Şık Baget Yüzük Tarzı ile Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekebilirsiniz!

baget-yuzuk-tarzi
  • Beğen
    Loading...

Pırlantanın en fazla kullanıldığı baget yüzük modelleri kesimleriyle dikkat çekmektedir. Çok değerli bir taş olan pırlantanın kesimi dahi değer kazandırır. Karatı, kesimi, parlaklığı taşın değerini göstermede kullanılır.

baget-yuzuk-tarzi

Değerli taş modellerde kullanılırken farklı şekillerde kesilir. Üçgen, oval, damla, radiant, yastık, royal, prenses, zümrüt, klasik kesim gibi şekilleri vardır. Köşeli ve uzun dikdörtgen şeklindeki çubuk kesimler yüzüklerde çok fazla kullanılır. Çünkü çok beğenilir. Özellikle evlilik tekliflerinin vazgeçilmez parçasıdır. Teklif edilen kişinin nadide oluşunu ve değerini yansıtması adına çok önemlidir.

Modern ve Klasik Baget Yüzük

baget-yuzuk-tarzi

Baget Yüzük

Modern kesimler arasında baget yüzük modelleri çok şıktır. Diğer kesimlere oranla çok daha farklı bir havası vardır. Klasik ve modern olarak modeller ayrıştırılsa de her model zamansızdır. Üzerinden yıllar geçse dahi modellerin yeri ve popülerliği hiç değişmez. Taşın dış yüzeyinde düz çizgiler vardır.

baget-yuzuk-tarzi

Parlak taş üzerindeki düz çizgiler prizmatik yansımaya neden olur. Prizmatik yansıma ise modelin kendini daha fazla göstermesine nedendir. Prizmatik yansımanın neden olduğu parlaklık ve eşsiz görüntü son derece gösterişli ve cezbedicidir. Şık ve estetik modellere https://www.assospirlanta.com/pirlanta-baget-yuzuk adresinden ulaşabilirsiniz.