• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

80 Yıldır Saçlarını Kesmeyen Adam Saçlarını Kesince Öleceğine İnanıyor!

 • Beğen
  Loading...

Duyunca çok şaşıracağınız ve yok artık diyeceğiniz saçlarını kesmeyen adam olayı Vietnam’da gerçekleşiyor. 80 yıl boyunca saçını kesmeyen adamın hikayesi ilk etapta şaşırtsa da altında yatan neden, düşündürüyor. 80 yıldır saçını kesmeyen Nguyen Van Chien, 5 metreye ulaşan saçlarını taramaya bile cesaret edemiyor. Dini inancına göre hareket ettiğini iddia eden Chien, bu inancını açıkladığında herkesi hayrete düşürüyor. Van Chien neden saçını yıkamıyor? Hindistan Cevizi dini nedir?

Dua Dinine Göre Kesmediği Saçları Onu Kuvvetli ve Sağlıklı Yapacak

92 yaşındaki Nguyen Van Chien çok eskilerde kalan ve artık çok yaygın olmayan hatta Vietnam’da yasaklanan Dua dinine inanıyor. Mutlakçı bir din olan Dua dini, ilk duyduğunuzda çok farklı gelecek geleneklere sahiptir. Dua dininin lideri sadece Hindistan cevizi yiyerek hayatta kaldığını iddia etmiştir. Bu yüzden Dua dini aynı zamanda Hindistan Cevizi dini olarak da anılmaktadır. Saçlarını kestirdiğinde kendisine veya ailesinden birine zarar geleceğine inanan Chien, en son 3.sınıfta saçlarını kestirmiştir. Son saçını kestirdiği günü anlatan Chien’in anlattıklarına çok şaşıracaksınız! Saçlarını kesmeyen adam ağızları açık bırakıyor.

Saçlarını Kesmeyen Adam: Saçlarımı Kesersem Öleceğime İnanıyorum!

Saçlarını kestirdiğinde öleceğine inanan Chien, saçlarını son kez kestiği günü şöyle anlatıyor. “Saçlarımı kestim ve taradım, yumuşacık oldu ve o an ilahi gücün çağrısını duydum, seçildiğimi anladım” diye ifade ediyor. En son 3.sınıfta saçlarını kestiren Chien, saçlarının uzun kalmasını ailesini ve kendisini koruyacağına bağlıyor. 5 metreyi aşan saçlarının bakımı için oğlundan yardım alan yaşlı adam, onlara bir emanet gibi bakıyor ve günlük bakımını mutlaka yapıyor.

Bunlar Basit Görünüyor ama Kutsallar

 

80 yıldır saçlarını kesmeyen adam Chien, saç bakımı için kuru ve temiz görünmesine yardımcı olması için bir örtü kullanıyor. Bunun dışında saçlarını yıkamayan adam, temiz tutması için oğlundan yardım alıyor. Oğlu ise babasının saçlarını kesmemesinin ardındaki nedeni savunarak, “bunlar basit görünüyor ama kutsallar” düşüncesini dile getiriyor. Kutsal olduğuna inandığı bu değerlerden saçlarını kesmemeyi ölümsüzlükle bağdaştırıyor ve babasını destekliyor. Bir aşıra yakın süredir yıkamadığı ve kestirmediği saçları Chien’i mutlu ediyor ve kendisini daha güçlü hissetmesine katkı sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Çöpten Bulduğu Makyaj Malzemeleri ile Zengin Oldu!

Hindistan Cevizi Dini (Dua) Nedir? Saçlarını Kesmeyen Adam Bu Dine İnanıyor

Vietnamlı Nguyen Van Chien Hindistan Cevizi dini olarak da bilinen Dua dinine inanıyor. Bu dinin geleneklerine göre hayatını yaşayan ve alışkınlarına yön veren Chien, saçlarını da bu yüzden kesmiyor. Peki Hindistan Cevizi dini olarak bilinen bu din nedir? Gelenekleri ve kuralları nelerdir?

Hindistan Cevizi dini adını liderinin Hindistan cevizi ile beslenerek hayatta kalmasından alıyor. Dua dini Vietnam’da sahte din olarak düşünüldüğü için yasaklanmıştır ve yaygın değildir. Hindistan’da yaygın olan dinlerden biri arasında bulunmamasının sebebi de budur. Beş metre saça sahip olan Chien’de bu dinin kurallarına göre yaşamını sürdürmüş ve 92 yaşına gelmiştir.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Son Dakika: Kadınlara Askere Gitme Zorunluluğu Geldi!
  1 hafta önce

  […] İlginizi çekebilir: 80 Yıldır Saçlarını Kesmeyen Adam Saçlarını Kesince Öleceğine İnanıyor! […]

  3
 • Nilay
  2 hafta önce

  Her konuda birşeyler var, bu blog gayet güzel ve gitgide hoşuma gitmeye başladı =)

  4
 • Cangül
  2 hafta önce

  Aydın tüm ziyaretçileri kucak dolusu sevgiyle selamlar

  4
 • Deniz
  2 hafta önce

  Başarılı bir yazı olmuş,okunası

  4