Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Estetik
 4. »
 5. Basen İnceltme Operasyonu Hakkında 3 Merak Edilen Soru!

Basen İnceltme Operasyonu Hakkında 3 Merak Edilen Soru!

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
2 0
basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Kalın bacak ve çelimsiz görüntü için basen inceltme operasyonu başvurulan yöntemdir. Kadın ve erkek fark etmeksizin gerçekleştirilir. Kişiler daha estetik ve çekici bir görünüm elde edebilmek adına değişik estetik operasyonuna başvurur. Basenlerinizden şikayetçiyseniz ve bu tarz bir operasyon gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Okuyacağınız yazı size basen inceltme ameliyatı fiyatı dahil birçok bilgi verecektir.

YouTube video

Basen İnceltme Operasyonu Nedir?

Kalçanın hemen alt kısmı basen olarak adlandırılır. Kadınlar güzel kalçalara sahip olabilmek adına çabalar. Ancak kalça boyutunun giderek artması basenlerin de kontrolsüz büyümesine sebep olur. Kalın basen bölgesi kişilerin olduğundan kısa boylu görünmesine sebep olur. Bununla birlikte kıyafetlerin de istenen düzeyde bulunmamasına sebep olduğundan basen eritme operasyonu gerçekleştirilir. Ülkemizde estetik cerrahi alanı geliştiğinden profesyonel ellerde istenen vücuda kavuşmak mümkün!

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru
Basen İnceltme Operasyonu

Basen inceltme operasyonu ameliyat olarak gerçekleştirilir. Basen liposuction olarak adlandırılır. Gerçekleştirilen bu ameliyat içerisinde kişiler anestezi altında olduğundan herhangi bir acı hissetmez. Operasyon ortalama olarak 2.5-3 saat civarında gerçekleşir. Uzman doktorların gözetimi altında yapılması istenen sonuçlara daha kolay yaklaşılmasını sağlar.

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Basen genişlemesi kalıtsal, yağlı beslenme ve aşırı beslenmeden dolayı oluşur. Yağ oranının burada fazla birikmesi kilonun verilmesini zorlaştırır. Gerekli dikkati gösterenler bile belirli bir seviyede yağ oranına sahipse inceltmekte zorlanabilir. Ameliyat esnasında istenen şekli elde edebilmek adına yağ bezelerinde ufak kesikler açılır. Basen eritme operasyonu aracılığı ile bulunan yağlar dışarıya çekilir.

1- Kimler Basen İnceltme Operasyonu Yapabilir?

Kişiler tarafından basen inceltme operasyonu kimler yapabilir tarzında konular merak edilir. Liposuction yöntemi genel olarak birçok kişiye uygulayabilmektedir. Ancak belirli kişiler bu durumun dışında tutulmaktadır. Estetik amaçlar uğruna sağlık riske atılmamalıdır. Bundan dolayı liste içerisinde olmayan kişilerin bu operasyondan uzak durulması gerekir.

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Basen liposuction işlemini gerçekleştirebilecek kişiler arasında:

 • Bacak kısmında aşırı yağlanma olanlar,
 • Basenlerini eritmek isteyenler,
 • Sağlığı riske sokan durumlar,
 • Orantısız yağ dağılımı olan kişiler bulunur.

Ancak yönteme engel olacak hastalığa sahip bireyler ve özellikle hamile olan kişiler operasyonu gerçekleştiremez. Her ne kadar uygun olarak basen inceltme ameliyatı fiyatı bulunsa dahi uzak durması gereken kişilerdir.

2- Basen İnceltme Ameliyatı Fiyatı

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Basen inceltme operasyonu konusunda kararlı olan kişiler öncelikle doktor araştırması yapmaktadır. Uzman bir kişi sayesinde hedefledikleri vücuda kavuşmayı isterler. Basen eritme ameliyatı fiyatları konusunda ortak bir fiyatlandırma belirtmek mümkün değildir. Kişilerin tercih edeceği uzmanlar ve yöntemler neticesinde değişim olabilir. Ancak ortalama olarak 3.000- 10.000 arasında fiyatlandırmalar bulunur.

3- Basen Küçültme Ameliyatı Fiyatları Neden Değişiklik Gösterir?

Basen eritme operasyonu konusunda kişiler genellikle sergilenen fiyat değişikliği politikasından şikayetçidir. Her ne kadar ortak bir fiyatlandırma söz konusu olmasa bile bu kadar farklılığın sebebi merak konusu olur. Ancak fiyatlandırma politikası belirli hususlar doğrultusunda belirlenir. Bundan dolayı ameliyat ücretleri değişiklik gösterir.

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Basen inceltme operasyonu konusunda fiyatlandırma konusunda etkili olan başlıklar:

 • Kişinin operasyon süresi/ zorluğu,
 • Operasyon yöntemi,
 • Gerçekleştirilecek şehir/mekân,
 • Operasyonu sağlayacak olan uzman bulunmaktadır.

Tüm bu başlıklar ve daha fazlası basen inceltme ameliyatı fiyatı konusunda etkin rol oynar. Özel sağlık içerisinde yer almasından dolayı üst düzey fiyatlandırma da söz konusu olabilir. Ancak devlet hastanesi gibi SGK karşılanması ile değişir, uygun fiyat ortaya çıkar.

3- Basen Yağ Aldırma Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Basen liposuction yaptıranlar tarafından gerçekleştirilen yorumlar bu operasyonu yapacak kişilere yol gösterici olmaktadır. Liposuction fiyatları Ekşi Sözlük gibi alanlarda tartışılırken sadece basen değil bacak liposuction yorum sayısı da kişileri etkilemektedir. Genel olarak gerçekleştirilen operasyonlara karşı yorumlar olumlu bir çerçevede izlenim yaratmaktadır.
basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Her ne kadar yorumlar olumlu bir çerçevede oluşsa da basen inceltme operasyonu konusunda olumsuz durumlarda bulunur. Operasyonu gerçekleştirecek uzmanın bilgisi ve tecrübesi etkilidir. Bunun yanı sıra ameliyatı olan kişinin dikkat edeceği noktalar sonucu etkiler. Yağ aldırma ameliyatı olduran birey çok dikkatli olmalıdır. Ameliyat sonrasında yeme, temizlik konusu daha çok önem kazanır. Kişiler bu noktalara gerekli hassasiyeti göstermedikleri için olumsuz sonuçlarla karşılaşabilir. Vücut hatlarında kum saati görüntüsü elde etmek liposuction ile yeterli olmayabilir.

Ameliyatsız Basen Küçültme Mümkün mü?

Ameliyat estetik açıdan en kolay yöntem olarak görülse de kimi kişiler bu konuda oldukça tereddütlüdür. Endişe edilmesinin sebebi farklı durumlardan kaynaklanabilir. Maddiyat, ameliyat korkusu ya da imkânsızlıklar durumu oluşur. Bundan dolayı ameliyatsız basen küçültme konusu araştırılmaktadır. Elbette ki böyle bir ihtimal bulunmaktadır, imkânsız değildir. Alt bacak ve üst bacak incelitilebilir. basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Basen küçültme için basen inceltme operasyonu dışında dikkat edilmesi gereken ilk unsur beslenmedir. Beslenme yağsız, tuzsuz ve şekersiz şekilde oluşturulmalıdır. Özellikle şeker yağlanmaya yol açar. Tuz ise fazla ödem birikimi yapar. Bundan dolayı sebze ağırlıklı beslenmeler ile zayıflamak mümkündür.

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Beslenme tek başına yeterli olmayacaktır. Basen noktası en zor incelen alanlardan birisidir. Burada yer alan kasları harekete geçirmek gerekir. Bunun için egzersizler yapılabilir. Kas değil, basen için kardio çalışması yapılarak inceltme sağlanır. Unutulmaması gereken bir diğer durum da squat gibi kalça büyütmek istenirken basen genişleten egzersiz yöntemlerinden uzak durulmalıdır.

basen-inceltme-operasyonu-hakkinda-3-merak-edilen-soru

Kadınlar basen, kalça bölgelerine özenle dikkat ederler. Genel olarak şikayetçi olan bir diğer noktaysa göğüslerdir! Göğüs estetiği konusunda oluşan gelişmeler herhangi bir düzeltmeyi sağlayabilmektedir. Daha estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen kişiler 5 Adımda Göğüs Estetiği Nedir? Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır yazımıza bakabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.