«
  1. Anasayfa
  2. Estetik
  3. Bel İnceltme Aleti Nasıl Kullanılmalıdır? Dikkat Çeken 3 Nokta!

Bel İnceltme Aleti Nasıl Kullanılmalıdır? Dikkat Çeken 3 Nokta!

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir k

İstenen bir bel yapısına bel inceltme aleti ile kavuşmak mümkündür. Her birey bel çevresinin aşırı kalın olmasından şikayetçi olabilir. Üstelik ağır sporlar ve kardiyo hareketleri de kimi zaman zordur. Buna rağmen ince bir bele sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Bel inceltme aleti kullananlar tarafından yapılan yorumlara göre bu mümkün!

YouTube video

Bel İnceltme Aleti Nedir?

Bel inceltmek için kullanılan alet genel olarak ‘twister’ olarak adlandırılmaktadır. Aletin yapısı ve kullanışı oldukça basittir. Ağır kardiyolardan kaçınan ancak ince bir bele sahip olmak isteyenler fitness bel inceltme aleti kullanarak 2-3 ay gibi kısa bir sürede hedeflerine kavuşabilmektedir. Bel inceltici aleti kullanım esnasında spor yaptığınızı değil resmen eğlendiğinizi hissedeceksiniz.

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir
Bel İnceltme Aleti

Farklı televizyon kanalları reklamlarında bel inceltme aleti tanıtımlarına mutlaka denk gelmişsinizdir. Aletler aynı zamanda internet siteleri üzerinden de satışa sunulmaktadır. Fiyat açısından da uygun olması aynı zamanda ev ortamında rahatlıkla kullanılabilmesi kendisini cazip kılmaktadır. Twister bel inceltme aleti nasıl kullanılır sorusu hakkında doğru yanıtı verirseniz incelmek oldukça kolay olacaktır.

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Fitness bel inceltme aleti, tek ya da ikili kullanılabilmektedir. Disk üzerine ayakları koyma yeri ve eller ile tutma alanı bulunur. Elleriniz ile vücudunuzu sabit tutarak sağ ve sola alt vücut bölgesini hareket ettirebileceğiniz sistemi bulunur. Herhangi bir ekstra güç kullanımı oluşmaz. Kolay şekilde hareket edebilmesi sayesinde bel çevresi harekete geçer ve zayıflama gerçekleşir.

Twister Bel İnceltme Aleti Nasıl Kullanılır?

Bel inceltme aleti kullananlar ve kullanmayı düşünenler tarafından Twister bel inceltme aleti nasıl kullanılır sorusu sıklıkla sorulur. Basit bir kullanım yapısına sahip olan bel ve göbek eritme aleti düzenli kullanım ile sonuç vermektedir. Bunun yanı sıra spor yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktası bulunur. Adımlara dikkat edildiğinde kısa sürede büyük etkiler görülebilir.

1- Ani Hareket Etmeyin!

Twister spor aleti Ekşi Sözlük, Kadınlar Kulübü gibi sitelerde yapılan yorumlara göre bel inceltme aleti ile ilgili ortak yorumlar bulunur. İlki aletten bir an önce sonuç alabilmek için hızlı hareketler oluşturmaktır. Uyumlu bir hareket alanı oluşturmadıkça aleti kullanmanız fayda sağlamayacaktır. Önemli olan hızlı değil, ortalama bir hareket hızı oluşturmaktır.

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Ani hareket etmenin bir diğer problemi de bel ve sırta doğru sakatlık oluşturma ihtimalidir. Sağ ve sola doğru hızlı hareket etmeniz burada bulunan kasların ani bir hareketine sebep olur. Oluşturulan hareket ile kas yapılarınızı gerginleştirebilirsiniz. Bu da kısa sürede incelmeyi değil uzun vadede sakatlık ve kasılmalar yaşamanıza sebep olur.

2- Bel İnceltme Aleti Kullanmadan Önce Isının

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Her spor da sakatlık söz konusu olduğu gibi bel inceltme aleti kullanımında da bu durum bulunur. Sakatlık ihtimalini en aza indirmek için öncesinde ısınma hareketleri yapılmalıdır. Özellikle bel çevresini harekete geçirecek açma hareketleri tercih edilmelidir. 10 dakikalık bir ısınma hareketinin yapılması fitness bel inceltme aleti ile daha iyi sonuçlar sağlayacak ve sakatlığı engelleyecektir.

3- Vücudunuzun Dik Olduğuna Emin Olun

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Bel çevresinde direkt olarak hareketlilik oluşturmak adına vücudun dik durması gerekir. Tamamen dik olmak için kendinizi kasmayın ancak kambur durmadığınıza da emin olun. Dik olmadığınız takdirde bir dakikadan sonra hareketi yapmak özellikle sırt çevrenizde ağrılara sebep olabilir. Ancak diz bir duruş ile bel kısmında ısınma ve yağ yakımı hızlandırmak mümkündür.

Twister Disk Kaç Kilo Yaktırır?

Bel inceltme aleti uzun kullanımda fayda sağlamaktadır. Günlük kalori yakımı hakkında net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Çünkü hareketin doğru yapılması, kişinin mevcut kilo ve yağ oranından dolayı kaloriler farklı şekilde azalacaktır. Genellikle kilo oranı daha fazla olan kişilerde farklılaşma daha kısa süre içerisinde belli olmaktadır.

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Fazla sayıda kalori yakmak isteyen bireylerin fitnes bel inceltme aleti kullanırken beslenmesine dikkat etmesi de gerekir. Kalori açığı oluşturulduğu müddetçe zayıflamak da kolaylaşacaktır. Bel inceltme aleti kullananlar ortalama olarak 2-3 ay içerisinde bel bölgesinde incelme aynı zamanda bacaklarda şekillenmeler oluştuğunu dile getirmektedir.

Twister Spor Aleti Fiyatı Nedir?

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Kullanmak isteyen kişiler tarafından twister disk fiyatları merak edilmektedir. Fiyatlandırmalar oldukça geniş bir skalaya sahiptir. 30 TL ile başlayarak malzemelerinin kalitesine göre de giderek artmaktadır. Alım aşamasında bilinir markaların tercih edilmesi önemlidir. Aynı zamanda kaliteli malzemeye sahip olması uzun vadeli kullanımı sağlayacaktır.

Profesyonel Twister Spor Aleti Farkı Nedir?

Bel inceltme aleti profesyonel ve gündelik kullanım şeklinde ikiye ayrılabilir. Evlerde kullanılan aletler genellikle plastik malzemeden elde edilmiştir. Fitness salonlarında kullanılan yapıları ise daha çok demirden elde edilmiş ve ağır makineler olmaktadır. Kaliteli malzeme kullanımın süresini arttırırken aynı zamanda bel çevresinde daha fazla harekete sebep olmaktadır.

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

Twister spor aleti Decathlon üzerinden satışa sunulmaktadır. Spor aletleri ve malzemeleri ile bilinen marka bu anlamda güvenilir şekilde alışveriş yapmayı mümkün kılar. Profesyonel bir bel inceltme aleti isteyen bireylerin tercih edebileceği noktalardan birisidir. Farklı internet siteleri ve mağazalar üzerinden de dilerseniz günlük dilerseniz profesyonel olarak alabilirsiniz.

bel-inceltme-aleti-nasil-kullanilmalidir

İnce bir bel alt ve üst bedenin orantılı oluşunu her kadın istemiştir. Kum saati vücut tipi oluşturmak için bel inceltme aleti işe yarayacaktır. Ancak tek başına yeterli olması mümkün değildir. Siz de kum saati vücut tipi hakkında bilgi almak ve nasıl elde etmeniz gerektiğini öğrenmek isterseniz Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır? Bu 2 Unsura Dikkat yazımıza bakabilirsiniz!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *