Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur | 12. Haftada Cinsiyet Belli Olur mu?

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur | 12. Haftada Cinsiyet Belli Olur mu?

Bilgece Bilgece - - 4 dk okuma süresi
1 0

Bebek beklediğini anlayan anne ve babaların ilk olarak merak ettiği soruların başında bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusu gelmektedir. Öncelikli temenni her zaman sağlıklı olması olsa da her anne baba doğal olarak cinsiyeti oldukça merak eder. Cinsiyeti büyük oranda genler belirlemektedir. Cinsiyet üzerine yapılan tahminler her zaman çıkacak diye bir şey yoktur.

YouTube video

Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur Kadınlar Kulübü isimli ünlü forum sayfasında da sık sık gündeme gelen sorulardan bir tanesidir. Özellikle ilk kez anne olacak anne adayları bu konu hakkında çok fazla araştırma yapmaktadır. Hamile olduğundan şüphelenen anne adayının ilk yapacağı şey hamilelik testi yapmaktır. Hamile olduğunu kesin olarak anlayınca ise cinsiyeti ile alakalı tahminlerde bulunmaya başlar.

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur

Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur yorumlar yapılan konulardan bir tanesidir. Bebek cinsiyetinin belli olması için ultrasona girmek gerekmektedir. Bazen bu konu hakkında farklı sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. 12. haftadan sonra cinsiyet hakkında bir şey söylemek mümkün olacaktır. Cinsiyet hakkında kesin bir şey söylemek için ise 20. haftayı beklemek gerekmektedir.

1 – Erkek Bebek Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur

Erkek bebek cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur sorusu da konu ile alakalı en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Erkek bebeklerde cinsiyet daha erken teşhis edilebiliyor. Gebelik sırasında genital bölgenin hizasında kordon bağının olması bazen yanıltıcı olabilmektedir. Bu nedenle kız bebeklerin cinsiyetinin tespit edilmesi erkeklere nazaran biraz daha güç diyebiliriz.

2 –Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur Kaçıncı Haftada

Bebeğin cinsiyeti genellikle 13 ila 16. hafta arasında belli olmaktadır. Erken tanının yanıltıcı olabileceğini söylemek gerekir. 20. haftaya gelindiğinde bebeğin cinsiyeti hakkında daha net bir şekilde konuşmak mümkün olacaktır. Kromozom incelemesi cinsiyet tanısında kesin sonuç elde etmeye yardımcı olmaktadır.

3 – Anne Karnında Duruşa Göre Cinsiyet Belli Olur mu?

Bebeğin cinsiyeti hakkında bir şeyler söylemek için bebeğin anne karnındaki duruşunun önemli olup olmadığı da merak edilmektedir. Cinsiyet anne karnındaki duruşa göre de yorumlanabilmektedir. Fakat bu hususta kesin ifadeler kullanmak çok doğru olmayacaktır. Ultrason ve kromozom incelenmesi daha net sonuçlar elde etmeye olanak sağlayacaktır. Kalp atışlarından da cinsiyet konusunda bir yargıya varmak mümkündür. Kızların kalp atışı 140 ve üzeriyken erkeklerin kalp atışlarının 140 ve altında olduğu konusunda görüşler mevcuttur. Tabi bu da cinsiyet anlama konusunda kesin bir yöntem değildir.

4 – İki Tarama Testinde Cinsiyet

İkili tarama testinde bebeğin cinsiyeti hakkında tanı konmaktadır. Bunun için de uzman doktorlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Hamilelik döneminde bebek cinsiyetinin yanı sıra nasıl beslenme düzeni olması gerektiği de birçok anne tarafından ayrıntılı bir şekilde araştırılmaktadır. Siz de bu konu hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak isterseniz Hamilelikte Beslenme Önerileri ve Beslenmenin Önemi konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.