9 Farklı Açık Kahve Saç Rengi Tonunu İnceleyin!

9-farkli-acik-kahve-sac-rengi
  • Beğen
    Loading...

Kadınlar başta olmak üzere açık kahve saç rengi çok sık tercih edilmektedir. Sarışınlara karşı oluşturulmuş bu esmerlik duruşu bir çok kadının kaldırabileceği bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık kahve saç rengi katoloğu incelendiğinde ise tercih edilebilecek renk skalasının sanıldığından fazla olduğu görülmektedir.

Açık Kahve Saç Rengi Kataloğu

Açık kahve rengi saç tonları kişinin ten rengine ve yüz yapısına göre tercih edilebilmektedir. Özellikle ten rengi esmer olan kişilerin çok kolay bir şekilde kaldıracağı ve güzel yakışacağı bu tonlar açık ten rengi kadınlara da doğru uygulandığı müddetçe çok yakışacaktır. Çok akmayan bir renk olmasıyla birlikte rahatlıkla tercihleriniz arasında yer verebilirsiniz. Açık kahve bir saç boyası ile siz de hayalinizdeki saçı elde etmek için harekete geçebilirsiniz.

1- Klasik Kahve Tonları

9-farkli-acik-kahve-sac-rengi

Açık Kahve Saç Rengi

Boyama işlemi gerçekleştirmeden aslında çoğu kişinin doğuştan sahip olduğu saç renkleri arasında klasik kahve tonları bulunmaktadır. Açık kahve saç rengi arasında da sıklıkla gözlemlenen bu tonlar kimilerinin şansı ile birlikte doğuştan sahip olduğu renkler olmaktadır. Ancak saç renginde değişiklik yapmak isteyenlerin de bir kuaförde en kısa şekilde elde edebileceği renkler arasındadır.

2- Kahveden Sarıya Giden Yolculuk

Düz bir açık kahve rengi kimi kadınlar için yeterli olmamaktadır. Bu gibi durumlarda en çok uygulanan yöntemler arasında ombre ve sombre gelmektedir. Açık kahve saç rengi kataloğu aracılığıyla seçilen rengin üzerine yapılacak işlemler ile birlikte rengin farklı bir yere taşınması mümkün olacaktır. Araya atılan açık renkler daha canlı bir görüntü elde etmenizi sağlar.

3- Sarıya Yakın Kahve Tonları

9-farkli-acik-kahve-sac-rengi

Altın kahve saç rengi kullananlar bu tanıma en çok uyan kişiler arasındadır. Açık kahve saç rengi ile kıyaslandığında ilk bakışta size sarıyı anımsatabilir. Ancak daha dikkatli incelediğinizde daha çok kahve üzerine yapılmış ışıltılar ve renk cambazlığına şahit olacaksınız. Sarı renk mi boyasam kahveye mi dönsem tereddütü yaşayanlar için tam doğru bir seçim olacaktır.

4- Kızılımsı Kahve Tonları

Mocha kahve saç rengi kendi içerisinde tonları barındırmaktadır. Aslında her renk bünyesinde bu durum bulunur. Kişi uygulatacağı saç rengine göre alt renkleri belirleyerek değişiklik talep edebilmektedir. Kızılımsı kahve tonları da bunlar arasındadır. Açık kahve saç rengi üzerinde yapılacak kızıl oynamaları ile birlikte daha genç bir duruş elde edilebilir. Üstelik tam kızıl ile kıyaslandığında daha az boya akması görülür.

5- Kahvede Asimetrik Renklendirmeler

Kahve tonlarını saçınızın her bölgesinde bulundurmak zorunda değilsiniz. Özellikle perçem kullanımına sahipseniz ön saçlarınızda hareketlilik elde edebilirsiniz. Perçemlerde daha açık saç renkleri, oluşan kombinasyonu tamamlayacaktır. Aynı zamanda tek tip görüntüden de uzaklaşmanızı sağlayan ufak bir dokunuş olacaktır. Elbette kullanılan kahve tonuna göre bu perçem rengi seçilmelidir. Çok açık renklerden uzak durmak gerekir.

6- Sütlü Açık Kahve Saç Rengi

Tek bir açık kahve saç rengi istiyorum, farklı renk kombinasyonuna ihtiyaç duymuyorum derseniz sütlü açık kahve tam size göre olabilir. Sütlü açık kahve özellikle açık tenlilerin tercih edebileceği renkler arasındadır. Sütlü açık kahve rengi, sahip olduğunuz saç rengine göre işlemlerden geçirilerek elde edilebilir. Koyu renkli değilseniz ortaya çıkması daha kolay olacaktır.

9-farkli-acik-kahve-sac-rengi

Açık kahve saç rengi L’Oreal markası sayesinde rahatlıkla evde de elde edilebilir. Öncelikle saç renginiz koyuysa açıcı kullanmalısınız. Evde saç boyamaya alışkın olmasanız bile Loreal açık kahve kullananlar yorumlarına göre kolaylıkla saç renginizi değiştirebilirsiniz. Kendinize uygun bulduğunuz tonu satın aldıktan sonra doğru saç boyama teknikleri ile işleme başlayabilirsiniz.

7- Kahvenin Tüm Tonları

9-farkli-acik-kahve-sac-rengi

Orta kahve saç rengi bana göre değil, kahvenin tüm tonlarını saçımda görmek istiyorum derseniz kahvenin birçok tonunu saçınızda birleştirebilirsiniz. Sombre ya da ombre tekniği ile elde edebilirsiniz. Genelde bu tekniklerde açık kahve saç rengi değil sarıya yakın renkler tercih edilmektedir. Ancak sizler, kahve tonlarını saçınızda görmek istediğinizi belirttiğiniz takdirde kuaförünüz tarafından uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

8- Gri ile Kahvenin Uyumu

İlk bakışta gri rengi ile kahvenin uyumunu denkleştiremeyebilir, düşünemeyebilirsiniz. Halbuki gri tonları son zamanların en tercih edilen renkleri arasındadır. Açık kahve rengi saç kullananlar tercihini aynı zamanda griden de kullanabilmektedir. Açık kahve saç rengi üzerine değilde uçlarına griler attırarak daha modern bir görünüm elde etmeniz zor olmayacaktır. Saç boyunuza göre grinin çıkacağı uzunluğu ayarlayabilirsiniz.

9- Açık Kahve Saç Rengi| Buklelerde Sarı Esintisi

Açık kahve saç rengi kimlere yakışır sorusunun ilk cevabı şüphesiz esmerler olmaktadır. Esmer aynı zamanda bukleli saçlara sahip olan kişiler bu konuda çok şanslıdır. Boyatma esnasında açık kahve saç rengi uygulattıktan sonra bukleleri arasında atılacak sarı ışıltılar günlük hayatta herhangi bir saç bakımı yapmadan kolayca dışarıya çıkmayı sağlar. Üstelik çok uğraşılmış ve doğal bakımlı görüntüsünü de verecektir.
9-farkli-acik-kahve-sac-rengi

Kahve tonları ile en çok karıştırılan ve kararsız kalınan tonlar arasında kumral saç bulunmaktadır. Sarışın ve esmer alt tonlu kişiler tarafından kullanılan kumral saç rengi de senelerdir vazgeçilmeyen, popülerliğini kaybetmeyen saç rengi arasındadır. Kumral Saç Rengi| 6 Farklı Kumral Saç Tonunu Öğrenmeye Ne Dersiniz yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI