Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Sertliği Neden Olur?

burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi
  • Beğen
    Loading...

Estetik yaptırılan alanların başında burun gelmektedir ve bu operasyonu düşünen bireyler tarafından burun ameliyatı sonrası neler olur? Burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği neden olur konuları merak edilir. Burun estetiği gerçekleştirilmesi kolay bir operasyon gibi görünse de asıl süreç iyileşme sürecidir. Burun estetiği sonrası oluşan durumlar hakkında bilgiyi yazının devamında okuyabilirsiniz!

Burun ameliyatı sonrası burun ucu birtakım değişiklere uğramaktadır. Temelde burun ameliyatından sonra istenen de zaten değişimin ta kendisidir. Burun ameliyatları farklı sebeplerden dolayı tercih edilmektedir. İlk ve en sık tercih edilen estetik kaygıdan dolayı gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı olmaktadır. Diğer sebep ise nefes alma gibi durumlara engel olan burun etlerinden kaynaklanır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında hedeflere ulaşabilmek mümkündür. Ancak istenen sonuçlar için ameliyatından sonra önerilere dikkat etmek gerekir.

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Sertliği Oluşma Sebebi Nedir?

Burun ameliyatı sonrası burun ucu şişliği beklenen bir durumdur peki burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği neden olur? Estetik ya da bunun dışında gerçekleştirilen her bir operasyon sonrasında vücut farklı reaksiyonlar gösterir veya her birey için ortak değildir. Gerçekleştirilen işlemin içeriğine göre ameliyat sonrası çıkacak olan iyileşme süreci farklılaşmaktadır. Daha uzun sürede burun derisi iyileşen de vardır ortalamanın altında iyileşme gösteren kişilerde bulunur.

burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Sertliği

Burun üzerinde gerçekleştirilen ameliyat sonrası ortaya çıkan şişmelerin temel sebepleri arasında ödem bulunur. Burun ameliyatı sonrası burun şişliği vücudun reaksiyon vermesi ile ödem sonucunda meydana gelir. Şişmeler başlangıç aşamasında burun ameliyatı sonrası burun ucu yamukluğu olarak adlandırılabilir. Ancak bu durum zaman içerisinde sabır ile atlatılabilmektedir.

1- Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Sertliği Ne Zaman Geçer?

Operasyon sonrası meydana gelen burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği ne zaman geçer sorusu ise sabır gerektirmektedir. Unutulmamalıdır ki burun estetiği diğer estetik ameliyatlardan ciddi anlamda ayrılır. Burun ameliyatı sonrası burun ucu tam olarak şekil alabilmesi için neredeyse 1 sene gerekir. Çünkü kemik ve yapıların oturması ciddi bir zaman alır.

burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi

Burun ameliyatı sonrası burun ucu yamukluğu ve şişliğinin geçmesi en az üç ayı bulmaktadır. Her an şişlik yaşanmasa da özellikle sabahları burun ucunda farklılıklar gözlenebilir. Bu durum oldukça normaldir. Kişilerin burun estetiği sonrası burun ucu sertliği konusunda doktorun önerilerini takip etmelidir. Aynı zamanda bu durumun geçici olduğunu bilmek de durumu bir nebze kolaylaştıracaktır.

2- Burun Estetiği Sonrası Burun Kanatlarında Asimetri Olması Normal mi?

burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi

Estetik ameliyatı sonrası kişiler bir gece hastane içerisinde dinlendirildikten sonra çıkış yapabilmektedir. Sürecin ilerleyen zamanlarında burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği ve kanatlarında asimetrik durumlar göze çarpar. Bu durumlarda ilk defa operasyon geçiren kişilerce endişeler yaşanır. Ancak şişlik kadar asimetri durumu da normaldir. Çünkü asimetrinin temel sebebi ödemden dolayı şişliğin olmasıdır.

3- Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Şişliği Yamukluğu Neden Olur?

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi Kadınlar Kulübü forumlarında konuşulur. İlk defa bu konu hakkında operasyon geçirecek kişiler için bir bakıma yol gösterici olur. Ancak burada yazılan konulara körü körüne inanamamak gerekir. Bahsedilen konula arasında burun ucu şişliği yamukluğu neden olduğu konusudur. Durumun tıbbi olarak bir açıklaması elbette bulunur.

burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi

Operasyon sırasında gerçekleştirilen işlemlere vücut burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği olarak yanıt verir. Ameliyat esnasında uygulanan yöntemlerin sayısı oldukça fazladır. Özellikle ameliyat ile sağlanıyorsa damar, kemik ve burun kanatlarına doğrudan uygulama yapıldığından vücut reaksiyon gösterir. Ameliyat sonrasında da kanamalar olduğundan şişlikten kaynaklanan yamukluklar meydana gelir.

Burun Estetiği Sonrası Burnun Oturması Nasıl Gerçekleşir? Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Sertleşmesi Nasıl Geçer?

Burun ameliyatı sonrası burun ucu oturması için hastaların dikkat etmesi unsurlar oldukça fazladır. Uzmanlar tarafından ameliyat sonrası bu konular hakkında bilgi verilir. Denilenlere uyulması iyileşme sürecini ve oturmayı kolaylaştıracaktır. Bu noktada burun yapısı da uygunsa eğer burun estetiği sonrası burun ucu sertliği de aynı şekilde iyileşecek ve normale dönecektir.

burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi

Burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği ve burun iyileşmesi için:

  • İlk 3 hafta yüksekliği olan bir yastık seçimi yapılması,
  • Aşırı sıcak ve soğuk alanlarla bulunmamak,
  • İlk iki hafta şişlik ve morluk için 15 dakikada bir buz uygulaması yapılmalı,
  • Tuz oranı azaltılmalıdır bu sayede şişlik ve ödem azalacaktır,
  • Çiğnenmesi zor yiyeceklerden uzak durulmalı maddelerine dikkat edilmesi önerilir.

Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim Herkeste Aynı mıdır?

Burun ameliyatı sonrası burun ucu sertliği Kadınlar Kulübü forumu içerisinde bulunur. Burada yazılanlara dikkat edildiğinde değişimlerin ay ay nasıl olduğu da merak edilir. Bilinmelidir ki operasyon sonrası her bireyin gerçekleştireceği iyileşme süreci aynı değildir. Burnun damar, deri gibi durumlarına göre gelişim süreleri değişir. İyileşme ve değişim süreçleri kişiye özel olmaktadır.
burun-ameliyati-sonrasi-burun-ucu-sertligi
Burun estetiği kadın ve erkekler tarafından ülkemiz sınırlarında çok sayıda tercih edilir. Hatta üst üste operasyonlar gerçekleştiren kişiler de bulunur. Peki burun estetik fiyatlarını hiç merak ettiniz mi? Eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi 2021 Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar yazımıza doğru alabiliriz!

 

OKUYUCU YORUMLARI