Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. 2021 Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları İstanbul Öğrenmeye Ne Dersiniz?

2021 Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları İstanbul Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
1 0
burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

Rinoplasti ile burun değişikliği yapmak isteyen kişilerce burun estetiği ameliyatı fiyatları merak edilmektedir. Burun görünümü yüz içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Gerek yüzü ortalaması gerekse ilk olarak göze çarpması estetik açıdan değerlidir. Daha fazla özgüvenli olmak, güzel olmak isteyen kişilerce burun estetiği fiyatları Ekşi Sözlük gibi farklı platformlar üzerinden tartışılmaktadır. Özellikle burun estetiği fiyatları 2020 Kadınlar Kulübü sitesinde her sene gibi bu senede de konuşmak için açılmış başlıklar arasındadır.

YouTube video

Burun Estetiği Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Burun estetiği fiyatı konusunda ufak bir araştırma yapıldığında çok değişik fiyatlandırmaları göreceksiniz. Burun estetiği ameliyat sonrası oluşturulan imkânlar ile ameliyat sırasında tercih edilecek yöntemler bu noktada etkili olmaktadır. Aslında her ameliyatta söz konusu olduğu gibi burun estetiği fiyatı konusunda da belirleyici farklı etmenler bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz klinik ya da doktorun bir burun estetiğinde fiyatların temel değişim sebepleri de bunlar olmaktadır.

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari
Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Uzman doktorlar ve klinikle tarafından burun estetiği ameliyatı fiyatları konusunda bazı etkenler göz önünde bulundurulur. Burun ameliyatı estetiği konusundaki bu etkenler:

  • Kliniğin bulunduğu şehir,
  • Mevcut diğer imkânlara ulaşılabilirlik,
  • Uzmanın tanınırlık derecesi,
  • Talep edilen ameliyat durumu,
  • Kullanılacak yöntemler olmaktadır.

Özellikle doktorun bilinir olması fiyatlarda artışlara doğrudan sebebiyet oluşturur.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları İstanbul| Burun Ameliyatı Fiyatı 2020 – 2021

Burun estetik ameliyatı fiyatları Ankara ile İstanbul büyük bir farklılık göstermez. Özellikle Ankara’nın gelişmiş semtlerinde fiyatlandırmalar İstanbul şehri ile paralel ilerlemektedir. İstanbul’un bu noktada tek avantajı büyük ve gelişmiş bir şehir olmasından dolayı çoğu uzmanın yer almasıdır. Farklı semtlerde oluşturulmuş birden fazla tercih imkânı hastalar için doğmaktadır.

1- Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2020 – 2021

Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2020 yılı içerisinde belirli bir miktarda olmaktaydı. Özellikle bakanlık tarafından belirtilen durumlardan ötürü operasyonlar gerçekleştirildiğinde burun estetiği ameliyatı fiyatları oldukça uygundur. Kaza, istenmeyen durumlar ve travmatik olaylar neticesinde kimi burun estetikleri zorunlu olmaktadır. Bu gibi durumlarda SSK tarafından ücretler karşılanır.

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

SSK burun estetiği fiyatları, özel kliniklere göre oldukça uygun olmaktadır. Ancak bu noktada net bir bilgi vermek yine de mümkün değildir. Çünkü burun ameliyatları; açık burun ameliyatı, kapalı burun estetiği, revizyon burun estetiği, lazerle burun estetiği olarak farklılaşır. Bundan dolayı acil durumlarda sağlanacaksa o an içinde fiyat bilgisini ancak öğrenebilirsiniz. Tamamen estetik amaçlı yaptıracaksanız da SSK tarafından bu ücretin karşılanmadığını bilmelisiniz.

2- Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

Revizyon ameliyatları genellikle burun estetiği ameliyatı fiyatları arasında en uygun olanlarıdır. Adından da anlaşılacağı üzere daha önce operasyon geçirmiş ancak memnun kalmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bireylerin bu noktada tercih edeceği İstanbul ilindeki ücretlendirmeler 500-1500 TL arasında değişecektir. Revizyonun gerçekleştirileceği kısma ve burun estetiği ameliyatlarında kullanılan yönteme göre farklılaşsa da ortalama fiyatlar bunlardır.

3- Lazerle Burun Estetiği Fiyat Bilgisi

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

Lazerle burun estetiği fiyat konusu yine en uygun fiyatlandırmaların olduğu alanlardan birisidir. Teknolojik gelişmeler ile birlikte sağlık ve estetik alanında yöntemler değişiklik gösterir. Lazer yöntemi ile 2-3 oturum neticesinde 15-20 dakikalık periyotlar ile düzelmeler sağlanır. İstanbul burun estetiği fiyatları arasında 1000- 2000 TL arasında bir değişim olduğu bilinmektedir. Burun ucu kaldırmalar, burun ucu estetiği bu yöntem içerisinde yer almaz.

4- Nefes Almayı Sağlayan ve Estetik Görünüm Elde Ettiren Ameliyatlar

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

Nefes alma sorunu yaşayan kişilerde estetik operasyonlara ihtiyaç duyar peki burun estetiği ameliyatı fiyatları nelerdir? Operasyon esnasında temelde nefes almayı engelleyen durumun önüne geçilir. Bu kimi zaman dar deliklere sahip olmak ya da geniz etinden kaynaklanabilir. Bununla birlikte estetik bir görünüm elde edilmesi de isteniyorsa iki operasyon sağlanacağından fiyatlarda artış meydana gelir. İstanbul burun estetiği fiyatları yorumlar incelendiğinde genel olarak 2000- 4000 TL arasında bir değişim söz konusudur.

5- Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları İstanbul| Burun Küçültme Ameliyatı

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

Burun küçültme ameliyatları estetik açıdan en çok tercih edilenler arasında bulunur. Çok sık tercih edilmesi ve burun üzerinde geniş çaplı bir değişimin sağlanması burun estetiği fiyatı konusunda bir değişiklik oluşturacaktır. Bundan dolayı kişilerin seçim öncesinde iyi bir araştırma yapması önerilir. Fiyatlandırmalar konusunda ortalama olarak 3000 TL ile başlayan operasyonlar devamında 8000 TL civarına da ulaşabilmektedir. Uzmanın uygulayacağı yöntem ve burnun sahip olduğu yapı etkili olmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı fiyatları konusunda bilgi alındıktan sonra karar aşamasına geçilir. Karar verildikten sonra operasyon uygulanır. Ancak asıl süreç operasyon sonrası başlamaktadır. Bu gibi bir değişiklik yapmak isteyen bireyler bilmelidir ki sonrasında büyük bir sabır ve destek gerekmektedir. Her ne kadar burun ameliyatı ne kadar zor olabilir ki diye düşünseniz de durum böyle olmamaktadır.

burun-estetigi-ameliyati-fiyatlari

Ameliyattan sonra yeme içme, spor ve uyku durumlarına özellikle dikkat edilmelidir. Yüksek bir yastık ile uyumak ve çok hareketli olmamak temel durumlar arasındadır. Ameliyat yerinde ödem olmaması için tuzdan kaçınmalısınız. Aynı zamanda bol su tüketimi de önerilerden sadece birisidir. Estetik cerrahi uzmanı sizi bu konuda bilgilendirecektir.  Operasyonların ne kadar sürdüğünü merak ediyorsanız Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.