«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. Akülü Tekerlekli Sandalye Alırken Neden Kaliteli Ürün Tercih Etmelisiniz?

Akülü Tekerlekli Sandalye Alırken Neden Kaliteli Ürün Tercih Etmelisiniz?

akulu-tekerlekli-sandalye

Kişilerin yaşam içerisinde geçirdiği olaylar sonucunda akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı doğabilmektedir. Doğuştan da engeli olan bireylerin hayatını kolaylaştırıcı etkiye sahip olduğu bilinir. Bireyler tarafından temin edilmesi sırasında en iyi akülü tekerlekli sandalye seçilmesine dikkat edilmelidir. Piyasa içerisinde birden fazla akülü sandalye markası bulunmaktadır. Ancak her firma istenen kaliteyi ve kullanımı sunmamaktadır.

Kaliteli ve En İyi Akülü Tekerlekli Sandalye Özellikleri Nelerdir?

 

akulu-tekerlekli-sandalye
Akülü Tekerlekli Sandalye

Akülü tekerlekli sandalye markaları arasında seçim yaparken öncelikle ürünün sahip olması gereken özellikleri bilmek gerekir. Bu sayede alınacak ürünün kalitesinden emin olunabilir. Genel olarak akülü bir sandalyenin aşağı yukarı sahip olması gereken özellikler bellidir. Tercih noktasında bahsedilecek hususlara dikkat etmeniz kaliteyi arttıracak bu sayede daha uzun süreli kullanımı elde edebileceksiniz.

1-  Sağlam Gövdelere Sahip Olma

Mevcut durumda bulunan akülü tekerlekli sandalye, kaliteli ve en iyi akülü tekerlekli sandalye olabilmesi için sağlam bir gövdeye sahip olması gerekir. Gövde tüm parçaların birleşim noktalarını oluşturur. Aynı zamanda kişinin ağırlığını taşıyacak kısımdır. Gövdenin doğru malzemelerden oluşturulmaması ve malzemeden kaçılması bireylerin çok kısa bir süre sonra yeni sandalye ihtiyacını doğurmaktadır.

akulu-tekerlekli-sandalye

 

Akülü sandalye modelleri arasında özellikle farklı formatlar mevcuttur. Bunlardan birisi de katlanabilir akülü tekerlekli sandalyeler olmaktadır. Katlanabilir olması gövdesinde bazı değişik kullanımların olmasına yol açar. Ancak bu modeller de özellikle gövdenin sağlam olması gerekir. Aksi takdirde katlanır akülü engelli araçları güvenli bir kullanım sağlamaz. Konfor artı yedek parça ihtiyacı oluşmadan uzun süreli kullanım alanı için güvenilir markalara yönelinmelidir.

2- Hareket Kolu/ JoyStick Kullanım Rahatlığı

Kişiler tarafından çoğu zaman 2. el akülü tekerlekli sandalye birçok ikinci el ve birinci el alışveriş sitelerinden araştırılır. Çoğu ikinci elde görülen sorun ise hareket kolu olan Joystick kısmının aşınmış olmasıdır. Kullanım neticesinde gidiş yönünde kolaylık sağlayacak olan bu kısmın bozulması akülü sisteminde boşa çıkmasına sebep olmaktadır. Teknolojinin gelişmişliğinden yararlanmayarak eski sistemde oluşturulan hareket kolları da bu sınıfa dahil olur.

akulu-tekerlekli-sandalye

 

Akülü tekerlekli sandalye tercih ederken kaliteyi göz önünde bulundurmak burada önem kazanır. Şayet kalitesiz bir marka üzerinden alım yapıldığında istenilen düzeyde fayda sağlanamaz. Kişiler mevcut engelleri aşmakta, ilerlemekte zorluk çeker. Bu durum pek de istenilen bir nokta değildir. Bundan dolayı hareket kolları konusunda son teknoloji üretimi sağlamış markaları tercih etmek gerekir. Akülü tekerlekli sandalye ikinci el satış yapan sitelerden alınmaktansa güvenilir bir markadan sıfır halinde alınması önerilir.

3- Akülü Tekerlekli Sandalye | Mevcut Lastiklerin Özellikleri

Akülü tekerlekli sandalye bağış kapsamında da tercih edilmektedir. Bağış sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken konu lastiklerdir. Yardım esnasında istenmeyen ve kullanışsız ürünlerin teslim edilmesi istenmez. Lastiklerin yer ile teması sırasında dış kısmında bulunan şekil ve malzeme dolayısıyla yeri tutması gerekir. Özellikle yokuş aşağı inerken bu durum sağlanmazsa istenmeyen kazalarla sonuçlanabilir.

akulu-tekerlekli-sandalyePeki nasıl lastiğe sahip aküler tercih edilmelidir? Kalitesinden taviz vermeyen ve sırf plastikten yapılmayan sandalyeler istenen performansı yerine getirecektir. Fulmaks , piyasa içerisindeki en iyi akülü tekerlekli sandalye üretimi için durmadan çalışıyor. Kendileri senelerdir elde ettiği tecrübeyi ve müşterilerin istediği performansı ortaya koyabilmek adına malzemeden kaçmayarak teknolojinin son gelişmişliğinden faydalanıyor.

2. El Engelli Akülü Araba Fiyatları

2. el engelli akülü araba fiyatları sık araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kişilere fiyatlandırma konusunda net bir bilgi vermek neredeyse imkânsızdır. Çünkü bu durum kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Akülü sandalye fiyatları, standart tekerlekli sandalye modellerine göre daha fiyatlı olabilir. Özellikle genel e-ticaret sitelerinde farklı fiyatlardan satışa sunulan bu ürünler satın alınırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

akulu-tekerlekli-sandalye

 

4×4 akülü tekerlekli sandalye fiyatları araştırması esnasında e-ticaret sitelerinde gezinmektense direkt firma sitelerine bakmak daha önemlidir. Çünkü fiyat-performans açısından kaliteyi de yansıtacak olan ürünler ikinci el olmayacaktır. Mağdur olmamak adına ikinci el olma olasılığı yüksek olan bu tarz sitelerden uzak durmak gerekir. Bu işin ehli olan Fulmaks firması gibi sitelere yönelerek fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Akülü Tekerlekli Sandalye Bağışı Nasıl Yapılabilir?

akulu-tekerlekli-sandalye

 

Yardımsever bireyler tarafından bireysel ihtiyaç duyulmadığı halde akülü sandalyeler konusunda bağışlar gerçekleştirilmektedir. Akülü tekerlekli sandalye markaları araştırılarak dilediğiniz uygun bir modelde satın alarak direkt bağış yapabilirsiniz. Genelde sosyal medya üzerinden düzenlenen yardımların yanı sıra kişisel olarak sahip olup elden teslimat sağlamak sizlere de güvence sunacaktır.

Akülü Tekerlekli Sandalye Devlet Ödemesi Hakkında Bilgi

akulu-tekerlekli-sandalye

 

Devlet tarafından SGK kapsamında engelli vatandaşlar için bazı ödeme yardımları bulunmaktadır. Akülü ya da aküsüz sandalyelerde de belirli ücretlere kadar bu durum geçerli olmaktadır. Akülü tekerlekli sandalye devlet ödemesi 2200 TL olarak belirtilirken aküsüz, normal sandalyelerde bu durum 300 TL kapsamında olmaktadır. SGK tarafına belgelerle kanıtlama yapıldıktan sonra yardımı alabilmek mümkündür.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *