• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bölgesel Zayıflama Teknikleri ile İstediğiniz Forma Ulaşın!

bolgesel-zayiflama-teknikleri
  • Beğen
    Loading...

Kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin bölgesel zayıflama birçok insanın ihtiyaç duyduğu konular arasında bulunmaktadır. Zayıflamak ve istenilen vücuda kavuşmak hemen herkesin istediği bir şeydir. Özellikle lokalize olmuş yağlar, belirli bölgelerde kat kat bir görünüm oluşturduğu için vücut estetiğini bozabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Teknikleri ile İstediğiniz Forma Ulaşın!

Sarkmış bir vücut, yalnızca görünümü kötüleştirmek ile kalmayıp, kişilerde özgüven problemleri de yaratabilecektir. Son zamanlarda popüler bir konu haline gelmiş bölgesel zayıflama ise, kişilerin yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerden kilo verilebilmesini sağlamaktadır. Bölgesel zayıflamada pek çok yöntem bulunması sebebiyle kişi, dilediği yöntemi tercih ederek hayalini kurduğu vücut proporsiyonuna sahip olabilecektir.

1 – Bölgesel Zayıflama Aletleri

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bölgesel zayıflama aletleri, kolay yoldan yağ yakımını hızlandırarak istenilen bedene kavuşulabilmesine yardımcı oluyor. Bu aletler arasında revaçta olan soğuk lipoliz ve Power- plate işlemi karın, kalça ya da basen bölgelerinin tamamına uygulanabilmektedir. Özel makine ile gerçekleştirilen bu işlemde, bölgeye farklı derecelerde ısı verilebilmektedir.

bolgesel-zayiflama-teknikleri

Verilen bu ısı kan dolaşımı hızlandırmakta ve bölgede yer alan tüm yağ dokusunun hızlı bir şekilde parçalanabilmesini sağlamaktadır. Düzenli kullanımda ise bu aletler ile 7-10 cm kadar bir incelme söz konusu olabilir. Evde kendi yöntemleri ile kolay bir şekilde zayıflamak isteyen kişiler için ise zayıflama kemerleri ve termal taytlar bulunmaktadır.

Zayıflama kemerinde karın bölgesine verilen titreşimler yoğun terleme sayesinde yağ yakımını hızlandırabilmektedir. Basen ve kalça bölgesinde kullanılan termal taytlar ise hareket halinde, bölgeye ısı vererek yağ dokusunun parçalanabilmesine yardımcı olur. Ancak bölgesel zayıflamaaletleri ile incelme, ancak kısa vadede bir çözüm olabilecektir. Çünkü kişinin bu işlemler sonrasında uzun vadede kilo kontrolünü sağlaması gerekecektir.

2 – Bölgesel Zayıflama Kürleri

Bölgesel zayıflama kürleri ise, özellikle yaz ayları yaklaşmaya başladığında sıklıkla başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır. Her besin insan vücudunun belirli başlı bölümlerine fayda sağlamaktadır. Bu besinler yağ yakan bitkisel içerikler ile buluşturulup kür haline getirildiğinde sorunlu bölgedeki dolaşımın hızlandırılabilmesine yardımcı olacaktır. Böylece yoğun bir yıkım işlemi başlayarak, kilo fazlalığının bulunduğu bölgelerde zayıflama gerçekleştirilebilecektir.

bolgesel-zayiflama-teknikleri

Örneğin; ılık limon suyunun sabah aç karna içilmesi, göbek bölgesinde var olan yağların giderilmesinde etkilidir. Bunun yanı sıra maden suyu ve yoğurt, yoğurt – pul biber, yeşil sebzeler, elma, portakal suyu ve zencefil, kırmızı meyveler ve lahana kürleri karın ve basen bölgesinin eritilmesinde kullanılan bitkisel içerikler arasındadır. Bölgesel zayıflama kürleri genel olarak düzenli ve uzun süren bir kullanım sonrasında etkisini gösterebilecektir. İstenilen bedene ulaşıldıktan sonra ise belirli aralıklarla uygulanması, kilo kontrolü açısından gereklidir.

3 – Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Bölgesel zayıflama hareketleri, sağlıklı bir şekilde kilo verilmesini sağlayan yöntemlerin başında gelmektedir. Kilo vermek için çok çeşitli yöntemler olmasına rağmen, spor ile kilo verilmesi daima daha olumlu sonuçlar alınabilmesini sağlayacaktır. Vücudun her bölgesinde çok sayıda kas bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki kasların yoğun çalışması ile birlikte kas yapısı güçlenmekte ve hızlı bir yağ yakım süreci başlamaktadır.

bolgesel-zayiflama-teknikleri

Karın, kalça, basen gibi bölümlerde yağ yakımını hızlandırmak için spor aletlerine yönelmek ya da spor merkezlerini tercih etmek oldukça mümkündür. Ancak her ikisinin de yapılamadığı durumlarda, karın kaslarını çalıştırabilmek için mekik ve plank, basen ve kalça bölümünü çalıştırabilmek için squat, esneme ve ip atlama hareketlerinin yapılması önerilmektedir. Tüm bunları yapamayan kişiler için ise en etkili ve hızlı yöntem kesinlikle yürüyüş yapmak olacaktır.

4 – Bölgesel Zayıflama Diyeti

Bölgesel zayıflama diyeti, kilo verme işleminde tercih edilebilecek en sağlıklı yöntemdir. Sadece diyet yapmak kalıcı kilo verimini sağlasa da ihtiyacınız olan bölgeden kilo veriminizi sağlamayacaktır. Ancak bölgesel zayıflama diyeti vücudunuzda yağlanmanın yoğun olarak gözlendiği bölgelerden kilo verebilmenize yardımcı olacaktır.

bolgesel-zayiflama-teknikleri

Özellikle diyetisyenler tarafından tercih edilen bu yöntem ile kişiler hem kilo verebilirken aynı zamanda aynada görmek istediği estetik görünüme ulaşabilecektir. Yağsız et ve sebze türevi besinlerin ağırlıklı olarak tüketimi basen ve kalça bölgesinde bulunan yağların yıkımını hızlandırabilmektedir.

Süt ürünleri, bakliyat ve meyvenin yoğun olarak tüketimi ise bel bölgesindeki yağlanmanın giderilmesine yardımcı olacaktır. Bölgesel zayıflama diyetinden en etkin sonucun alınabilmesi için diyetisyen eşliğinde yapılması önerilmektedir. Kişinin yaşı, kilosu ve beslenme şekline uygun bir program oluşturulması ile etkin ve kalıcı bir şekilde kilo verimi mümkün olabilecektir.

Eğer yazımızı beğendiyseniz Tarçınlı Süt İle Mucizevi Bir Şekilde Zayıflayın! konulu yazımıza da göz atarak tarçınlı süt ile zayıflama konusunda da ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.