«
  1. Anasayfa
  2. Burçlar ve Astroloji
  3. Astral Seyahat Nedir Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nedir Nasıl Yapılır?

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir

Astral seyahat, birçok kişinin merak ettiği fizikötesi durumlardan birisidir. Gerçekliği konusunda net kanıt olmamakla beraber, bu olayı yaşayanların anlattıkları oldukça dikkat çekici!

Astral seyahat bilimsel olarak henüz kanıtlanmasa da tekniklerine kadar detaylı şekilde anlatılan oldukça ilginç olaylar arasında yer alır. Kişinin rüya esnasında farklı boyutlarda dolaşması hali herkeste derin bir merak uyandırmaktadır. Ancak bu durum özellikle gençlerin eğlenceli olarak gördüğü farklı sonuçlar doğurabilen aynı zamanda tehlikesi olan bir durumdur.

Astral seyahat ile uygulama öncesinde dilerseniz tüm detaylarını öğrenelim ve işin tehlikesini dini boyutunu iyice öğrenelim.

Astral Seyahat Nedir Nasıl Yapılır?

YouTube video

Astral seyahat olayı aslında hiçbir bilimsel temele sahip değildir. Ancak ruhun bedenden ayrılarak başka alemlerde gezinmesi bazı olaylara tanık olması gibi durumların varlığından söz edilir. Peki bilimsel olmayan bilgiye hurafe denmez mi?

Bu tecrübeyi yaşayan kişilerin olay sırasında başına gelenler ve uyandıktan sonra anlattıkları göz önünde bulundurulacak olursa bu olayı merak etmemek elde değil. Bu seyahat esnasında ruh dilediği gibi zaman ve mekanlar arasında dolaşabilir. Duvarlardan geçer, kapı vs hiçbir engeli yoktur.

Astral seyahat kişinin istemsiz olarak da girebildiği bir durumdur. Kişi istemsiz olarak yatış pozisyonunda kaynaklı ruhunu bedenden ayırabilir ve bu seyahate çıkabilir. Aslında ruhunun gezintiye çıktığını bilmez. Bunu anladığında zaten istemli şekilde ruhunu bedenden ayırabilir.

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

Kişi uykudan bazen uçurumdan düşmüş edasıyla uyanır. Ani sıçrama gerçekleşir. İşte o an ruhunuz bedene geri dönmüştür. Bu dönüşün yani birleşmenin etkisidir. Hatta uykudan uyanan kişilerin vücudunda şişlikler ve uyuşma benzeri durumlar olur. İşte bunlar ruhunuzun bedenden ayrıldığının göstergesidir.

Terimsel olarak ifade edecek olursak, ruhun bedenden ayrılarak ortamlar arasında fiziki engel tanımadan seyahat etmesi olayıdır. Ruh bedenden tamamen bağımsız hareket eder. Peki ruhun bedenden çıkması ölüm hali değil midir? “Uyku ile ölüm birdir” sözünü söyleyen büyüklerimiz acaba bu durumu bildiklerinden mi öyle demişlerdir?

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

Bilimsel yeri olmayan olaylara çoğu zaman kaynana masalı der geçilir. İşte bu durumda acaba kaynana masalı mıdır? Aslında durum pek de öle değil. Çünkü bu seyahati gerçekleştirenlerin büyük çoğunluğu gençler. Dünya genelinde birçok teknikle ruhunu bedeninden ayıran birçok insan olduğu bilinmektedir. Rüyaları esnasında bazıları ruhlarının şahit oldukları olayları gerçek hayatta anımsarlar. Hatta bu seyahat esnasında başlarına gelen kötü olaylarda eğer hırpalanmışlarsa ya da zor şartlarda kalmışlarsa ruh bedenle birleştiğinde aynı etki ile uyanır.

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

Bu seyahati deneyen kişilerin bilgi ve tecrübesine dayalı olarak ruh, dünyanın her yerine gidebilir. Hatta isterse zamanlar arası yolculuk dahi yapabilir. Kendi hayatının farklı dönemlerine giderek başından geçen olaylara şahit olur. Uykudan uyandığında ise bu olayları hatırlar. Bu olayın rüyadan tek farkı bilinçli şekilde hareket etmesidir. Rüyada insanlar bilinç altında yatan olayları görebilirken, astral seyahat sırasında kişi gayet bilinci açık şekilde gerçek hayattan olayları yaşar gibi yaşar. Hatta dünya dışında gezegenlere gider hatta diğer alemlerdeki canlıları da görebilir. Çoğu defa gördüklerinin etkisi ile uzun süre şok halinden çıkamaz.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

  • Hazırlık Evresi
  • Klasik Yöntem ile Astral Seyahat
  • Ters Algı
  • Hipnoz
  • Su Altı
  • Hedefleme ile Astral Seyahat
  • Yardımcı Etkenler ve kendiliğinden oluşma şeklinde teknikler ile astral seyahat gerçekleşebilir. Tabii ki ruh değişimi olayında kesinlikle bilimsel bir açıklama yoktur. Bilimsel olmayan açıklamalarla ve özellikle yaşayan kişilerin tecrübelerinden yola çıkarak oluşturulmuş bilgilerdir.

Astral Seyahat Tehlikeli midir?

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

Astral gezinti denilen bu olayda aslında gençlerin merak ve heyecan ya da gerilim tutkusu vardır. Ancak bu tecrübeyi edinmiş kişilerin anlattıklarını okuyacak olursanız olayın boyutunun ne denli tehlikeli olduğunu görmeniz mümkün.

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ruh bu seyahat esnasında alemler arasında gezebilir ve dünya dışına çıktığı için diğer canlılar ile karşılaşma durumu çok yüksektir. Şimdi kısaca bir düşünecek olursak, ruh cinler aleminde geziye çıksa nasıl olur? Her yeriniz cinlerle dolu iken bir insan olarak sizin konumuz nasıl olur ve bir türlü bu seyahati bitiremediğinizi düşünün. Çünkü bu seyahatte karşılaşılan sorunlardan birisi de budur. Gittiği yerden bir şekilde çıkamama durumu olayın en vahim noktalarındandır. İşte böyle bir durumla cinler alemindeyken karşılaşsanız kendinize geldiğinizde ne hissedersiniz? Muhtemelen bir daha uyumak istemezsiniz.  Zihin bulanıklığı yaşama, akli melekelerini kaybetme, panik atak,psikolojik sorunlar gibi birçok hastalık baş gösterecektir.

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

İkinci bir tehlike boyutu ise, ruhun bedene geri dönememe tehlikesidir. Ruh bedene bir kemer ile bağlı olarak bilinir. Eğer ruh bu seyahat esnasında o kemeri kırarsa tekrar bedene dönemez. Bu durumda ise ölüm gerçekleşir. Şimdi astral seyahati denemek isteyenlere sormak gereken soru şudur: “ölüm tehlikesi yüksek olan bir işe kalkışmak size ne kadar heyecan verecektir, merak etmeye değer mdir?”

Astral Seyahat Nedir Dinimizdeki Yeri Nedir?

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

Astral seyahat dinimizce iki şekilde ele alınmaktadır. Birisi veli kulların yani alimlerin nefsi emareyi cesede galip ettiği haldir. İkincisi ise, istidrac tır ki bu çok tehlikelidir. Çünkü kişinin nefsini tanımadan Allah ile bağlantısını uzak tutmuş kişilerin zayıflığı söz konusudur.

burcu-alem-astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-3

İslama göre ruh Allah tarafından sunulan ilahi bir emirdir. Ruh bedenden çıkmaz. Ancak beden olduğu yerde dursa bile ruh bütün alemleri rüyada izleme becerisine sahiptir. Bu olay Zümer suresinde de geçmektedir. Aldülkadir Geylani Hazretleri aynı anda 40 ayrı şerde görüşmüştür. Ancak bu sadece alim kulların bilgi ve becerisinde doğru şekilde gerçekleşebilecek bir durumdur. Allah katında mertebe atlamış kişilerce yapılır. Ancak bu durumu bilinçsizce gerçekleştiren ve alemler arası gördüklerini dünyada kötü amelle birleştirenlerin durumu asla uygun görülmemiştir.

Astral Seyahat Nedir Nihat Hatipoğlu Açıklıyor!

YouTube video

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *