«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. Clean Room Nedir?

Clean Room Nedir?

clean-room-nedir

Yüz yıllarca insan sağlığını tehdit eden bazı unsurlar hep vardı. Fakat ilerleyen teknoloji, bulunduğumuz modern çağ birtakım gereksinimleri daha da artırmıştır. Günümüz de virüslerin oluşumu, bulaş riski insan sağlığını tehdit etmektedir.

clean-room-nedir

Clean room yani temiz odalar dediğimiz sistem; laboratuvar deneylerinde, yeni bir ürün bulmak için temiz bir ortama ve çevreye sahip olmak gerekir. Araştırma yapan bu tarz firmalar, temiz odalar dan faydalanırlar.

clean-room-nedir
Clean Room Nedir?

Temiz odalar da bakteri ve partüküller kirliliğin önüne geçen bir sistem uygulanır. Kirliliğe etken olarak da odaların ısı miktarı, nem önemli rol oynar. İmal edilecek ürünlerin test aşamasını zorlaştırarak ürün kalitesini düşürebilir. Bu sebepten dolayı clean room sistemi üretim ve imalat sektöründe son derece önemli bir konudur.

Clean Room Sistemi Nerelerde Kullanılır?

clean-room-nedir

Clean room temiz odalar sistemi kullanım alanları oldukça fazladır. Ameliyathane, laboratuvar, ilaç üretme tesisleri, gıda üretme tesisleri ve hijyenik ortam gerektiren üretim alanlarında kullanılan tesislerde clean room temiz oda sistemi vardır. Aklınıza takılan her türlü soru ve hizmete https://www.termotes.com/clean-room/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *