«
  1. Anasayfa
  2. Estetik
  3. Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar? 2021 Burun Küçültme Ameliyatı Fiyatları!

Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar? 2021 Burun Küçültme Ameliyatı Fiyatları!

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Burun estetik ameliyatı olmak isteyen bireyler tarafından sıklıkla burun küçültme ameliyatı ne kadar, kimler burun estetik ameliyatı olabilir gibi sorular araştırılmaktadır. Estetik alanında oluşan teknolojik gelişmeler ile birlikte kişiler eskiye nazaran daha kolay bu hizmete ulaşabilmektedir. Burun ameliyatı ise en çok talep edilen ameliyatlar arasındadır. Çeşitlilik konusunda bir sorun olmasa da büyük burun küçültme ameliyatı konusunda merak edilen konular oldukça fazladır.

YouTube video

Ülkemiz içerisinde estetik doktorlarının başarıları oldukça fazladır. Hatta öyle ki yurt dışından burun küçültme ameliyatı erkek ve kadın hastalar gelmektedir. Estetik konusunda dünya çapında iddialı doktorlar bulunmaktadır. Burun düzeltme ameliyatı ne kadar sorusuna net bir cevap aldıktan ve uygun bulunduktan sonra istenilen düzeyde ameliyatlar gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği de mümkündür ancak çok kısıtlıdır. Ameliyatlı gerçekleşen burun estetiği ameliyatları ise birbirinden farklı yöntemler ile gerçekleşir.

Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar? İşte Burun Ameliyatı Fiyatları 2020!

Kişiler tarafından burun küçültme ameliyatı ne kadar sorusunun cevabı büyük önem taşımaktadır. Her bireyin bu noktada ortaya koyabileceği meblağ farklılaşmaktadır. Doktor ve hastane çeşitliliğinin de çok sayıda olması ortalama estetik fiyatları konusunda değişimlere sebep oluyor. Bu doğrultuda gerçekleştirilecek operasyon sebepleri ve yöntemleri fiyatları noktasında dalgalanmaya neden olur.

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar
Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar

Burun estetiği fiyatları Ekşi Sözlük, KadınlarSoruyor gibi farklı siteler üzerinden araştırılabilmektedir. Hastanelerin siteleri içerisinde fiyatlandırma konusunda net bir bilgi bulmak neredeyse imkânsızdır. Durumun sebepleri arasında ise her hastanın ayrı bir teşhis ya da istek doğrultusunda bulunmasıdır. Bundan dolayı verilebilecek fiyatlandırma bilgileri ortalama bir doğrultuda olacaktır.

1. Burun Küçültme Ameliyatı Fiyatları

2021 yılına girilmesi ile birlikte burun küçültme ameliyatı ne kadar sorusu daha çok önem kazanmıştır. Yeni yıla girilmesi ile fiyat ve sistem içerisinde değişiklik oluşup oluşmayacağı merak edilir. Büyük burun küçültme ameliyatı için verilebilecek fiyatlandırma ise net olmamaktadır. Küçültme işlemi belirli ufak işlemleri gerektiriyorsa genel olarak 2.000 TL gibi bir fiyattan başlamaktadır.

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Burun küçültme ameliyatı erkek hastalar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak kadın ve erkek işlemleri açılar doğrultusunda değişir. Küçültme işlemi tüm burun bölgesinde uygulanacak bir işlem olduğundan doktor ve hastanenin profesyonelliğine göre fiyatlar artmaktadır. Belirtilen fiyatlar seçilecek hastane ve hatta hastanenin adresine göre 10.000TL ve üzeri fiyatlara da çıkabilmektedir.

2. Burun Eti Ameliyatı Fiyatları 2020

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Burun eti ameliyatları daha küçük çaplı işlemler olduğundan burun küçültme ameliyatı ne kadar sorusunun cevabına göre daha uygun olmaktadır. Ameliyat bölgesi burnun komplike bir alanında yer almıyorsa ve oldukça küçükse bu fiyatlar 1000 TL ile açılış yapmaktadır. Ancak yazının diğer başlığında da bahsedildiği üzere bu konu büyük değişiklik gösterecektir. Seçilecek doktorun yanı sıra burun etinin kişiye yaşattığı rahatsızlık da fiyatı etkilemektedir.

3. Devlet Hastanesinde Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar? Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2020

Devlet hastanelerinde büyük burun küçültme ameliyatı, burun düzeltme ameliyatı ne kadar gibi meraklı araştırmalar da bulunur. Temel sebebi ise belirli durumlar karşısında devlet hastanelerinde SGK ile fiyatların karşılanmasıdır. Devlet hastaneleri her ameliyatı sigorta kapsamına almamaktadır. İstenmeyen kazalar ya da hayati bir tehlikeye sebep olan burun estetik ameliyatları bu kapsama alınmaktadır.

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Devlet hastaneleri kapsamında gerçekleştirilen büyük burun küçültme ameliyatı, burun delikleri küçülme ameliyatı fiyatları daha uygun olmaktadır. Çoğunlukla SGK kapsamına girdiğinden ve özel hastaneler gibi farklı bir işleyiş prensibine sahip olmamaktadır. Tabi hastaların estetik ve sağlık konusunda tercih yaparken önceliğinin fiyat olmaması gerektiği konusunda uyarmak gerekir.

Burun Estetiği Yaptırdım Pişmanım! Şimdi Ne Yapmalıyım?

Burun küçültme ameliyatı ne kadar sorusuna cevap bulan ve bu doğrultu da operasyon gerçekleştiren bireyler tarafından her zaman olumlu dönütler gelmemektedir. Doğru bir doktor, hastane tercihi yapmayan bireyler ameliyat sonrası pişmanlık duygusunu sıklıkla yaşamaktadır. Oluşan bu pişmanlık sonrasında nasıl bir ilerleme sağlaması gerektiği konusunda kararsız olan kişilerin ise yapabileceği tek bir durum bulunmaktadır.

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Büyük burun küçültme ameliyatı gibi bir operasyon geçiren ve sonrasında beğenmeyen bireylerin ‘revizyon burun ameliyatı’ olması gerekir. Peki revizyon burun ameliyatı nedir? Geçirilen operasyon sonrasında beğenilmeyen burun küçültme ameliyatı erkek ya da kadınların tekrar düzeltme ameliyatı olmasıdır. Burada revizyon ameliyatları sırasında daha doğru doktor seçimi yapılması gerekir.

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Revizyon ameliyatı öncesi de burun küçültme ameliyatı ne kadar olduğu gibi revizyon ameliyatı ne kadar sorusu sorulmaktadır. Fiyat araştırması yapılırken aynı zamanda doktorun başarı hikayesi de araştırılmalıdır. Hastaya yaklaşımı, burun planlaması en çok kişiye güven verme noktası önem taşır. Gelişen teknoloji ile ameliyat öncesi yeni burun estetiği görüntüleme sistemleri bu konuda yardımcı olur.
burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Doğru bir burun estetiği ameliyatı olan bireyin sonrasında dikkat etmesi gereken hususlar da çoktur. Burun estetiği ameliyatı sonrası doğru şekilde yatmak, düzenli beslenmek, doktorun önerilerine kulak asmak gerekir. Burun estetiği için daha çok ameliyat korkutucu ve yorucu görülse de asıl nokta iyileşme sürecidir. Ameliyattan sonra ortalama 1 ay sonra estetik görünüm ve nefes alma problemlerinin aşıldığı görülecektir.  Burun estetiği ameliyattan sonra iyileşme süreci net vakti ise açık ve kapalı ameliyat yöntemine göre kesinleşecektir.

· Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları

Büyük burun küçültme ameliyatı sonrasında pişman olan kişilerin gerçekleştireceği revizyon burun ameliyatı konusunda da net bir bilgi vermek mümkün değildir. Burun estetiği ameliyatları doktorun profesyonelliği, bulunduğu hastane ve uygulanacak ameliyat yöntemi değişiklik oluşturacaktır. Hastaların her bir doktor ve hastane ile birebir görüşerek kendi durumuna göre fiyat bilgisini temin etmesi en doğru adım olacaktır.

burun-kucultme-ameliyati-ne-kadar

Kişiler burun ameliyatlarını sağlık açısından olduğu kadar estetik açı kaygısı ile çoğunlukla yapmaktadır. Özellikle kadınların bu alanda ilk sıralarda yer aldığı bilinir. Estetik ameliyatlara yönelmeyen, çekinen bireylerin ise botoks yöntemleri tercih ettiği görülür. Botoks Nedir? Botoks Nasıl Yapılır? konulu yazımıza bakarak bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *