ankara escort

Beyin Yakan Psikolojik Filmler ile Tatiller Çok Eğlenceli!

En İyi Psikolojik Filmler
  • Beğen
    Loading...

Psikolojik filmler, konuları itibariyle son derece karışık bir yapıda olsalar da izleyiciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bu türdeki filmler gerilim sahneleriyle dikkat çekerken, izleyicinin psikolojisini de etkilemektedir.

Beyin Yakan Psikolojik Filmler

Beyin Yakan Psikolojik Filmler

Bu tarz filmleri izlemek için her ne kadar psikolojiniz çok sağlam olsa da ne yazık ki filmin sonu itibariyle uykularınız kolaylıkla kaçabilmektedir. Peki, izleyicilerin uykusunu kaçıran, gerilim ve gizem dolu sahneleriyle dikkat çeken psikolojik filmler hangileridir? Birçok izleyici tarafından son derece merak edilen ve sıklıkla araştırılan bu sorunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde inceliyoruz.

1 – Cinnet 1980 – En İyi Psikolojik Filmler

1980 Yılında vizyona giren Cinnet filmi, dönemin en iyi psikolojik gerilim filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Sıradan bir hayata sahip olan Jack, ailesi birlikte çalışmak için dağda bulunan bir otele gider. Fakat otel de yalnız kalan çift, zamanla psikolojik problemler yaşamaya başlar ve birbirini öldürmek için planlar yapar… Son derece gerilim doğru sahneleriyle dikkat çeken filmin yönetmenlik koltuğunda ise Stanley Kubrick oturmaktadır.

2 – Akıl Oyunları

Nobel ödüllü ünlü Amerikalı matematikçi John Nash’ın hayatını anlatan Akıl Oyunları filmi, 2001 yılında vizyona girmiştir. Konusu itibariyle dönemin ses getiren yapımlarından biri olan Akıl Oyunları, 11 farklı ödülün de sahibi olmuştur. Nash, son derece önemli ve oyun kuramı üzerine çalışan bir matematikçidir. Sıradan giden bir hayatı, verdiği konferans ile tamamen değişecektir. Zira kendisi şizofreni hastasıdır ve bunu bilmiyordur… Yönetmenlik koltuğunda Ron Howard isminin yer aldığı yapım, gişede 313 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

3 – Makinist

Psikolojik filmler listesinde yer alan Makinist filmi, 2004 yılında vizyona girmiştir. Konusu itibariyle son derece dikkat çeken filmin başrolünde ise Christian Bale oturmaktadır. Sanayide torna ustası olarak çalışan Trevor, tam 1 yıl boyunca hiç uyumamıştır. Git gide zayıflayan ve halüsinasyonlar gören Trevor, bir gün bir iş kazasına karışır ve arkadaşının kolunu kaybetmesine neden olur. Bu olaydan sonra arkadaşları ona karşı bir cephe alır ve onu bir şekilde işten uzaklaştırmak için planlar yaparlar. Fakat onu işten uzaklaştırmak pek de kolay olmayacaktır… Yönetmenlik koltuğunda Brad Anderson isminin yer aldığı film gişede 8 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

4 – Parçalanmış

17 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren Parçalanmış filmi, konusu itibariyle izleyicilere son derece gerilim dolu dakikalar yaşatıyor. 23 Farklı kişiliğe sahip olan Kevin, üç genç kızı bir şekilde kaçırır ve onları bilinmeyen bir yerde hapis eder. Kevin den kaçmak isteyen genç kızlar ise kendi aralarında planlar yapacaktır… Yönetmenlik koltuğunda M.Night Shyamalan isminin yer aldığı yapım birçok ödülün de sahibi olmuştur.

5 – Can Dostum

Psikolojik filmler listesi içerisinde yer alan ve son derece dramatik bir hikayesiyle dikkat çeken Can Dostum filmi, 23 Eylül 2011 tarihinde vizyona girmiştir. Yamaç paraşütüne tutku ile bağlı olan bir adam bir gün geçirdiği kaza sonucu, felçli kalır. Hayatını felçli bir şekilde devam ettirmek zorunda kalan Phillippe, kendisine yardımcı olabilmesi için Driss’ i işe alır ve ikilinin muhteşem dostluğu da böylelikle başlar. 426 Milyon dolar gişe hasılatı elde eden yapımının yönetmenlik koltuğunda ise Oliver Nakache oturmaktadır.

6 – Gizli Pencere

David Koepp isminin yönetmenlik koltuğunda oturduğu Gizli Pencere filmi, 2004 yılında Amerika da vizyona girmiştir. Son derece başarılı bir yazar olan Mort, eşinden ayrılma aşamasındadır ve günün 15 saatini uyuyarak geçirmektedir. Yaşanan olumsuz süreçten fazlasıyla etkilenen yazar, ne yazık ki yazamama sendromuna yakalanmıştır. Fakat kapasına gelen bir yabancı kendisinin eserini çalmakla suçlar ve asıl hikaye de burada başlar…

7 – 23 Numara

Psikolojik filmler listesinde yer alan 23 Numara filmi, 2007 yılında Amerika da vizyona girmiştir. Konusu itibariyle son derece dikkat çeken bu film, bir adamın saplantılı hikayesini konu alıyor. 23 Numarayı takıntılı bir hale getiren adam, onun gizemini çözmek için tüm enerjisini harcayacaktır. Gerilim dolu hikayesiyle izleyiciyi büyüleyen bu filmin yönetmenlik koltuğunda ise Joel Schumacher oturmaktadır.

8 – Prestij

2006 Yılında Amerika da vizyona giren Prestij filmi, dönemin en önemli yapımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Gizem ve psikolojik olguların ön plana çıktığı filmin yönetmenlik koltuğunda ise Christopher Nolan oturmaktadır. Birbiri ile ortak çalışan iki muhteşem sihirbaz bir gün anlaşamayarak yollarını ayırmıştır. Fakat rekabete dönüşmesi beklenen bu ayrılık bir anda düşmanlığı dönüşmüştür…

9 – Küp

Psikolojik filmler listesinde de yer alan Küp filmi, 1997 yılında Kanada da vizyona girmiştir. Küp filmi, her ne kadar düşük bir bütçe ile çekilse de konusu itibariyle birçok kişinin de beğenisini kazanmıştır. 7 Farklı insan bir gün küpün içerisinde aniden uyanmıştır. Küpün içerisine nasıl geldiklerini anlayamayan bu grup, buradan çıkmak için birbiri ile mücadele edecektir…

10 – Yedi – Psikolojik Filmler

1995 Yılında vizyona giren Yedi filmi yönetmenlik koltuğunda ise David Fincher oturuyor. En iyi kurgu dalında Oscar ödülüne aday olan bu film, bir seri katilin amansız hikayesini konu alıyor. Sadece 33 Milyon dolar bütçe ile çekilen filmin başrolünde ise Brad Pitt bulunuyor.


İlginizi Çekebilir: Gelmiş Geçmiş En İyi 40 Cadı Filmi


 

OKUYUCU YORUMLARI