«
 1. Anasayfa
 2. Estetik
 3. Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer ? Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer ? Burun Estetiği Fiyatları 2021

burun-ameliyai-kac-saat-surer6

Burun ameliyatı kaç gün sürer sorusu burun estetiği olmayı düşünenlerin ilk olarak araştırdığı sorulardan bir tanesidir. Burun estetiği olarak isimlendirdiğimiz operasyonlar birçok sebebe bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Bazen doğuştan bazen de sonradan meydana gelen görsel ya da sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak amacı ile tercih edilmektedir.

YouTube video

Biz de sizler için bu yazımızda Rinoplasti kaç saat sürer , burun ameliyatı kaç günde iyileşir , burun eti ameliyatı kaç saat sürer gibi konu ile alakalı en çok merak edilen hususları paylaşmış olacağız.

Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer

Burun ameliyatı kaç gün sürer sorusunun cevabı her ameliyatta değişiklik gösterebilmektedir. Septum eğriliği denilen problem ya da buna benzer bir problem yoksa ortalama olarak 2 ya da 2.5 saat sürmektedir. Yani Rinoplasti kaç saat sürer sorusuna en çok 2.5 saat şeklinde yanıt verebiliriz.

1 – Kapalı Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Kapalı burun estetiği olarak isimlendirdiğimiz operasyonlarda kesiler burun delikleri içerisinde yer almaktadır. Bu yöntem ile beraber ameliyatı gerçekleştiren cerrahın görüş açısı açık burun ameliyatına nazaran daha dardır. Fakat operasyon sonrası hiçbir iz kalmaması garanti edilmektedir. Öte yandan iyileşme süreci de daha hızlanmaktadır. İşlemin daha kısa süre içerisinde bitmesi için genellikle kapalı rinoplasti tercih edilmektedir.

2 – Burun Ameliyatı Kaç Günde İyileşir

Burun ameliyatı kaç saat sürer sorusunun yanı sıra burun ameliyatı kaç günde iyileşir sorusu da oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu soruya da net bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü iyileşme sürecinin uzun ya da kısa olmasını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Her hastanın bünyesi aynı olmadığı için iyileşme sürecinin uzun ya da kısa olması da değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra operasyonun amacı da çok önemlidir. Kapalı rinoplasti ya da açık rinoplasti ameliyatlarının da iyileşme süreci birbirinden farklıdır.

3 – Burun Eti Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Burun eti ameliyatı oldukça basit ve kısa süren işlemler arasında yer almaktadır. Fakat yine de bu operasyonlardan önce hastalar bazı tedirginlikler yaşayabilmektedir. Bu tedirginliklerin de sonucunda ameliyatın ne kadar sürede gerçekleşeceğini ayrıntılı bir şekilde araştırmaya başlarlar. Burun eti ameliyatı 15 ya da 20 dakika süren oldukça basit ve kısa süreli bir operasyondur. Buna ek olarak da estetik operasyonu uygulanırsa 2 saate kadar uzayabilmektedir.

4 – Kırık Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer | Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer

Kırık burun ameliyatı kaç saat sürer şeklinde araştırma yapan birine ortalama olarak 2 ya da 3 saat sürer şeklinde yanıt vermek mümkündür. Bu ameliyatın yapılması için burun kırılma hadisesinin üzerinden en az 3 ya da 4 ay geçmesi gerekecektir. Bu şekilde beklenirse ameliyattan daha iyi sonuç alınacaktır. Söz konusu operasyondan 2 ya da 3 hafta sonra iyileşme gerçekleşecektir.

5 – Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ameliyatı Olanlar Nelerle Karşılaşır?

Burun ameliyatı olanlar burun ameliyatı sonrası süreci şu şekilde geçirirler;

 • Hasta tedbir amaçlı olarak bir gece hastanede misafir edilir.
 • Ameliyattan sonra meydana gelen morluklar yaklaşık bir hafta sonra geçmeye başlar.
 • Burunda ve yüzde meydana gelen şişlikler ise yaklaşık 15 gün sonra kaybolur.
 • Bölge 5 ila 7 gün arasında alçıda kalmaktadır.
 • Burnun tam iyileşmesi ise 4 ila 6 ay arasını bulacaktır.
 • Burunda operasyondan sonra herhangi bir iz kalması mümkün değildir.
 • Soğuk kompres uygulaması ihmal edilmemelidir.
 • Soğuk kompres bir saat içerisinde 45 dakika sürmelidir ve 15 dakika ara verilmelidir.
 • Ameliyattan sonra bir süre sonra 2 ya da 3 yastık üst üste konularak uyunmalıdır.
 • Alçının ıslanmaması için büyük özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • Ne çok sıcak ne de çok soğuk ortamlarda bulunulmalıdır.

6 – Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer
Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer – Burun Ameliyatı Fiyatları Nelerdir

Burun estetiği konusunda fiyatların ne aralıklarda olduğu da oldukça fazla araştırılmaktadır. Burun estetiği fiyatlarını belirleyen unsurlar çok fazladır. Bu nedenle net bir rakamdan bahsetmek pek mümkün değildir. Bu noktada doktor seçimi de oldukça önemlidir. Burun estetiğinin çeşidine de göre fiyatlar arasında farklılıklar oluşmaktadır. Fiyat konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olmak için de öncelikle bir doktor seçiminde bulunmanız gerekecektir. Daha sonra söz konusu uzman doktor sizler ile fiyat dahil konu ile alakalı tüm ayrıntıları paylaşmış olacaktır.

Burun estetiği konusunda doktor seçimi de oldukça önemlidir. Bu nedenle en iyi burun estetiği doktorları konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *