Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri | 6 Farklı Burun Egzersizi!

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri | 6 Farklı Burun Egzersizi!

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
7 0
burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Acısız ve ameliyatsız burun ucu kaldırma egzersizleri ile mükemmel bir sonuç elde etmeyi kim istemez ki? Sizlerde burnunuzun şeklinde değişiklik yapmak ama bıçak altına yatmak istemiyorsanız içerik tam size göre! Burun ucu kaldırma hareketleri nelerdir, egzersizler ile düzelme mümkün mü sorularının cevaplarını merak ediyorsanız okumaya devam etmelisiniz!

YouTube video

Burun Egzersizleri Ne İşe Yarar?

Egzersizler temel olarak vücudun istenen görüntüye elde etmesi adına yapılması gereken düzenli hareketleri içerir. Vücudun hangi bölgesine yapılacağına göre yoğunluğu ve süresi değişir. Burun için gerçekleştirilebilecek egzersizlerin sayısı da oldukça fazladır. Burun ucunu kaldırmak, burun düzleştirmek, evde burun küçültme için sayısız egzersiz bulunur.

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

 

Burun ucu kaldırma egzersizleri gibi tüm burun egzersizleri temelde tek bir amaca yöneliktir: Daha güzel bir görüntü elde etmek. Özellikle kadınlar tarafından bu gibi egzersizler araştırılmaktadır. Araştırmalar sonucunda göreceksiniz ki birçok egzersiz yöntemi bulunur. Şekil verme, kaldırma, burun kaldırma egzersizleri gibi kendinize uygun olanı seçerek günde kısa süreliğine düzenli uygulayabilir, değişimi gözlemleyebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri Etkili Olur mu?

Burun görüntüsünden şikayetçi olan bireyler ameliyatsız burun ucu kaldırma egzersizleri konusuna yönelmektedir. Hiçbir bıçak işlemi gerektirmeden günde 10-15 dakika gibi kısa süreli uygulamaların yapılması yeterli görülür. Etkili olma konusunda ise burun egzersizleri Ekşi Sözlük gibi platformlar üzerinde tartışmalar mümkündür.

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri
Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri

Burun ucu kaldırma egzersizleri etkili olabilmesi için kişilerin öncelikle kararlı ve sabırlı olması gerekir. Gösterilen burun ucu kaldırma hareketleri, egzersizleri yaparak iyi sonuçlara ulaşmış kişilerin sayısı oldukça fazladır. Ancak yeterli süre zarfında uygulamadan kısa süreli bir etki almak istiyorsanız bu neredeyse imkânsızdır. Belirtilen şekilde gün gün uygulama yaparsanız uzun vadede sonuca ulaşabilirsiniz.

4 Adet Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri

Burun ucu kaldırma egzersizleri işe yarıyor mu sorusuna net cevap alabilmek için egzersizlerin uygulanması gerekir. Kişilerin uygulayabileceği egzersiz yöntemleri amaçlarına göre artacaktır. Ele alınacak egzersizleri bire bir uygulayarak uzun bir süre uyguladıktan sonra farkı gözlemleyebilirsiniz. Uygulamada kişiden kişiye değişiklikler oluşabilmektedir.

1- Kısa Süreli Nefesinizi Tutarak Estetik Görüntüye Ulaşın

Parmaklarınızı kullanarak kısa süreli uygulayabileceğiniz bir egzersizdir. Burun ucu kaldırma egzersizleri arasında en çok önerilenler arasında bulunur. İlk olarak bir parmağınızla sol burun deliğinizi tıkayın. 5 saniye boyunca nefesinizi tutun. 1 saniye geçtikten sonra tuttuğunuz nefesin tamamını verin. Sonra sağ burun deliğinizi de kapatarak aynı işlemi tekrarlayın.

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

 

Burun ucu kaldırma hareketleri uzun süreli kullanımda değişiklik yaratacaktır. Bu yüzden bu egzersiz için de bir süre efor sarf etmelisiniz. Bir burun deliği için toplamda 7.5 dakika uygulama yapmalısınız. Egzersizin tamamen bitme süresi ise yaklaşık 15 dakika devam etmelisiniz. 15 dakika boyunca sabah ya da akşam yaparak sonrasında  uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

2- Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri: Burun Uçları Havaya!

Egzersizler arasında en kolay olanı ise bahsedilecek olan egzersizdir. Ameliyatsız burun ucu kaldırma egzersizleri olarak bulunan bu hareket için tek parmağınızla burun ucunuzu yukarı kaldırıp aşağı indirin. Çok baskı uygulamayın. Burun ucunuzun sadece yukarı ve aşağı indirilmesi yeterli olacaktır. Amaç buradaki kasları harekete geçirmektir.

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Burun ucu kaldırma egzersizleri arasında burun ucunu yukarı kaldırıp uygulayabileceğiniz bu yöntem için günde 20 uygulama yeterli olacaktır. Boş kaldığınız zamanlarda dahi canınız sıkıldığında, bir şeyler izlerken bile uygulayabilirsiniz. Uygulanışı oldukça basit ve kısa süreli olan bu egzersizi mutlaka denemelisiniz.

3- Elleri Çalıştırın, Burun Ucunu Kaldırıyoruz

Burun ucu kaldırma hareketleri arasında bir diğer hareket için iki elinde kullanılması gerekir. Bu hareketi gerçekleştirirken temel hareket iki parmak ile burun ucunu yukarı doğru itmek bulunur. Ancak bu itme hareketi çok sert şekilde olmamalıdır. Sürekli değil, yukarı it ve bırak şeklinde hareket sürdürülmelidir.

vburun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Dikkat edilmesi gereken burun ucu kaldırma egzersizleri arasında bu hareket sırasında yukarı burnu ittiğinizde bir katlanma bölgesi oluşacaktır. Burun ucu kaldırayım derken burada görüntü bozukluğu oluşturmamalıdır! Diğer eliniz ile burun kenarlarınızdan yukarı doğru tutun. Burun ucunu yukarı kaldırırken oluşacak olan katlanmayı engellemek için burnunuzun üst kısmından tutarak eş zamanlı olarak yukarı doğru hareket edin. 1 dakika uygulanması yeterlidir.

4- Burun Ucunu Kaldırın ve Bekleyin

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Ameliyatsız burun ucu kaldırma egzersizleri arasında bu hareketi gerçekleştirmek en kolayıdır. İki parmağı burun ucuna gelecek şekilde kapatın ve burun ucunuzu yukarı itin. Yukarıda kalacak şekilde 1 dakika boyunca bekletin. Egzersiz bu kadar basittir. Düzenli olarak gerçekleştirildiğinde sonuç gözlenebilir. Özellikle genç yaşta bireylerin erken sonuç aldığı bilinmektedir. İşte  evde burun şekillendirmek bu kadar kolay! Birkaç ay boyunca sabah ya da akşam uygulayarak burun ameliyatı olmadan burun şekillendirme yapmanıza yardımcı olabilir.

Burun Deliği Küçültme Egzersizleri Örneği

Burun ucu kaldırma egzersizleri kadar burun deliği küçültme, burun küçültme egzersizleri de merak edilir. Bu konuda örnek oluşturabilecek bir egzersizi sizlerle paylaşacağız. Bunun için iki tatlı kaşığı ve 1-2 tane lastiğe ihtiyacınız bulunmaktadır. Temin ettikten sonra hemen denemeye başlayabilirsiniz. Uzun süreli kullanımda mutlaka etkisini göreceksiniz.

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

 

İki tatlı kaşığını sırt sırta gelecek şekilde birleştirin. Eşit şekilde durdukları anda lastikle üst veya alt kısımlarından sabitleyin. Sonrasında kaşıkların ağız kısmındaki ufak boşluğa burnunuzu yerleştirin. Burun kaşıklar sayesinde sıkışacaktır. Günde 30 dakika uygulama yeterli olacaktır. Ancak dayanamayacak düzeyde olursanız uygulamanız önerilmemektedir.

Diş Macunu ile Burun Küçültme Yorumları Nelerdir?

İnternet ortamında burun ucu kaldırma egzersizleri kadar diş macunu ve sirke kullanımları ile inceltmeler de hedeflenmektedir. Kullanıcılar tarafından bu tarz uygulamalar olumlu görülse de kimi bireyler herhangi bir faydası olmayacağı yönünde fikirler de sunmaktadır. Lazerlift ile burun küçültme istemiyorsanız ve doğal yolları denemek istiyorsanız bir fikir olabilir.

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Gerekli malzemeler naneli diş macunu, bir miktar çekilmiş zencefil ve birkaç damla elma sirkesi bulunur. Bunları temin ettikten sonra maske oluşturur gibi karıştırıp bir araya getirin. Burnunuza uygulama yapın. Bu sırada masaj yapar gibi ufak hareketler oluşturun. Vücudunuzda alerjik reaksiyon görürseniz sağlık sorunu yaşamamak için bir daha uygulamamalısınız.

Ameliyatsız Burun Kanatlarını Daraltma Mümkün mü?

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Burun ucu kaldırma egzersizleri düzenli uygulandığında belirli bir sonuç az da olsa elde etmek mümkün olabilmektedir. Burun yapısında ciddi bir sorun olmadığı müddetçe ameliyatsız burun ucu kaldırma egzersizleri kadar burun kanatları daraltmak da mümkün olabilmektedir. Çünkü temelde asıl hedef burunda yer alan kasları harekete geçirerek buradaki ödemi atmaktır.

Ameliyatsız İple Burun Ucu Kaldırma Yöntemi

burun-ucu-kaldirma-egzersizleri

Acı sızı olmadan burun ucu kaldırmak isteyen bireylerin başvurabileceği durumlar arasında iple burun kaldırma bulunur. Ameliyat olmadan 20-30 dakikalık acı olmadan işlem gerçekleştirilir. İp yardımı ile gerçekleşen bu olay sayesinde burun görüntüsü daha estetik bir hal alacaktır. Ameliyat istemeyen bireylerin tercih edebileceği hizmetler arasında bulunur.

Kimi burun yapıları yapılacak birkaç egzersizle ufak değişimlere uğrayabilmektedir. Ancak temelde değişimi ancak ameliyat ile sağlanacak olan durumlarda elbette mevcuttur. Burun estetiği konusunda bilgi sahibi olmak kişilerin endişe ve korkularını hafifletecektir. Burun Estetiği Nedir diye soracak olursanız yazımızda estetiğe dair her bilgiyi bulabilirsiniz!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.