Boğa Burcu Hangi Ay Doğar? 2021 de Boğa Burcu Hangi Ay Tatile Çıkmalı?

boga-burcu-hangi-ay
  • Beğen
    Loading...

Boğa burcu hangi ay doğar ve fıtratında yer alan narinlik hangi ayın esintilerini taşır biliyor musunuz? Boğa burcu kadını ve boğa burcu erkeği hangi ayda hangi özellikleri ile ön plana çıkar ?

Boğa burçları karakteristik özellikleri ile çevrelerinde içe dönük tarzlarının yanı sıra dikkat çekici duruşları sayesinde ilgi odağı olurlar. Peki bunu nasıl başarırlar? Boğa burcu hangi ayda doğmuştur? Hangi mevsimin etkisi ile hangi özellikleri taşır gelin hep birlikte bakalım !

Boğa Burcu Hangi Ay Doğmuştur? Boğa Burcu Hangi Ay 2021

boga-burcu-hangi-ay

21 Nisan 21 Mayıs tarihleri arasında doğan boğalar kendilerini önemsedikleri gibi bulundukları ortamda kendilerini göstermek ve önemsenmek isterler. Önemli bir karar alınacaksa boğa burcu karar mercii olur.

Duruşları ve karakterleri itibari ile güvenilir yönleri ile tanınırlar. Tabi bu durum geniş bir çevreye sahip olmalarına ve arkadaş canlısı olmalarına sebep olur. Peki ılımlı tarafı ağır basan boğa burçlarının hangi aylarda hangi özelliklere sahip olduğunu biliyor musunuz?

1- Boğa Burcu Hangi Ay Doğan Burçlarla İyi Arkadaş Olur?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu için güven önemlidir. Güvenmesi zor olduğu gibi hayatına da birilerini kabul etmesi o ölçüde güçtür. Bakıldığında herkes doğduğu ayların bir izini kendinde taşır. Boğa burcu ise dostluk kurarken yay, başak ve oğlak burçları ile inanılmaz uyum içindedir. Bu sebeple dost seçimlerinde eylül, aralık ve ocak aylarının etkili olduğunu söylemek mümkündür.

2- Boğa Burcu Hangi Ay Doğan Burçlarla Romantik İlişki Kurar?

Boğa burcu fiziksel temasa önem veren bir burçtur. Annesinin dahi sevgisini ona dokunmadan anlayamayan boğa burcu, söz ile sevgi ifadelerinden hoşlanmaz. Sarılmak ister yakın olmak ister. Tam bir aşk insanı olduğu doğrudur.

Aslında onun için aşkın mevsimi kış ve bahar ayları ortaktır desek yeridir. Aşka yelken açacak boğa burcu kış aylarında sarılmanın verdiği sıcaklığı kendine avantaj bilir. Nisan mayıs aylarında da içinde açan kelebeklerin verdiği sevinçle sevdiğine sarılmak elinden tutup koşmak ister.

3- Boğa Burcu Hangi Ay Depresyonda Hisseder?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu sosyal görüntüsüne karşılık içe kapanıktır. Duygularını çok yoğun yaşar bu sebeple bazı olayları kendi kafasında yorumlamaya da meyillidir. İşte bu durum onu yılın 12 ayı depresyondan çıkamaz hale getirebilir.

Boğa burcu kadını ve erkeği lükse düşkündür. Elinde olanları görmek yerine olmayanları sayıp kendini mutsuz etmesi kuvvetle muhtemeldir. İnsanlara karşı daha dik bir duruşun boğalardaki karşılığı elbette dış görünümdür.

Özellikle yaz ayları kendini yetersiz hisseden boğalar için tam bir depresyon sezonu sayılabilir. Üstelik onların depresyon olayında kriter 24 saatlik sınırsız uykudur. Uyur uyur ve uyur!

4- Boğa Burcu Hangi Ay Hangi Hastalıklara Açık Olur?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu kadını ve erkeği için kalp, tansiyon ve ruh hastalıkları ön plandadır. Aslında bu durumun boğaların depresif halleri ile ilgisi de büyüktür. Az önce de dediğimiz gibi boğalar kafada yazıp çizme olayını iyi becerdiği için buna kalp de tansiyon da dayanmaz. Yaş her zaman 20 de saymıyor çünkü…

Yeme içmesine de bir o kadar düşkün boğalar depresyonun da etkisi ile koca bir günü yemek ve uyumak ikileminde geçirebilir. Bu da obezitenin davul çalan hali gibidir. Peki bu hastalıklar boğaların ne zaman kapısını çalar ? Bize göre depresyon mevsimi ; nisan, mayıs ve haziran…

5- Boğa Burcu Hangi Ay Yalnız Kalmaktan Hoşlanır?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu tanıdığınız varsa gözünüze çarpan en önemli özelliğinin ikna çabası olduğunu göreceksiniz.

Bir boğa burcu erkeği ve kadını, sürekli kendini haklı görür ona göre hata hep başkasındadır. Tamam bu kısmı anladık da peki sürekli birilerine haklı olduklarını ikna edene kadar anlattığı olaylara ne demeli?

Boğa burcu o kadar çok çenesi olan ve bozuk kaset gibi aynı olayları anlatan biridir ki, yani bu durumdan kaçmanın en kolay 2 yolu vardır. Ya boğanın olduğu yere gitmeyeceksiniz ya da ona “evet haklısın” diyeceksiniz!

Bütün bir sene yalnız kalmamak için uğraşan boğa burcu için yalnızlığın sevildiği aylar temmuz ve ağustostur. Çünkü derdini dağa taşa anlatır bir şekilde kendini haklı çıkarır olur biter 😊

6- Boğa Burcu Hangi Ay Doğan Burçlarla Anlaşamaz?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcunun sürekli haklı olmaya çalışması, nazı niyazı yine aynı fıtrattaki burçları boğar. Doğal olarak bu burçlar ile anlaşması zorlaşabilir. Yengeç, terazi, oğlak ve aslanın bir araya gelmesi demek bu burçların yükselenine anlayış kaçması demektir. Aksi durumda bu burçların anlaşması için imkan yoktur. Hele ki de her birinin kendi marifetini göstereceği haziran temmuz ve ağustos aylarında kozlar açık oynanır.

7- Boğa Burcu Hangi Ay Cinsel Hayatında Mutlu Olur?

Boğa burcu cinsellik konusunda akrep burcu ile yarışır. Cinsellikte geleneksel tavrından asla vazgeçmeyen ve önceliği kendine veren boğalar için pohpohlanmak önemlidir. Karşılıklı mutluluktan ziyade boğanın kendini mutlu ve rahat hissetmesi önemlidir. Bunun için boğa burcunun nisan, mayıs ve haziran aylarında cinsellik konusunda daha mutlu bir çizgide ilerlediği söylenebilir.

8- Boğa Burcu Hangi Ay Renkli Giyinmeyi Sever?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu gösterişi sade kıyafet üzerine takılar ile sunar. Kıyafet seçimleri daha çok doğal renkler ile bütündür. Yeşil ve mavi renkler ile sade duruş kıyafet seçimleri her zaman sade şık bir sitile imza atmalarını sağlar. Tabi kullandıkları aksesuarlar ile bol renkli bir görünüme sahip oldukları da söylenebilir. Özellikle haziran, temmuz ve ağustos ayı şıklıkta diğer burçlarla yarışa girdikleri ay denebilir.

9- Boğa Burcu Hangi Ay Uğurlu Taş Kullanmalı?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu her zaman sakin ve sabırlı duruşu dikkat çeker. Bu sakin ve vakur duruşu sinir nöbetleri ile bir anda şekil değiştirebilir ve çevresini çok şaşırtabilir. Sakin ve zengin duruşunu zümrüt ve turkuaz taşları temsil eder. Özellikle depresyon mevsimleri olan bahar aylarında turkuaz taşı ile negatif enerjiyi üzerlerinden atabilirler.

10- Boğa Burcu Hangi Ay Nasıl Beslenmeli?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu kadını ve erkeği için beslenme alışkanlıkları tehlikeli denebilir. Özellikle depresyonda oldukları dönemlerde kendini yemeğe veren boğalar ciddi anlamda sağlıksız beslenir.

E vitamini ağırlıklı beslenmeleri yağ birikmesine engel olacaktır. Aşırı yağlı ve düzensiz beslenmeleri troid hastalıklarının da habercisi olacaktır. Bu sebeple nisan ayından sonra kızartmalardan uzak durmaları gerekmektedir.

11- Boğa Burcu Hangi Ay Hangi Sporu Yapmalı?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu özellikle yaz aylarına formda girmek ister. Bu nedenle spor yapmak boğalar için en elzem ihtiyaçlar arasındadır. Özellikle yüzme konusunda iyi olan boğalar için en güzel spor mevsimi temmuz ve ağustos aylarıdır.

12- Boğa Burcu Hangi Ay Parasal Anlamda Güçlü Olur?

boga-burcu-hangi-ay

Boğa burcu her zaman maddi anlamda güçlü olmayı ister. Para konusunda sıkıntı yaşamak kendisine olan güvenini düşürecektir. Zaten en ufak sorunda depresyona giren boğalar, para konusunda yaşadıkları sorunlara karşı panikler.

Boğa burcu için en iyi yatırım zamanı aralık ocak ayıdır. Kış aylarında çok sıkı şekilde işe adapte olan boğalar yazın da yorgunluğunu atacakları yaz sıcaklarını beklerler.

OKUYUCU YORUMLARI