«
 1. Anasayfa
 2. Burçlar ve Astroloji
 3. Balık Burcu Genel Özellikleri Nedir? Nelerden Hoşlanırlar?

Balık Burcu Genel Özellikleri Nedir? Nelerden Hoşlanırlar?

balik-burcu-genel-ozellikleri-nedir-nelerden-hoslanirlar

Zodyak haritasında Balık burcu su elementine aittir. En sevdiği renkler arasında; leylak, mor, deniz yeşili gelen balık burcunun en uğurlu günü Perşembe günüdür. Neptün ve Jüpiter iktidar gezegeni olarak kabul edilen balık burcu, Başak ve Boğa burçlarıyla uyum sağlar.

YouTube video

Balık burcu tarihi 19 şubat  ile 20 mart tarihlerini kapsamaktadır. Yani bu burca sahip olmak için 19 şubat ile 20 mart tarihleri arasında doğmak gerekmektedir. 3, 9, 12, 15, 18 ve 24 şanslı sayılarını taşımaktadır.

Balık burcu güçlü yönleri arasında;

 • Şefkatli olması
 • Sezgisel gücü
 • Nazikliği ve bilgeliği gelmektedir.

Balık burcu zayıf yönleri arasında;

 • Karşısındaki insana aşırı güvenmesi
 • Sürekli üzgün bir hava içinde olması
 • Gerçekliği yok sayma arzusu ve kendini bir kurban olarak görmesi gelir.

balik-burcu-genel-ozellikleri-nedir-nelerden-hoslanirlar

Balık burcu, geçmişe geri dönen, her türlü zulme karşı duran bir yapısı vardır. Her zaman eleştirilen balık burcu, her şeyi bilen kişilerden de hazzetmeyen bir yapıya sahiptir.

Oldukça bilge bir düşünceye sahip olan balıklar, Uranüs gezegeninin etkisinde kaldığında, dikkat çekmek için kendini feda edebilecek karaktere bürünebilir. Yargılama dürtüsü olmayan balıklar, her şekilde affetme güdüsüne sahiptir. Balık burçları, Zodyak haritasında en bağışlayıcı ve toleranslı davranan burç olarak tabir edilmektedir.

Balık Burcu Aşk Hayatı Nasıldır

Balık Burcu Aşkı Nasıl Yaşar?

Balık burcu insanları, çok cana yakın olmalarına rağmen, özveri anlamında biraz sıkıntı yaşarlar. Cömert ve merhametli olmalarının yanında son derece sadık ve şefkatli kimselerdir.

İflah olmaz bir romantik olarak adlandırılan balık burcu aşk hayatında oldukça tutkulu olurlar. Kısa süren ilişkileri tercih etmezler. Özellikle macera yaşamak, balık burcu insanlarına göre değildir.

Bir Balık ile Nasıl Arkadaş Olunur?

Bir Balık ile Nasıl Arkadaş Olunur?

Balıklar oldukça sevecen bir kişiliğe sahiptir. Bulunabilecek en iyi arkadaş tipi, balıklardan çıkar. Özellikle kendi ihtiyaçlarından önce, arkadaşlarının ihtiyaçları, balık burcu insanları için çok daha önce gelir.

Balıkların sezgisel güçleri oldukça gelişmiştir. Yanlış bir şeyler olduğunu fark ettikleri anda, sonuna kadar çözüm odaklanırlar. Duygularını ifade etmekte zorlanmayan balıklar, aynı karakter özelliğini karşısındaki insanlardan da beklerler.

Balıklar Kariyer ve Paraya Nasıl Bakar?

Balıklar Kariyer ve Paraya Nasıl Bakar?

Balık burcu kariyer ve para konusunda yaratıcılıklarını ön plana çıkarırlar. Oldukça yardımsever bir karaktere sahip olan balıklar; çalışkan, kendini işine adayan ve güvenilirliği ön plana çıkaran kişilerdir.

Balık burcu insanları;

 • Avukat
 • Mimar
 • Müzisyen
 • Veteriner
 • Oyun tasarımcısı ya da
 • Sosyal hizmetlerde çalışabilir.

Hayallerine ve hedeflerine çok odaklı olan balıklar, hedeflerine ulaşmak için paraya ihtiyaç duyar. Fazlasını istemez. Balıklar çok para harcayabildikleri gibi, başka bir zamanda cimriliği ön plana çıkarabilirler.

Balık Burcu Özellikleri Erkek

Balık Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu erkeği romantiktir aynı zamanda sanatçı ruhlu kişiliğe sahiptir. Balık erkeğini baştan çıkarmak için açık olmak yeterlidir. Balık erkekleri merhametli ve nazik olmanın yanında, iflah olmayan bir romantiktir.

İlginizi Çekebilir: Yengeç Burcu (21 Haziran-22 Temmuz)

Balık burcu erkeği aşk hayatında karşısındaki kadını memnun etmek için elinden geleni yapar. Oldukça yardımsever bir kişiliğe sahip olan balık burcu erkekleri, duygusal yönden tatmin olduklarında, karşısındaki kadın için yapamayacağı şey yoktur.

Balık Burcu Özellikleri Kadın

Balık Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Balık burcu kadını, bencil olmayı bilmeyen, şefkatli ve yaratıcı bir kişiliğe sahiptir.  Aynı zamanda hayal güçleri oldukça yüksektir. Romantiklik ve iyi bir mizah anlayışı, balık burcu kadınını etkiler. Balık burcu kadınlarına karşı iyi bir dinleyici olmak da balık kadınının etkilendiği durumlardan biridir. Aşk hayatı ise oldukça yapıcıdır. Balık burcu kadını 2019 yılını dolu dolu yaşamıştır.

balik-burcu-genel-ozellikleri-nedir-nelerden-hoslanirlar

Maneviyata ve doğa üstü olaylara hayranlığı olan balık kadınları, bu konuda oldukça ateşli tartışmalara girebilir. Bu tartışmalarda balık burcunun olumsuz özelliklerinden biri olarak bilinir. Karşısındakinin gösterdiği saygı derecesine göre davranır. Dürüstlük ve doğru şekilde açılmak, balık kadını çok çabuk etkiler.

Doğası gereği oldukça hassas olan balık kadınları, cinsel anlamda oldukça heyecanlıdır. Genel olarak partnerini sıkmaz. Kalbi kırık bir balık kadını, uzun süre yeni bir ilişkiye yelken açmakta zorlanacaktır. Özellikle bu burca sahip kadınlar balık burcu haftalık ya da balık burcu günlük yorumları yakından takip ederler.

Balık Burcu Yükseleni Özellikleri Nedir?

YouTube video

Balık burcu yükseleni olan kişiler genellikle sevecen bir yapıya sahip olmaları ile bilinmektedirler. Bunun yanı sıra oldukça gururlu yapıları ile de ön plana çıkmaktadırlar. Oldukça çalışkan ve özverili insanlardır. Hayatlarındaki her alana önem verirler. Özellikle aşk hayatları onların için çok mühimdir. Aşık oldukları sonuna kadar çaba gösterirler ama asla gurursuzluk yapmazlar. İkisi arasındaki dengeyi iyi ayarlarlar.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Pingback: Terazi Burcu (23 Eylül-22 Ekim)

 2. Pingback: Başak Burcu Özellikleri Nelerdir? Başak Burcu Aşk Hayatı Nasıldır?

 3. Pingback: Yay Burcu (22 Kasım-21 Aralık)