönde arkadaş olmanız mümkündür. Kendileri arkadaş sahibi olmayı severler. Bunun altında yatan bir sebep de çevresinde kontrol edebileceği, yardım edebileceği insanlar olmasından dolayıdır. Çok yardımsever bir tavra sahip olduklarından dolayı kendilerinin arkadaş çevresi oldukça bilinir. Sahip oldukları gösterişi aynı zamanda arkadaşlarına da yansıttıkları bilinir.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Eğer çevrenizde aslan burcu kadını ya da erkeği varsa zor bir anınızın olması neredeyse mümkün değildir. Çünkü kendisi zor durumda olduğunuzu gördüğü andan itibaren tüm şartları zorlayacak ve sizi bu konudan kurtaracaktır. Arkadaşları daha çok dostları olur. Kendisini tanıyan çoktur çünkü gösterişlidir. Ancak az sayıda güvenilir dostu olması onlar için daha iyi olacaktır.

6- Aslan Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Aslan burcu erkeği için birçok olumlu özellik sayılabilir. Ancak bunun dışında olumsuz özellikleri de azımsanmayacak kadar çok olabilir. Aslında bu olumsuz davranışları da karşısındaki kişiye, bulunan ortama göre değişiklik gösterecektir. Bundan dolayı her bireyin bu davranışları sergileyeceğine dair bir bilgi vermek mümkün değildir. Fakat olumsuz olarak belirtilir ve denk gelinmesi de yüksek ihtimaldir.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Kendileri hakkında bilinen en temel özelliklerden birisi gururlu olmalarıdır. Genel olarak günlük yaşantıları içerisinde soğuk değildirler. Ancak ilişki kurdukları bireylere karşı farklı bir sempati, duygu beslerler. Gurur konusu sadece aşk hayatı değil iş ve arkadaşlık hayatında da geçerlidir. Özellikle birisiyle arası bozulduğunda kolay kolay gururunu ayak altına almaz. Bundan dolayı kendisiyle kolay kolay küsmemenizi öneririz.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Aslan burcu erkeği olumsuz özellikleri arasında gururundan kaynaklı olarak net kararlar vermesi bulunur. Aslında bu konu da kimi noktalarda getirisi olabilecek bir konudur. Ancak tek bir perspektif üzerinden olayları yorumlaması kendilerinin çoğu zaman olumsuz sonuçlarla karşılaşılmasına da sebep olabilir. Özellikle insan ilişkileri sırasında ufak konularda dahi silmesi ve hayatından çıkarması bu net tavırlarının ileride sorunlar yaşamasına yol açar.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Karakteristik özellikleri arasında yönetici ve yönlendirici olan aslan burcu olduğundan bahsedilmişti. Kendilerinin özel yeteneklerle donatılmış olduklarını düşündüklerinden çoğu zaman bu durumun göz önünde tutulmasını isterler. Oluşturdukları ortam ya da fikirleri sayesinde olumlu sonuçları istendiğinde mutlaka övülmeyi hak ederler. Övgü konusunda çok cömert oldukları söylenemez ancak karşı tarafın kendilerini çok sık övmesini ister. Bir yerden sonra karşı taraf için bu durum zorlayıcı olabilmektedir.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Oldukça sinirli bir yapı aslan burcu erkeği ile bütünleşmiş olabilir. Kendileri ateş grubunda olan burçlar arasındadır. Ateşin yansıttığı güç ve yakıcılık bundan dolayı onları yansıtır. En ufak bir olay karşısında sahip oldukları kıvılcımı büyük bir aleve çevirebilirler. Üstelik bu ateş karşısındaki, çevresindeki bireyler için zaman zaman aslan erkekleri karşısındaki birey için çok yıkıcı olabilir. Üzerine gururlu tavırları eklenince kırıcı olduklarının farkında olsalar dahi gelip kolay kolay özür de dilemezler.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

 

Bir iş ya da arkadaş ortamında olduğunuzu düşünün. Karar alınması gerekiyor ve üstünlük sizden yana olsun. Aslan burcu olan erkek zıt düşüncede bulunuyorsa işiniz oldukça zordur! Kararları sahip olduğu ormanların kralı aslanı yansıttığından dolayı kolay bir şekilde kararını değiştiremezsiniz. Ona emir vermek, fikrini zorla değiştirmek mümkün değildir. O yine bildiğini okuyacaktır. İkizler burcu erkeği gibi dengesiz değil aksine ne istediğini net olarak bilen bir yapısı bulunur.

6-maddede-aslan-burcu-erkegi

Burçlar kimi için oldukça ciddi kimi için ise gereksiz bir durumdan ibarettir. Ancak gün geçtikçe yapılan araştırmalar gerçek anlamda belirli bir profil çizdiklerini göstermektedir. 2020 yılında FBI tarafından yapılmış suçlular listesine özel profil çıkarma işlemi de bunu kanıtlayacak niteliktedir. FBI Tarafından Açıklanmış En Tehlikeli Burç Listesi 2020 yazımız ile burçlara dair karanlık bilgileri elde edebilirsiniz!

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *