7 Farklı Erkek Uzun Saç Modelleri ile Değişmek İster Misiniz?

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri
  • Beğen
    Loading...

Saç stilleri son zamanlarda erkek uzun saç modelleri olarak moda olmaktadır. Erkeklerin saç modelleri konusunda yıllardır oluşturduğu kısıtlama ve bilindik şekillerin dışına çıktığı görülür. Ancak görülen o ki erkek uzun saç modelleri 2020 yılında daha çok yayılması ile birlikte bu senenin de modası olacağa benziyor. Eğer kısa ve bilindik modellerden sıkıldıysanız mutlaka bu farklı modelleri denemelisiniz!

Erkek Uzun Saç Kesimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kadınların erkeklere nazaran saç kesimleri, kişisel bakım konusunda dikkatli olduğu düşünülür. Ancak erkeklerin de aşağı kalır bir yanı yoktur. Erkekler, daha güzel görünüm ve yakışıklılık elde etmek için saç kesimi sırasında bazı noktalara dikkat etmektedir. Dikkat edilen bu noktaların başında yüz stili yer alır. Erkek uzun saç kesimi sırasında sahip olunan yüz şeklinden kullanılacak sakal modellerine göre karar verilmesi gerekir.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Yüz stilleri her kişide farklı olduğundan erkek uzun saç modelleri de bu stillere göre değişiklik göstermektedir. Erkeklerin yüz modellerini saptayarak buna göre saç modellerini oluşturabilir. Küçük ve oval yüzlü bireyler kadar kare yüz modellerine de uzun saçlar oldukça yakışacaktır. Saç modeliniz ile birlikte sakal stillerinize de mutlaka karar vermeniz gerekir.

Erkek Uzun Saç Modelleri Kataloğu

Erkek saç modelleri konusunda faydalanabileceğiniz katalog değerinde bir yazıya ve modellere ulaşabilirsiniz. Farklı model bilgilerine sahip olmanız karar aşamasında kolaylık yaşamanızı sağlayacaktır. Uzunlukları, kesimleri ve renkleri değişik olan bu modelleri inceleyerek dilediğiniz alanda kesim yaptırabilirsiniz. Böylece erkek uzun saç modelleri 2020 furyasını 2021’de de sürdürebilirsiniz.

1- Doğal ve Dalgalı Görünüm

Doğal bir görünüm elde etmek için erkek uzun saç modelleri kataloğu içerisinden kesim konusunda asimetrik bir ilerleyiş tercih edebilirsiniz. Kesim sonrası fazla uğraşmadan kısa sürede dışarı çıkmaya hazırlanmak için bire birdir. Aynı zamanda kullanım sırasında büyük zorluk çıkarmaz, kurutma için dakikalar harcamanız da gerekmez.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Erkek Uzun Saç Modelleri

Kesim sırasında doğal görünüm için genellikle katlı kesim tercih edilmektedir. Katlı kesimler görselin sağ tarafındaki gibi bir hacim de kazandıracaktır. Ancak doğal görünüm için kesin bu tarz kesim olması gerekmez. Düz kesimler de yapabilirsiniz. Omuz hizasında ya da biraz daha üstünde kalan kesimler ile birlikte istediğinize ulaşabilirsiniz. Saçlarınızın doğal yapısı dalgalıya dönükse daha rahat bir görünüm elde edebilirsiniz.

2- Dalgalı Saçın Ötesinde Kıvırcık Saçlar

Erkek saç modelleri kataloğu içerisinde her zaman erkek uzun saç modelleri isimleri bulunmayabilir. Saç kesim sırasında da kuaför ya da berberinize isim ile aktarmanız gerekmez. Bahsedilecek bu model için ekstra bir çaba kesim sırasında en azından gerekmez. Kesim sonrası şekil verme sürecinde ekstra dalga ve bukleler elde etmeniz gerekir.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Saç boyutu genellikle bu dalgalar için uzun tutulur. Omuz altında kalan saçlar bukleler sonrası daha iyi şekil alacaktır. Omuz üstü de elbette tercih edilebilir. Ancak maşa ile şekil vermeniz gerekirse saçınız kısalacağından beklediğiniz durumu elde edemeyebilirsiniz. Tabi maşa dışında doğal yöntemlerle de bukleler elde etmenizin mümkün olduğunu unutmayın.

3- Hafif Uzun Saç Modelleri Erkek için Model

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Erkek uzun saç modelleri yapacağınız zaman kesinlikle çok uzun olması gerekmez. Hafif uzun modeller de kolaylıkla şekil verebileceğiniz stiller arasındadır. Genellikle seneler öncesinde Kıvanç Tatlıtuğ modeli olarak hafızalara kazınmıştır. Ensede biten uzunlukta bu saçlarda geriye doğru tarama yapabilirsiniz. Kolay bir işlem olduğundan hazırlanma anında çok vakit almaz.

4- Asimetrik Kesimler

Asimetrik kesimler tek bir kesim ile birden fazla model oluşturmayı mümkün kılan bir unsurdur. Özellikle erkek saç modelleri kataloğu içinde son zamanların vazgeçilmezi olmıştur. Dünyaca ünlü futbolcular tarafından da uygulanmıştır. Saç kesimi sırasında yapılması gereken, saçı hangi tarafta kullanacağınıza karar vermektir. Buna göre hareket edilir.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Erkek uzun saç modelleri isimleri arayışında merak edilen bir modeldir. Burada üst saç kısımlarınızın altını kazıtabilir, kısaltabilirsiniz. Dilediğiniz zaman saçınızı tamamen açarak uzun kullanabilirsiniz. Dilerseniz toplamanız gereken zaman toplayarak alt kısımda kalan kazınmış kısma vurgu yapabilirsiniz. Seçim tamamen sizindir!

5- Afro Saç Modelleri

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Doğal saç yapınız tamamen kvıırcık ise bunu değerlendirme fırsatına sahipsiniz. Uzun saç modellerini tercih etmeniz sizin şekil verme konusunda sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Saç modeli özellikle oldukça hacimli görünüm elde etmede kolaylık sağladığı için uygulanır. Sadece saçınıza özel saç kremi ya da saç şampuanı kullanmanız yeterli olacaktır. Saç uzunluğu da tamamen isteğinize göre karar verebileceğiniz şekilde olabilir. Saç kesim modelleri arasında yer verebilirsiniz.

6- Rapunzel Misali Uzun Saçlar!

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Tek bir şekle bağlı kalmamak, istenen her modele uydurmak yeri geldiğinde bağlamak yeri geldiğinde ise açmak istiyorsanız erkek uzun saç modelleri için tabii ki Rapunzel misali, omuz altı tercih edebilirsiniz. Bu uzunluğa sahip bir saçı topuz, at kuyruğu, yarı toplama şeklinde kullanabilirsiniz. İsterseniz boyatarak gerçek anlamda bir farklılık da elde edebilirsiniz. Erkeklerin tercih ettiği bu saçlar uzun sakallarla birlikte müthiş uyum sağlar.

7- Erkek Uzun Saç Modelleri| Rasta

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Uzun ömürlü bir saç kullanarak genel uğraşlardan kurtulmak isteyen kadın ve erkekler için rasta modelleri bulunur. Özel uğraşlar sonucunda yapılır. Hatta yapılması saatleri bile bulabilir. Uzun saçları belirli bir süredir kullanıyor ve sıkıldıysanız deneyebilirsiniz. Sonrasında yıkama kolay olacaktır. Şekil verme konusunda çok araştırma yapmanıza da gerek yoktur, açık saçla dahi çok uğraşılmış görüntüsünü elde edebilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri için: Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri

Erkek uzun saç modelleri, kesim sırasında karar verebilmek adına araştırılır. Ancak kesim sonrasında da kişilerin merak ettiği durumlar mevcuttur. Bunlardan ilki uzun saç modelleri erkek bağlamalı şekillerdir. Uzun saçlar nasıl toplanabilir, nasıl şekil vermek mümkündür? Aslında basit toplamalarla bile güzel görüntüye sahip olabilirsiniz.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Dağınık topuzlar tercih edilebilecek ilk şekildir. Azami düzeyde dikkat yeterli olacaktır. Bu topuzları özellikle kişiler ince saç stiline sahipken deneyebilir. Ufak bir topuz ve altından sarkan saçlar farklı bir havaya sahip olmanızı sağlayabilir. Hem saçlarınızın önünüze gelmeyecek hem de görüntü olarak da istediğiniz şekilde bulunmanızı sağlayacaktır.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Ancak erkek uzun saç modelleri arasından çok uzun bir saçı tercih ettiyseniz, tam bir topuz yapmak gerekebilir. Aksi takdirde saçlarınızdan rahatsız olursunuz. Altta kalan saçlar çok uzun olacağından görüntü olarak da pek hoşunuza gitmeyebilir. Burada daha salaş bir hava yakalamak için topuzunuzu düşük değil tam tepeden yapmalısınız.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Saç toplama modelleri denildiğinde ‘at kuyruğu’ olarak tabir edilen bir seçenek de elbette mevcuttur. Bunu klasik şekillerde bağlayabilirsiniz. Ancak görselde yer alan şekilde altta kalan saçları kazıtırsanız daha farklı bir şekli elde edebilirsiniz. Hatta kazıtmalı saçınız varsa saç uçlarınızı farklı renklere boyayarak topuz saç modeline, at kuyruklarınıza olduğundan farklı görüntü verebilirsiniz. Erkekler tarafından tercih edilen yöntemlerden birisidir.

7-farkli-erkek-uzun-sac-modelleri

Toplum arasında dile getirilen bir söze göre erkeklerin makyajı saç ve sakalından geçmektedir. Saçı tamamlayıcı unsur bizce de sakal modelleridir. Burada iki uyumlu modeli tercih etmeniz sizi olduğundan genç ve dinç gösterecektir. Peki sakal modelleri hakkında bilginiz nelerdir? Etkileyici Sakal Modelleri Nelerdir? 7 Güzel Sakal Modelleri yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.