Site icon Burcu Alem – Kadına Dair Her Şey

8 Aylık Bebekler İçin Brokoli Çorbası Tarifi

Bebekler için brokoli çorbası ek gıdaya sürecine geçmiş bebeklerin annesi tarafından oldukça tercih edilen tarifler arasında yer almaktadır. Uzmanlar 6 aydan sonra yavaş yavaş ek gıdaya geçilmesini tavsiye etmektedir. Fakat bu geçiş sürecinin çok kesin olmamasının da altını çizmektedir. Ek gıdaya geçilir geçilmez tüm besinlerin bebeğe verilmesi çok sağlıklı olmayacaktır. Brokoli ismi verilen sebze de bunlardan biridir. Bu sebze birçok yemeğin yapımında kullanılmaktadır. Bebekler için brokoli köftesi de bunlardan birisidir. Fakat uzmanlar bu gibi besinlerin bebeklere verilmesi için 8. aya kadar beklenmesini tavsiye etmektedir.

8. aya gelindiği zaman annelerin birçoğu bebekler için brokoli çorbası – nefis yemek tarifleri ya da bebeklere yoğurtlu brokoli gibi araştırmalar yapmaktadır. Biz de sizler için bu yazımızda bu konu ile alakalı tüm ayrıntıları paylaşmış olduk.

Bebekler İçin Brokoli Çorbası Nasıl Yapılır

Bebekler için brokoli çorbası oldukça zengin bir içeriğe sahip bir besindir. Annelerin birçoğu 4 aylık bebekler için brokoli çorbası ya da 6 aylık bebekler için brokoli çorbası gibi araştırmalar yapsalar da uzmanlar o kadar küçük bebeklere bu çorbanın verilmesini pek uygun bulmamaktadır. Bu nedenle bizler de 8. aya gelindiği zaman söz konusu tarifi uygulamaya başlamanızı tavsiye ediyoruz.

1 – Bebekler İçin Brokoli Çorbası İçin Gerekli Olan Malzemeler

Oldukça lezzetli ve faydalı olan çorbamız için ihtiyaç duyulan malzemeleri şu şekilde sıralamamız mümkündür;

2 – Bebekler İçin Brokoli Çorbası Yapılışı

Brokoli çorbamızın yapılış aşamasını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz;

3 – Bebeklere Brokoli Çorbası Ne Zaman Verilir

Annelerin konu ile alakalı belki de en fazla araştırdığı ve cevabını bulmak istediği soru bebeklere brokoli çorbası ne zaman verilir sorudur. Bu soruya aslında tüm uzmanlar tarafından verilmiş net bir cevap bulunmamaktadır. Ama genel olarak 8. aydan sonra verilmesinin daha uygun olduğu düşünülmektedir. Bunun nedeni ise brokoli gibi turpgiller ailesine dahil olan sebzeler oldukça gaz yapan sebzelerdir. 6 aylık bebeğe brokoli püresi verilir mi sorusu da oldukça sık karşılaşılan sorular arasında yer almaktador. Söylediğimiz gibi verdiğiniz takdirde bebeğinizde gaz problemi oluşması çok yüksek bir ihtimaldir.

Bu tür sebzeler yetişkinlerde bile bu tür problemlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle brokoli besinine başlamak için biraz daha beklenmesi tavsiye edilmektedir. Aksi halde bebeğin oldukça rahatsız olmasına sebep olunabilir. Brokoli yerine daha hafif sebzelerin tercih edilmesi çok daha makul olacaktır.

4 – Brokolinin Faydaları Nelerdir?

Brokoli zengin bir içeriğe sahip sebze olması sebebi ile çok fazla yararı barındıran bir sebzedir. En bilinen faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

5 – Brokolinin Yan Etkileri Var mıdır?

Brokolinin zararları var mıdır ya da brokolinin yan etkileri var mıdır gibi sorularda konu ile alakalı oldukça merak uyandıran ve araştırma konusu olan hususlardır. Brokoli adı verilen sebzenin bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yan etkilerinin de çok ciddi olmadığını söyleyebiliriz. Olası yan etkileri şu şekildedir;

Bebekler için brokoli çorbası yazımızı beğendiyseniz ve bunun gibi daha farklı tarifler ile karşılaşmak istiyorsanız Calzone Tarifi: İtalyan Pidesi Calzone Nasıl Yapılır? konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Exit mobile version