«
  1. Anasayfa
  2. İlaç ve Eczane Ürünleri
  3. Coldaway Cold Flu Nedir? 2021 Coldaway Cold Flu Fiyatı

Coldaway Cold Flu Nedir? 2021 Coldaway Cold Flu Fiyatı

coldaway-cold-flu-nedir-2021-coldaway-cold-flu-fiyati

Coldaway Cold Flu nedir? Solunum sistemi ilaçları arasında yer alan Coldaway mevsim geçişlerinde ve kış aylarında tercih edilen ilaçlardan biridir. Abdi İbrahim ilaç markası tarafından üretimi yapılan bu ilaç, uzun yıllardır var olduğu için insanlar için güven verici bir ilaçtır. Çok yönlü özellikleri ile bilinen bu ilacın doktorun reçete etmesi sonrasında kullanımı önerilmektedir.

YouTube video

Coldaway Cold Flu Nedir Niçin Kullanılır?

Coldaway cold flu nedir niçin kullanılır? Coldaway etken maddeleri İbuprofen, Psödoefedrin Hidroklorür ve Askorbik asittir. Etken maddelerinin yanı sıra yardımcı madde olarak Hidrojenize kastor tercih edilmiştir. Tabletlik blister ambalajlarda üretilmiş olan bu ilaç, birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilecektir.

Bu ilacın çoğunlukla grip ve soğuk algınlığına bağlı olarak gelişen sinüzit, baş ağrısı, vücut ağrıları ve ateşin giderilmesi için kullanılabildiği bilinmektedir. Ağrı kesici ve ateş düşürücü yönünün bulunduğu bilinen Coldaway C aynı zamanda iltihap giderici özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. İbucold C gibi benzer etkilere sahiptir.

1- Coldaway Cold Flu 24 Film Tablet Nedir?

Coldaway cold flu nedir? Coldaway cold’un tabletlik bilister ambalajlarda bulunduğunu söylemiştik. Bu ambalajlarda 12,24 ya da 30 olmak üzere 3 farklı tablet seçeneği yer almaktadır. Doktorlar tedavi süresine bağlı olarak en uygun ambalaj seçeneğini reçete edebileceklerdir. Ancak sıklıkla kullanılan ve reçete edilen ürün Coldaway Cold flu 24 film tablet olanıdır.

2- Coldaway Cold Flu Kullanımı Nasıldır?

coldaway-cold-flu-nedir-2021-coldaway-cold-flu-fiyati

Coldaway Cold flu kullanımı, kişiye ve hastalığın seyrine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ağız yolu ile kullanımı önerilen bu ilaç, yemeklerden sonra tok karna alınmalıdır. Kısa süreli kullanım için uygun olduğu bildirilen Coldaway’in 5 günden daha fazla kullanılması önerilmez. Ayrıca kullanım sırasında tabletin çiğnenmeden, kırılmadan bir bütün halinde alınması gereklidir.

3- Coldaway Cold Flu Günde Kaç Kere Kullanılır? Coldaway Cold Flu 24 Film Tablet Ne Kadar Gider?

Coldaway cold flu nedir sorusu kadar günde kaç kere kullanılabileceği de merak edilen bir konudur. Bu tablet yetişkinlerde ve 12 yaş üzeri çocuklarda kullanılabilecektir.

Yetişkinlerin ve 12 yaş üzeri çocukların başlangıç dozu 2 tablet olarak belirlenmiştir. Hastalığın seyrine göre her 4-6 saatte bir 1-2 tablet kullanımı mümkün olabilecektir. Buna bağlı olarak Coldaway Cold Flu 24’lük bir tablet ortalama 3-4 gün, 30’luk tablet ise 4-5 gün kadar kullanılabilecektir.

4- Coldaway Cold Flu Yan Etkileri Nelerdir?

Coldaway cold flu nedir konusuna değindikten sonra yan etkileri hakkında bilgi vermekte fayda var. Reçete edilen miktarın üzerinde ve sık kullanım durumunda bazı yan etkilerinin bulunduğu bilinmektedir. Ancak bu etkiler yaygın olmamakla birlikte oldukça seyrek görülmektedir.

YouTube video

Coldaway cold flu yan etkileri arasında; yorgunluk, ödem, karaciğer fonksiyon testlerinde dengesizlikler, rinit, boyun sertliği, ateş, lökopeni, halsizlik, burunda ve ciltte kanama, boyun sertliği, boğaz ağrısı, dil-yüz ve boğaz şişmesi, hipotansiyon bulunmaktadır.

5- Coldaway Cold Flu Ne Kadar? Coldaway Cold Flu Fiyat Bilgisi

Coldaway cold flu nedir ?  Coldaway cold flu ne kadar? Bu soruya net ve kesin bir yanıt verilebilmesi söz konusu değildir. Coldaway cold &flu fiyat 2020 verilerine bakıldığında 19.33 TL olduğu görülmektedir. 2021 yılı itibariyle güncel Coldaway Cold flu fiyat bilgisi ise %19.87 artış ile 23.17 TL olarak bildirilmiştir.

6- Coldaway Cold & Flu Prospektüs Bilgileri Nelerdir?

Coldaway cold &flu prospektüs incelendiğinde kullanım sebepleri, kullanımı, yan etkileri gibi bilgilerin yer aldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra prospektüs bilgilerinde kullanılmaması gereken hallere de yer verilmektedir. Buna göre doktor tarafından reçete edilmediği takdirde şu kişilerin bu ilacı kullanması önerilmemektedir;

  • Böbrek ve karaciğer yetmezliği bulunan kişiler,
  • 60 yaş ve üzeri olan tansiyon, şeker, kalp hastalıkları ve tiroit hastalıkları bulunan kişiler,
  • Aktif mide ve duedonum ülseri bulunan kişiler,
  • Koroner arter ve by-pass greft operasyonu geçirenler,
  • Şiddetli tansiyon, taşikardi ve koroner arter hastalıkları bulunanlar,
  • 12 yaş altı çocuklar şeklindedir.

7- Coldaway Cold & Flu Hamilelikte Kullanımı Mümkün mü?

Coldaway cold flu nedir ?  Coldaway Cold & flu hamilelikte kullanımı değişiklik gösteren bir ilaçtır. Normal şartlarda hamileliğin 1 ve 2. Tremester döneminde kullanımında herhangi bir sakınca görülmemiştir.

coldaway-cold-flu-nedir-2021-coldaway-cold-flu-fiyati
Coldaway Cold Flu Nedir?

Hamileliğin 3. Tremester döneminde erken doğum, kanama ve bebekte sorunlara sebebiyet verme olasılığı bulunabileceğinden kullanımı önerilmez. Ancak doktorun muayenesi sonrası reçete ettiği durumlarda kullanılabilecektir. Hamileliğin 3. Tremester dönemi ise 27. Hafta ile 40. Hafta aralığındaki zaman dilimidir.

8- Coldaway Cold Flu Reçetesiz Alınır mı?

Coldaway Cold flu reçetesiz alınır mı? Coldaway normal standartlarda yasaklı ilaç grubunda yer almayıp, eczaneden kolayca temin edilebilen bir ilaç olarak biliniyordu. Ancak son dönemde bilinçsiz ilaç kullanımı sebebiyle, yalnızca reçete ile alınabilen ilaçlar sınıfına dahil edildi. Bu sebeple Coldaway ancak reçete karşılığında temin edilebilecektir.

9- Coldaway Cold Flu Nedir? Coldaway Nasıl Saklanmalı?

Coldaway cold flu nedir konusu kadar nasıl saklanabileceği de merak konusudur. Coldaway 12 yaş ve altında çocukların kullanımı için önerilmeyen bir ilaçtır. Bu nedenle çocukların ulaşamayacağı güvenli bir yerde saklanması önerilir. Ayrıca saklandığı yerin oda sıcaklığının en fazla 25 derece olması gereklidir. İlacın buzdolabı ve serin yerde son kullanma tarihine de saklanabilmesi mümkündür.

10- Coldaway C Kullananlar Ne Diyor?

Coldaway C kullananlar sayı bakımından bir hayli fazladır. Kullanıcı yorumları incelendiğinde ise ilacın hızlı sonuçlar verdiği, semptomları kısa sürede ortadan kaldırdığı ve tedavi edici yönünün oldukça başarılı olduğu kanısına varılabilecektir.

11- Coldaway Ekşi Sözlük Yorumları

coldaway-cold-flu-nedir-2021-coldaway-cold-flu-fiyati

Coldaway ekşi sözlük yorumları incelendiğinde ilaçtan memnun olanların çok fazla olduğu görülmektedir. Yorumları ile kullanıcıya yön veren ekşi sözlük platformu üyeleri ilacın hızlı bir şekilde tedavi ettiği ve herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmadıklarını ifade etmektedir.

12- Coldaway Cold & Flu Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Coldaway Cold Flu nedir sorusu kadar kimler tarafından kullanılacağı merak edilir. 12 yaşından küçük çocukların kullanması kesinlikle yasaktır. Herhangi bir sebepten ötürü çocuklarda kullanılmaz. 12 yaş üzeri ve yetişkinler kullanabilir. Kullanım başında günlük 2 doz tablet kullanımı önerilmektedir. Ancak doktorunuzun talebine göre 2 dozdan az ya da çok olabilir.

13- Coldaway Cold Flu Kullananlar Kadınlar Kulübü Kullanıcı Yorumları

Kadınlar Kulübü Kullanıcıları tarafından Coldaway Cold Flu nedir, ne işe yarar konusunda çeşitli başlıklar açılmaktadır. Soğuk algınlığı dahil farklı durumlara karşı da ilacı kullananlar arasından olumlu sonuçlar alanlar bulunmaktadır. Ancak kullanıcıların hastaların kendi düşüncesine göre ilacı alıp kullanmamasını doktor gözetiminde kullanılmasını doğru buluyor. Özellikle 12-18 yaş aralığındaki bireyler dikkatli olmalıdır.

14- Coldaway Emziren Anneler Kullanabilirmi?

Hamilelikte ve emzirme döneminde bazı ilaçların kullanılması sakıncalıdır. Coldaway Cold Flu bu ilaçlardan birisidir. Hem hamilelik hem de emzirme döneminde önerilen bir ilaç değildir. Prospektüs bilgilerine göre ilacın emzirme döneminde süte geçme oranı yüksektir. Doktor gözetiminde olmadan asla kullanmamalısınız.

15- Coldaway Cold Flu Muadili Var mı? Coldaway C Muadili İlaçlar

Coldaway cold flu nedir ?  Bu ilacın yokluğunda bazı eczaneler muadili ilaçların kullanılmasını önerilebilir. İlacın etken maddesi aynı olan ya da farklı olup aynı etkileri gösteren birçok muadili bulunmaktadır. Coldaway cold flu muadili ilaçlar ise şu şekildedir;

A) Apireks Cold Flu Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Apireks cold flu nedir ne için kullanılır denildiğinde ilacın Coldaway ile birebir aynı olduğu söylenebilir. Apireks Cold’un etken maddeleri de İbuprofen ve Psödoefedrin hidroklorür’dür. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici olan bu ilaç Coldaway gibi soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılabilecektir.

B) Coldaway Cold Nedir? Muadili Panadol Cold Flu Nedir Niçin Kullanılır?

Coldaway cold nedir konusu kadar muadili Panadol cold flu da merak ediliyor. Panadol ateş düşürücü ve hafif-orta ağrılarda ağrı kesici özelliği ile bilinmektedir. Geliştirilerek satışa sunulan Panadol cold serisi ise üst solunum yolları, grip ve sinüzit tedavisinde tercih edilebilecektir.

C) Nurofen Cold Flu Nedir? Nurofen Cold Flu Kimler Kullanamaz?

Nurofen cold flu nedir ? Nurofen cold flu etken maddesi bakımından Coldaway Cold ile birebir benzerlik göstermektedir. Endikasyonları ve kullanım şekli aynı olduğu bilinen bu ilacın Coldaway’den farkı 5 günü geçen hastalıklarda kullanılabilmesidir. Nurofen cold flu kimler kullanamaz?

coldaway-cold-flu-nedir-2021-coldaway-cold-flu-fiyati

Bu soruya ise tansiyon, şeker hastaları, tiroit hastaları, prostat hipertrofisi bulunan kişilerin doktor önermedikçe kullanamayacağı yanıtı verilebilir. Ayrıca Nurofen’in yan etkilerinden en yaygın görüleni uyku hali olduğu için, kullanıcıların bu yan etkiyi göz ardı etmemesi önerilir.

Hastalıklara göre ilaç kullanımı farklılaşmaktadır. Sık sık tercih edilen ilaçlardan birisi de Perebron şurup olarak karşımıza çıkar. Peki neden kullanılır, faydaları nelerdir? 13 Adımda Perebron Şurup Ne İşe Yarar | Perebron Şurup Kullanımı Nasıldır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Coldaway Cold Flu Nedir Sıkça Sorulan Sorular

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *