«
  1. Anasayfa
  2. Burçlar ve Astroloji
  3. Başak Burcu Özellikleri Nelerdir? Başak Burcu Aşk Hayatı Nasıldır?

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir? Başak Burcu Aşk Hayatı Nasıldır?

Toprak elementi olan Başak burcu özellikleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Başak burcu tarihi 23 Ağustos-22 Eylül’dür. Yani bu tarihler arasında doğanların sahip olduğu burçtur. Gri, bej, soluk sarı renkleri seven başakların en şanslı günleri Çarşamba günüdür.

YouTube video

Balık ve yengeç burçlarıyla uyumlu olan Başak burcunun şanslı sayıları ise; 5, 14, 15, 23 ve 32’dir. Başak burcu güçlü yönleri arasında; sadık olmak, analitik gücü, nazikliği, çalışkanlığı ve pratikliği gelmektedir.

Utangaç olması, sürekli endişe haline bürünmesi, başkaları ve özellikle kendini sürekli eleştirmesi Başak burcu zayıf yönleri arasında sayılabilir. Kabalıktan, yardım istemekten ve sahnede olmaktan hoşlanmayan Başak burçları; hayvanları, sağlıklı yiyecekleri, doğayı, kitapları ve temizliği sever.

basak-burcu-ozellikleri-nelerdir-basak-burcu-ask-hayati-nasildir

Başak burçları, boğa ve oğlak burcu ile mükemmel uyum sağlarlar. Çok organize hayatları olan başaklar, pratikliği ile ünlüdür. Ayrıntılara önem veren başaklar, düzeltilmesi imkânsız bir olay karşısında sürekli endişe duyarlar.

Başak burcu insanları;

  • Konuşma ve yazmada iyidir.
  • İletişim formlarının tümüne açıktırlar.
  • Başkalarına hizmet etmeyi severler.

Yazarlar, gazeteciler, iyi bir stenocu genellikle başak burcu insanlarından çıkmaktadır.

Başak Burcu Aşk Hayatı Nasıldır?

Başak Burcu Aşkta Nasıldır?

Başak burcu insanları, ihtiyaç duydukları tüm sevgiyi karşı tarafa verme eğilimi gösterirler. Günü birlik ilişkiler yerine, uzun soluklu ilişkileri tercih ederler. İlişkide güvenli hissetmeyi isterler.

Farklı insanlarla nadir de olsa cinselliği yaşasalar da tüm benliği ile partnerinin olabilmesi için, fiziki anlamda zevk alması gereklidir. Bakireliğin sembolü olan Başak burcu, cinsellik söz konusu olduğunda, kendi kısıtlamalarını kullanılır ve ahlaki sınırları kendi koymak ister. Başak burcu insanları bir ilişki sırasında istikrarlı ve sabırla inşa edilen bir güven ortamı ister. Güvensizlik hisseden başak insanı, oldukça zor bir yapıya bürünebilir.

Başak Burcunda Arkadaş ve Aile Ortamı Nasıldır?

Başak Burcunda Arkadaş ve Aile Ortamı Nasıldır?

Başak burcu insanları, aileye oldukça önem verir. Özellikle yaşlı ve hasta insanlara karşı oldukça itinalıdırlar. Gelenek, görenek ve sorumluluklarının bilincindedirler ve bu durumdan oldukça gurur duyarlar.

Başak burcunda doğan kişiler, iyi bir arkadaştır. Bir sorunun çözümünde bir başak insanına danışmak, her zaman iyi netice verir. Eğer kurdukları ilişkiler sağlamsa, sonuna kadar bu arkadaşlığı götürme eğilimindedirler.

Başak Burcu İnsanı Kariyerini Nasıl Belirler?

Başak Burcu İnsanı Kariyerini Nasıl Belirler?

Başak burcunda doğan insanlar, pratikliklerini ve analitik düşünce tarzını işlerine de yansıtırlar. Çok çalışkanlıklarıyla bilinirler. Evrak işlerindeki pratiklikleri, problemleri çözme yeteneği, iyi bir organizatör olmaları, işlerinde başarılı olmalarını sağlar.

İlginizi Çekebilir: Balık Burcu (19 Şubat-20 Mart)

Başak burcu insanı, işine odaklandığında tüm mükemmeliyeti ile işi bitirir. Fiziksel özellikleri ile doktorluk, hemşirelik ya da psikolog olma durumlarında, sonuna kadar en iyi hizmeti verirler. Para konusunda pratiktirler. Çok fazla para harcamaya gelmezler.

basak-burcu-ozellikleri-nelerdir-basak-burcu-ask-hayati-nasildir

İrrasyonel harcama yapmak, başaklara göre değildir. Kitaplara ve sanatsal olaylara hayranlık duyan Başak insanları, gerekirse tüm parasını bu tür faaliyetlere harcayacak yaradılışa da sahiptir.

Başak Burcu Özellikleri Erkek 

Başak Erkeği Nelerden Hoşlanır?

Başak burcu erkeği, düzenli ve temizliği seven bir yapıya sahip olduğu için, bu yönüne saygı gösteren kişilere meyillidir. Yavaş şekilde romantizme tetiklerken, karşı tarafı daha iyi tanımak için, zamana ihtiyacı vardır. Başak erkeği, aşk hayatında oldukça temkinli davranır.

Derin ve şehvetli ihtiyaçları vardır. Karşısındaki partnerinin bu konuda sabırlı olması karşısında, karşı tarafa ısınması son derece kolay olacaktır. Başak erkeğinin ilham alması, kendi yeteneklerini ortaya çıkarması için sabırlı bir ortağa ihtiyaç duyar.

Başak erkekleri; doğru kişiyi bulmak için kendine zaman ayırır. Bu süre içinde karşı tarafın dürüstlüğünü, sabrını ve düzenli halini anlayabilmesi için, uzun süre aynı yerde yaşamayı bile göze alan bir yapıya sahiptir.

Başak Burcu Özellikleri Kadın

Başak Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu kadını, detaycı, zeki, sağduyulu ve bağlılıktan hoşlanan bir karakteri temsil etmektedir. Başak burcu kadınları çok akıllı olmalarının yanında mütevazi ve yeteneklidirler.

Başak burcunda doğan kadınlar, yeni bir ilişki başlatırken; pratikliklerini, gerçekçiliklerini ve temkinli davranmayı ön plana çıkarırlar. Karşı tarafından detaylarını içine sindirmeden, tüm benliğiyle bir ilişkiye kolay kolay kendilerini vermezler. Aynı zamanda başak kadını detaylara önem veren ve hassas bir yapıya sahip olmaları ile bilinirler.

Asla şımarık ya da materyalist olmayan başak kadınları, zeki kişilere ilgi duyarlar. Güçlü bir aşk kapasiteleri bulunan başak kadınları, hazır olmadan duygularını paylaşmazlar. Savunma mekanizmalarına saygı duyan kişilerle birlikte olmayı tercih ederler.

Eğer haftalık ya da aylık yorumlara inanıyorsanız başak burcu haftalık ya da başak burcu aylık yorum olarak da takip edebilirsiniz. Başak burcu yorumu yapanlar genelde bu burcun her konuda çok titiz olmaları sebebi ile işlerini şansa bırakmadıklarını bu nedenle başarılı olacaklarını söylemektedir.

Dilerseniz koç burcu konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *