«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon
  3. Çiçek Resmi ve Anlamları | 6 Çiçek Anlamı Bilmeye Ne Dersiniz?

Çiçek Resmi ve Anlamları | 6 Çiçek Anlamı Bilmeye Ne Dersiniz?

cicek-resmi-ve-anlamlari

Profillerinizi, evlerinizi çiçek resmi sayesinde güzelleştirmek istemez misiniz? Dekor malzemesi olarak tablolarda çiçek desenleri tercih edebilirsiniz. Özellikle seçeceğiniz çiçeklerin anlamlarını ve üzerine yapışan sembollerini öğrenmeniz ile daha doğru tercih yapabilirsiniz. Bu sayede dekor dışında da güzel bir çiçek resmi ile çizim ve boyama da yaparak hediyeleşebilirsiniz.

YouTube video

Güzel Bir Çiçek Resmi ve Anlamları

cicek-resmi-ve-anlamlari
Çiçek Resmi

Canlı çiçek resmi dekor malzemeleri arasında tercih edilebilir. Ancak canlı çiçek fotoğraflarının yanı sıra çiçek resmi kolay karakalem çalışmaları neticesinde de kendisine yer bulur. Evlerde, iş yerlerinde birçok alanda bulunabilir. Aynı zamanda sosyal medya üzerinde de profil resmi çiçek olarak seçilebilir. Tamamen istek ve arzu neticesinde karar kılınabilir. Yazı içerisinde güzel bir çiçek resmi ihtiyacını karşılayarak anlamlarını öğrenebilirsiniz.

1- Gül Resmi

cicek-resmi-ve-anlamlari

Çiçek resmi araştırmasında en çok tercih edilen gül olmaktadır. Gülün özel günlerde de anlamı çok büyüktür. Hediyeleşme sırasında, kutlamalarda her alanda kişilerin duygularını yansıtalabilmektedir. Her yaştan bireyin tercih edebileceği bir çiçektir. Gerek kokusu gerekse renk skalasının geniş olması açısından tercihler sunacaktır. Bundan dolayı canlı çiçek olarak elde edilebilir.

cicek-resmi-ve-anlamlari

Canlı çiçek olarak verilmesinin yanı sıra çiçek resmi gül, boyama ya da çizim olarak tercih edilebilir. El beceri ve yeteneği olan kişiler deneme yapabilir. Ancak diğer çiçeklere nazaran detayları bulunduğundan zorlayacaktır. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Ev içerisinde kırmızı tonlarında bulunan bu çiçek açık renkli bir oda için tablo olarak tercih edilebilir.

cicek-resmi-ve-anlamlari

Düğünlerde gelinler tarafından da kullanılır. Bunun yanı sıra çelenk olarak kişilere gönderilebilir. Dünyada kabul edilen anlamı bilindiği üzere ‘aşk’ olmaktadır. Aşkın temsili olacak şekilde kullanmak isteyenler renkli çiçek resmi olarak kırmızıyı tercih etmelidir. Bunun yanı sıra beyaz gül saflığı, temizliği yansıtır. Pembe gül de sevgiyi yansıtır. Renk skalasında siyah renk dahi vardır.

cicek-resmi-ve-anlamlari

2- Çiçek Resmi Papatya

cicek-resmi-ve-anlamlari

Her ne kadar gül kadar bir gösterişi ya da bilinirliği olmasa da doğal çiçek resmi indir kapsamında papatyalar tercih edilir. Papatyaların da bilinenin aksine renk skalası mevcuttur. Ancak beyaz rengi ile en çok tercih edilen türdür. Beyaz papatyalar özellikle gül sevmeyenler için sade ve şıklığı temsil edecektir. Dekor esnasında ise en çok kullanılan çiçek resmini oluşturur.

cicek-resmi-ve-anlamlari

Aşkın temsili olarak da sevginin anlamı olarak da kullanılır. Çiçek resmi kolay skalası arasında bulunur. Çizim ve boyama açısından kişileri en az zorlayan türdür. Sevgi kapsamında verilir. Türkiye sınırlarında çok sık yetişme alanı mevcuttur. Yol kenarlarında dahi bulunur. Ancak satış anlamında özenli yetiştirilir. Canlı çiçekleri vazo ile dekor olarak kullanabileceğiniz gibi tablolarınızda ya da papatya figürüne sahip dekorasyon malzemeleri ile tercih edebilirsiniz.

3- Pembe Çiçek Resmi| Kasımpatı Çiçeği

cicek-resmi-ve-anlamlari

Çiçek resmi boyama açısından en eğlenebileceğiniz çiçeklerden birisi de kasımpatı olmaktadır. Rengiyle kişileri büyüleyecek güzelliktedir. Evleri süsleyen görsel güzelliğine bir de güzel kokusu eklendiğinde ayrı bir durum elde edilmektedir. Pembe renkleri ile sadakat ve bağlılığı temsil ederler. Ülkemizde üretim ve satışı da mevcuttur. Görünümü itibari ile dalları ile papatyaları andırır. Zaten kendileri papatyagil ailesinde bulunur.

4- Büyük Çiçek Resmi| Zambak

cicek-resmi-ve-anlamlari

Zambak, en eski bilinen çiçeklerden birisidir. Kimi çiçeklerin eski hikayeleri bulunur. Mitoloji içerisinde de yer bulan çiçeklerden birisi Zambak oluyor. Yunan mitolojisinde bu çiçek çok geniş bir alanı kapsar. Tanrıçalardan Hera, Herkül’ü emzirirken göğsünden düşen sütten bu çiçeğin oluştuğu düşünülür.

cicek-resmi-ve-anlamlari

Çiçek resmi buket olarak da bulunabileceği gibi tek başına dahi büyük bir şıklığa sahiptir. Diğer çiçeklere nazaran şeklinde farklılık bulunması bu durumu destekleyecektir. Beyaz rengi ile bulunan Zambaklar, mitolojik geçmişinden dolayı doğurganlığı ve ilahi gücü temsil etmektedir. Bu arada mitolojik oluşumunu destekleyecek şekilde bulunan tohumu sıkıldığında içinden beyaz süt çıkar.

5- Renkli Çiçek Resmi| Gelincik

cicek-resmi-ve-anlamlari

Çizim için çiçek arayışındaysanız çiçek resmi çizimi için Gelincik sizin için güzel bir tercih olabilir. Renkli olan çiçek resimleri arasında en dikkat çekici bir o kadar da zarif görüntüsüyle kendileri bulunur. Kırmızı rengi, dekor açısından vazolarda yerini rahatlıkla alacaktır. Bunun yanı sıra farklı aşamalarda, yöntemlerde değerlendirilebilir.

cicek-resmi-ve-anlamlari

Gelincik incelendiğinde zarif ve zayıf görüntüsünü göreceksiniz. Adeta yetiştirmek, büyütmek için büyük bir özen ister. Bundan dolayı anlamı incelendiğinde de nazlanma, zerafet ve sadeliği temsil edecektir. Aynı zamanda çiçeklerin belirli bir aşamada boynunu bükmesinden dolayı hüznü de temsil eder. Genellikle mutlu ve özel günler için tercih edildiği bilinir.

6- Orkide

cicek-resmi-ve-anlamlari

Çiçek resmi indir kapsamında orkidelerin sıklıkla indirildiği görülür. Eskiye nazaran ülkemizde de yayılım gösterdiği görülür. Yetişme koşulları için topraklarımız yeterli değildir. Uzak doğu bölgesinde daha çok büyütülür. Tayland, Çin ve Singapur bu konuda ilk üç sırada ilerlemektedir. Ülke içerisinde satışının başlaması ile birlikte gülü dahi geçerek bir kitleye ulaştığı bilinmektedir.

cicek-resmi-ve-anlamlari

 

Beyaz rengi en bilinen ve seçilen renktir. Ancak mavi, turuncu tonları ve sarı renkli çiçekleri dahi vardır. Hatta çiçeğin damarlarından renk enjekte edilerek istenen renge çevirmeler mevcuttur. Beyaz orkide saflığı, sarı orkide sıcakkanlılık, sevgi ve samimiyeti, mor orkide tek ve biricik olmayı temsil eder. Sevgiliniz, sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Kendinize alarak evinizin farklı bir havaya sahip olmasını da sağlayabilirsiniz. Çiçek resimleri eksik kalan dekor alanını tamamlayacaktır!

cicek-resmi-ve-anlamlari

Sizler için yazımızda birbirinden güzel ve çok sık tercih edilen çiçek anlamları, resimleri konusuna değindik. Çiçeklerin skalası çok geniştir. Ev içerisinde yetiştirilebilecek canlı çiçekler, saksı çiçekler ve ağaçcık şeklinde yapılar bulunur. Ancak yetiştirme ve bakımları kimi zaman zor olabilmektedir. Evde Bakımı Kolay Çiçekler Nelerdir yazımıza bakarak bu konuda kolay bakımlı çiçekleri bulabilirsiniz.

Çiçek Resmi Hakkında Merak Edilen Sorular 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *