«
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Arkadaşa El Yapımı Hediye Önerileri

Arkadaşa El Yapımı Hediye Önerileri

Arkadaşa El Yapımı Hediye Önerileri

Arkadaşa el yapımı hediye birçok insan için mutluluk verici, hafızalarda yer eden ve özel duygular yaşatan hediyeler kategorisinde bulunur. Gösterilen el emeği ile hediyeleri daha içten ve anlamlı kılar. Yüksek maliyetli hediyelerin yanında evde saatlerce uğraşıp düşük maliyetler ile hazırladığınız hediyeler hem sizi hem karşınızdakini son derece mutlu edebilir.

Arkadaşınıza doğum gününde, bayram da ya da yılbaşında bir hediye vermek istiyorsunuz ancak nasıl bir hediye olması gerektiğine karar veremiyorsanız sizler için müthiş fikirlerimiz var. Hem düşük maliyetli hem de el emeği göz nuru bir hediye hazırlayarak arkadaşınızı çok mutlu edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MlLriPyp8_Y

Ayrıca evde hazırlamak istenilen hediye için mutlaka çok iyi el yeteneği olması da gerekli değildir. Tamamen yaratıcılık ve düşük maliyetli birkaç malzeme ile arkadaşa el yapımı hediye hazırlamak için yeterlidir.

Arkadaşa El Yapımı Hediye Grupları

Arkadaşa El Yapımı Hediye Grupları

Arkadaşa el yapımı hediye için kısa araştırmalar ile bulunabilecek onlarca çeşit vardır. Pek çok malzeme ve yöntem ile arkadaşınıza özel el yapımı hediye hazırlayabilirsiniz.Örgü biliyorsanız atkı, bere, keçe ya da halat ip ile çeşitli aksesuarlar ya da fotoğraflarınız ile oluşturabileceğiniz bir anı köşesi arkadaşa hediye yapımı konusunda sadece ufak birkaç fikirdir.

Arkadaşa El Yapımı Hediye Grupları

Yaratıcı el yapımı hediyeler arkadaşa verilebilecek en güzel ve anlamlı hediyeler arasında yer almaktadır. Şimdi sizler için çeşitli kategoriler de yapabileceğiniz arkadaşa el yapımı hediye önerileri hazırladık. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Örgü ve dikiş yöntemleri ile yapılabilecek hediyeler
 • Keçe ile yapılabilecek hediyeler
 • Halat ip ile yapılabilecek hediyeler
 • Kavanoz kullanılarak yapılabilecek hediyeler
 • Fotoğraflar kullanılarak hazırlanabilecek hediyeler
 • El yapımı bileklik, kolye yapımı
 • Hediye paketi yapımı

1.  Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Örgü bilgisi bulunan birinin yaratıcı el yapımı hediyeler yapma konusunda birçok seçeneği bulunur. Kahve, çay içmekten hoşlanan bir arkadaşa sade bir kupa hediye etmek yerine o kupaya rengarenk ipler kullanılarak bir kılıf örülebilir. Yine rengarenk ipler kullanılarak yastık kılıflarını çeşitli şekillerde süsleyip hediye etmekte başka bir seçenektir.

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Örgü yeteneği kullanılarak çeşitli eldiven modelleri ortaya çıkarılabilir. Eldivenlere uyumlu atkı ve bere örmek de soğuk kış günlerinde verilebilecek en güzel hediyelerdendir. Örgü konusunda kendini geliştirmiş kişiler tarafından çeşitli şallar ve patikler örmek de soğuktan koruduğu gibi şık hediyeler olarak da görülebilir.

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Çeşitli çizgi film karakterleri baz alınarak yapılabilecek anahtarlıklar oldukça güzel örneklerden sayılabilir. Örgü çanta yapımı tercih edilirse de yeteneğin yanında gösterilen emek de bu hediyeyi oldukça özel ve anlamlı kılar.Tüm örgü seçenekleri dışında dikiş dikmeyi biliyorsanız yaratıcı el yapımı hediyeler arkadaşa hazırlanabilir.

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Üzerini rengarenk düğmeler ile süsleyebileceğiniz bir alışveriş çantası yapabilirsiniz.  Mesela mutfakta çok fazla vakit geçiren bir arkadaşınız için mutfak önlüğü ve mutfak eldiveni de hazırlayabilirsiniz. Tüm bunları evinizde ki çeşitli malzemeleri dönüştürerek ve makas ile dikiş iğnesi kullanarak yapmanız mümkündür

2.  Keçe ile Yapılabilecek Hediyeler

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Arkadaşa el yapımı hediye yapmak için çeşitli renkte keçeler ile de yaratıcı hediyeler yapılabilir. Duvara ya da yatak başına birkaç keçe kullanılarak çeşitli bulut desenleri oluşturulabilir. Bunun için bir parça da pamuk kullanılır ve bulut şeklinde dikilen keçeler uyku öncesi bile arkadaşlar tarafından hatırlanmayı sağlayabilir.

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Keçeler ile yapılabilecek hediyeler tamamen yaratıcı fikirler ile ortaya çıkar. Keçeler uygun ölçülerde kesilip bardak altlıkları yapılabilir. Üzerine başka bir renk keçe ile kalp, çiçek ve kelebek modelleri çizilebilir. Keçe ile yapılan süsler her daim kalıcı ve oldukça yaratıcı görünümlere sahip olabilmektedir.

Örgü ve Dikiş ile Arkadaşa El Yapımı Hediye

Arkadaşınız çalışan birisi ise tüm gün çalışma masasında kullanabileceği ve kullandıkça sizi hatırlayacağı çeşitli hediyelerde yapmanız mümkündür. Örneğin, ki parça keçeyi birbirine dikerek çeşitli kalemlikler de yaparak hediye edilebilir. Resim çerçeveleri ve kitap ayraçları yapmak da keçe ile oldukça basit bir işlemdir.

3.  Halat İp ile Yapılabilecek Hediyeler

Halat İp ile Yapılabilecek Hediyeler

Bir diğer adıyla hasır ip kullanmak son dönemlerde çok popüler olan bir ev dekorasyon çeşitlerindendir. Arkadaşa el yapımı hediye önerisi olarak halat ipler kullanılarak pek çok paspas modelleri ortaya çıkarılabilir.

Halat İp ile Yapılabilecek Hediyeler

Halat sepetler ve halat saksı yapmak içinde tek ihtiyaç bir miktar halat ip ve yapıştırıcıdır. Yuvarlak ya da dikdörtgen şekillerinde yapıştırılan halat ipler ile çeşitli amerikan servisi modelleri de ortaya çıkarılabilir.

Halat İp ile Yapılabilecek Hediyeler

Arkadaşınız ile sık sık pikniğe gidiyorsanız eğer onun için halat ipler ile bir piknik sepeti hazırlayabilirsiniz. Her pikniğe gittiğinde sizi hatırlayacak ve sizin ona ne kadar çok değer verdiğinizi düşünecektir. Yaratıcı el yapımı hediyeler arkadaşa verilebilecek en önemli hediye grupları arasında güncelliğini her daim korumaktadır.

4. Kavanoz Kullanılarak Yapılabilecek Hediyeler

Kavanoz Kullanılarak Yapılabilecek Hediyeler

Arkadaşınıza hediye vermek için gerçekleştireceğiniz hediye seçimi illaki maddi değeri olan, pahalı ya da gösterişli olmak zorunda değildir. Basit boş bir kavanoz ile yaratıcı el yapımı hediye hazırlayabilirsiniz. Eminiz ki arkadaşınız kendi elleriniz ile hazırlayacağınız bu hediyeyi hiçbir şekilde unutmayacak ve çok mutlu olacaktır.

Kavanoz Kullanılarak Yapılabilecek Hediyeler

Basit bir kavanoz kullanarak duygu ve düşünceleri ifade etmek çok kolaydır ve unutulmaz bir hediye olacağı tartışılmaz bir gerçektir. Bir kavanoz içine doldurabilecek çeşitli çikolata drajeler, şekerler, kurabiyeler, bisküviler hediyeyi alan kişiyi mest edebilir.

Kavanoz Kullanılarak Yapılabilecek Hediyeler

 

Kavanozun dışını da çeşitli ip ve renklerle süslemek de tamamen yaratıcılığa kalmış bir konudur. Kavanoz üstüne yazılabilecek tatlı notlar ile de hediye sahibi mutlu edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Evlenecek Arkadaşa Çeyiz Hediyesi Olarak Ne Alınır?

Kavanoz Kullanılarak Yapılabilecek Hediyeler

Boş kavanozları çeşitli neon ışıklar ile süsleyerek bir ev dekorasyon ürünü de ortaya çıkarılabilir ve hediye edilebilir. Hatta boş kavanozların içlerine çeşitli ev yapımı reçel ya da marmelat konabilir, kavanozun üzerine notlar ve süslemeler ile arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

5.  Fotoğraflar Kullanılarak Hazırlanabilecek Hediyeler

 bookmark

Fotoğraflar kullanılarak içine güzel notlar da bırakılabilecek defterler oluşturmak güzel bir arkadaşa el yapımı hediye seçeneğidir. Yine fotoğraflar ile kitap kurdu bir arkadaşa ayraçlar hazırlanabilir.

Fotoğraflar Kullanılarak Hazırlanabilecek Hediyeler

Dikdörtgen şeklinde uzun kesilmiş bir kartonun üstüne kare şeklinde kesilmiş dört tane fotoğraf yapıştırılır ve ucuna da bir ip dikilerek ayraç oluşturulabilir. Fotoğraflar ile bir anı köşesi ya da fotoğraf albümü de yapılabilir ve anılar ölümsüzleştirilir.

6. El Yapımı Bileklik, Kolye Yapımı

El Yapımı Bileklik, Kolye Yapımı

Takı ürünleri satan dükkanlardan kolaylıkla bulunabilen çeşitli boncuk ve ipler ile kolye ve bileklikler yapmak çok tercih edilen ve el emeği hediyelerdendir. Harf boncuklar ile hediye sahibinin ismini bilekliklere işlenip gönüller fethedilebilir.

El Yapımı Bileklik, Kolye Yapımı

Boncuk edinmekte sıkıntı yaşandığında sadece ipleri örme tekniğiyle de güzel bileklik kolyeler ortaya çıkarılabilir. Arkadaşa hediye yapımı alınabilecek düşük maliyetli malzemeler ile tamamlanmış olur.

7.  Hediye Paketi Yapımı

Hediye Paketi Yapımı

Bütün emeğiniz ve yaratıcılığınız ile yapılan hediyeleri koymak istenildiğinde hediye kutusunu da evde yapmak çok güzel bir fikir olabilir. Kırtasiyelerden alınabilecek çeşitli el işi kağıtları ve renkli kartonlar alındıktan sonra tek gerekli olan biraz el becerisidir.

Hediye Paketi Yapımı

Renkli ipler kullanarak da hediye kutusu bağlanabilir ve mağazalardan hazır satın alınan hediye kutularından çok daha büyük anlam taşır. Arkadaşa el yapımı hediye hazırlama konusunda tüm emeğin ardından hediye paketi ile de bu özel hediye taçlanır.

Hediye Paketi Yapımı

Arkadaşınıza alacağınız hediyeler için öncelikli olarak Google arama motorunu kullanmalısınız. Arama motoru sekmesine daha güzel bir hatıra hediyesi, şık bir hediye, kişiye özel hoş bir arkadaşlık hediyesi, doğum günü hediyesi, anneler günü hediyesi, sevgililer günü hediyesi, kişiye özel hediye, ahşap yapımı hediye fikirleri, sevgiliye doğum günü hediyesi, anneler günü, hediye fikirleri gibi kelimeleri yazarak araştırma yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Pingback: El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Nasıl Yapılır?

 2. Pingback: Amigurimi Sütaş İneği Tarifi Nedir?