«
 1. Anasayfa
 2. İlaç ve Eczane Ürünleri
 3. Contractubex Jel Ne İşe Yarar? 2021 Contractubex Fiyatı

Contractubex Jel Ne İşe Yarar? 2021 Contractubex Fiyatı

contractubex-jel-contractubex-fiyati

Contractubex jel oluşturduğu güzel etkileri ile birlikte sayısız kişi tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Özellikle olumlu sonuç almış kişilerin yorumları ve önermesiyle satışları giderek arttı. Sayısız faydası bulunan bu kremin düzenli kullanımı ile siz de amacınıza ulaşabilirsiniz. Peki, Contractubex jel nedir, Contractubex jel ne işe yarar? Gelin birlikte Contractubex krem fiyat dahil tüm merak edilenlerin cevabını birlikte inceleyelim.

YouTube video

Contractubex Krem Nedir?

Krem ya da jel olarak adlandırılan bu içerik eczane ortamında satılan kimyasal bir içeriktir. Kişilerin şikayetçi olduğu durumları ortadan kaldırmak adına üretilmiştir. Geçmişten günümüze krem formatında satışları bulunan kontractubex, başta ameliyat olmak üzere birçok durum sonrası kalmış izlerin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Birden fazla alanda faydasının olması son dönemlerde satışının artmasına sebep olmuştur. Ancak doktor gözetiminde kullanmak sağlık açısından daha iyi olacaktır.

Contractubex İçeriği

Sağlık alanında üretilmiş ilaç ve kremlerin sahip olduğu içerik sayesinde amacına ulaştığı apaçık bir gerçektir. Contractubex jel içeriğinin bilinmesiyle aynı zamanda yan etki kontrolü yapmanız da mümkün. Eğer bir maddeye karşı alerjiniz olduğunu biliyorsanız herhangi bir yan etki görmeden kremi kullanmama imkânına sahip olursunuz.

contractubex-jel-contractubex-fiyati

Kremin üç ayrı etkin maddesi olduğu göze çarpıyor. Kremin ya da jelin içerisinde 10 gram Extractum Cepae bulunuyor. Aynı zamanda 100 gramlık bir jelde 40 gram Heparin Soydum, 1 gram kadar da Allantoin bulunmaktadır. Yalnız sadece ana etkin maddeleri ile sınırlı kalmıyor. Yardımcı etkin maddeleri arasında; sorbik asit, p- metilhidroksibenzoat, ksantan sakızı, polietilen glikol, parfüm ve son olarak da su bulunuyor. İçeriğinde şüpheli bulduğunuz bir madde bulunuyorsa doktor gözetimi olmadan kullanmayınız.

Contractubex Yan Etkileri Nelerdir?

Sağlık alanında kullanılan çoğu ilaç ve kremde olduğu gibi söz konusu jelde de yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Kişilerin kullanmadan önce içeriğine bakması varsa bildiği alerjik durumları doktoruna bildirmesi gerekir. Böylece kullanım öncesi önünde geçilmesi mümkün olmaktadır. İlacın yaygın olarak görülen yan etkileri kadar nadir görülenleri de bulunmaktadır. Yan etkileri arasında:

 • Nefes alıp vermede zorluk,
 • Ciltte aşırı hassasiyet,
 • Artan kızarıklık,
 • Yara alanında pul pul dökülmeler,
 • Ateşlenme,
 • Boğaz ağrısı ve şişmesi,
 • Vücudun herhangi bir yerinde kızarıklık,
 • Kaşıntı gibi durumlar bulunmaktadır. Herhangi bir yan etki gördüğünüz takdirde direkt olarak doktorunuza danışmalısınız.

Contractubex Ne İşe Yarar?

Efsanevi krem Contractubex kullanıcı yorumları arasında olduğu gibi üretim firmasının da vaat ettiği bazı unsurlar bulunuyor. Uzun süreli geçmemiş izlerinizin geçmesi gibi sonuçları elde edebileceğiniz söyleniyor. Birden fazla konuda fayda sağlayan kremin faydaları arasında:

 • Geçmişte oluşan ameliyat izleri,
 • Hamilelik sırasında oluşmuş çatlaklar,
 • Sivilceler ve sivilce izleri,
contractubex-jel-contractubex-fiyati
Contractubex Jel Ne İşe Yarar?
 • Yanıklar,
 • Güneş lekeleri,
 • Önceden oluşmuş yara izleri,
 • Sezeryen doğum sonrası kalan kesi izlerini kalıcı olarak geçirme bulunuyor.

Her ne kadar kremin faydaları çok olsa da herkeste benzer sonucun ortaya çıkmasını beklememek gerekiyor. Kişilerin sahip olduğu yaraların ne zamandan beri var olduğu ve aynı zamanda derinliği de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra mevcut izlerin dışında deri altında var olan ufak keselerin de krem sayesinde yok olabildiği söyleniyor. Elbette bu tarz bir durumda Cildiye doktorunuzun önerisi ile kremi temin edip kullanmanız daha doğru olacaktır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Contractubex Kırışıklık Giderir mi?

Halk arasında Contractubex kullananlar belirli konularda kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yanık ya da yaradan kalmış olan hafif kırışıklıkların giderilmesinde etkili olması yaşlılıktan dolayı ortaya çıkan kırışıklıkları giderebileceği anlamına gelmiyor. Oluşma sebebine göre kremin işe yaracağını unutmamak gerekiyor. Çoğu zaman açık yara izlerinde işe yaradığı bilinmekle birlikte ileri yaşa bağlı olarak çıkan çizgilere faydası olmamaktadır. Özellikle yüzde bulunan kırışıklıkları gidermek adına tercih edilmemeli farklı yöntemlere başvurulması gerekir.

Contractubex Ne Zaman Başlanmalı?

contractubex-jel-contractubex-fiyati

Kremden istenen sonucun alınabilmesi adına doğru zamanda ve doğru miktarda kullanmak oldukça önemlidir. Çoğu zaman açık yaraların, yanıkların ve ameliyatların izi kalmaması adına kullanıldığı için kullanma zamanına dikkat etmelisiniz. Doktorunuzun önerilerini dinleyerek doğru kullanım zamanını belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda reçetesiz aldığınız takdirde eczacıların bilgilerini de dikkate almakta fayda var. Çoğu zaman bu kremin açık yaraların kapanması, yanıkların bir nebze ilk etkisini geçirmesi ile başlanmasına onay verilir. Açık yaraya asla ama asla uygulamamalısınız. Aksi takdirde yaranın iyileşmesine değil daha kötü olmasına sebep olabilirsiniz.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubex krem kullanımının birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Her bir yöntem kullanım amacına göre farklılık içermektedir. Hangi amaçla kullanmaya başladığınız bu yüzden oldukça kritiktir. Faydalarını göz önünde bulundurarak kullanım şekillerine aşağıda yazanlara göre uygulayabilirsiniz.

1- Sivilce Gidermek

Sivilceler yaş ne olursa olsun çıkması muhtemel cilt problemleri arasında yer alır. Özellikle ergenlik döneminde inanılmaz artış gösterir. Her bireyde aynı olmasa da sivilceler kurusa dahi iz ve çukur oluşumuna sebep olabilir. Altta yatan sebebe bağlı olarak sivilce tedavisi görüyorsanız doktorunuz tarafından bu kremi kullanmanız söylenebilir. Sivilceler için iki farklı kullanım yöntemi vardır. Eğer sönmüş ve sadece lekesi kalmış sivilcelere sahipseniz gece yatmadan temiz cildinize sivilce lekesi olan yerlere sürmeniz yeterli olacaktır. Sabaha kadar yüzünüzde kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz. Aktif sivilcelerinizde ise kremi yüzünüze yedirmeden günde 2-3 kere sürebilirsiniz.

2- Genel Ameliyat ve Sezaryen İzleri

contractubex-jel-contractubex-fiyati

Ameliyat izlerinde Contractubex kullananlar farklı bir yöntemi tercih etmeli. Ameliyat izinin bulunduğu bölgeye günde iki kere kullanımı genel olarak tercih edilmektedir. Böylece kötü yara iyileşmesinin önüne geçilmesi, ameliyattan iz kalması durdurulmaktadır. Aynı zamanda yaraların daha hızlı toparlandığı da bir gerçektir. Doktorunuz size iki kere kullanmak dışında bir öneri verdiyse bunu da uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta yaraya uygulama yaparken baskı uygulamadan yavaş hareketlerle sürmenizdir.

3- Yanık İzleri Giderme

Mevcut yanığın bulunduğu alan ve kaçıncı dereceden yanık olduğuna göre oldukça farklılık gösterecek bir durumdur. Yanık uygulamaları çoğu zamanda günde iki ya da üç kere yapılır. Uygulama esnasında yanığınızın canınızı acıtmasına engel olmak adına oldukça yumuşak hareketler kullanmalısınız. Özellikle tekrar tekrar su toplama ya da kabarma durumundan musdarip iseniz dikkat etmek de fayda var. Uzun süreli kullanımda etkilerini görebilirsiniz.

Contractubex Kullananlar Ne Zaman Sonuç Alır?

Geçmişte olunmuş ameliyat, sönmüş sivilce izleri ya da yanık izleri fark etmeksizin en iyi sonuç alabilmenin yolu uzun süreli kullanım sağlamaktan geçiyor. İlk 1 hafta içerisinde hızlı bir değişim gözlemlemeyi beklememelisiniz. Elbette Contractubex krem öncesi ve sonrasını gözlerinizle göreceksiniz ancak asıl sonuçlar 2-3 ay sonrasında gerçekleşmektedir. Sonuçların daha iyi olması ve kesin olarak lekelerin ortadan kalkması adına sabırla kullanmaya devam etmelisiniz.

contractubex-jel-contractubex-fiyati

Ancak kişilerin yaşı, rahatsız olduğu duruma göre zamanın değişiklik gösterdiğini de belirtmek gerekiyor. Örneğin bir sivilce lekesi, ameliyat izine göre daha hızlı iyileşme gösterebilir. Özellikle yakın zamanda oluşmuş izlerin geçmişte oluşmuş izlere göre daha çabuk toparladığı görülüyor. Genç yaştaki bireyler de ileri yaştaki bireylere göre daha iyi sonuçlar aldığı da verilen bilgiler arasında bulunuyor.

Contractubex Kullanıcı Yorumları Neler?

Krem ve ilaçlar konusunda herkes için eşit bir sonuç elde etmek neredeyse imkânsızdır. Kişilerin sahip olduğu özellikler, şikayetçi olduğu durumlar ve aynı zamanda mevcut alerjik durumları sonuca doğrudan etki etmektedir. Durum böyle olunca Contractubex kullanıcı yorumları da birbirinden farklı olmaktadır. Ancak ortak olduğu noktaların çoğunlukta olduğunu belirtmekte de fayda bulunuyor. Contractubex Ekşi Sözlük ve çeşitli forumlarda gelen yorumları çoğunlukla olumlu yönde oluyor.

Krem hakkında en çok ameliyat ve yara izlerini geçirdiği yönünde ortak paydada buluşuluyor. Burada yine kısa sürede değil düzenli kullanımda sonuç aldığını belirten birçok kişi mevcut. Yanıklarda kimi kullanıcılar tatmin edici sonuçlar alabiliyorken kimisi hiçbir işe yaramadığının da sıkça üstünde durmaktadır. Bir diğer sık kullanım alanı olan sivilceler de ise çoğunlukla gözle görülür bir değişimin yaşandığı kullananlar tarafından vurgulanıyor.

2021 Contractubex Fiyat Ne Kadar? Contracrubex Jel Fiyat Bilgisi

Piyasada genellikle eczanelerde satışa sunulan bu jelin internet ortamında da satışa sunulduğu görülmektedir. Sağlıklı ve doğru kullanım için doktorunuza danışarak eczaneden almanızı öneriyoruz. Contractubex krem fiyat bilgisi ise değişiklik gösteriyor. Geçmişte reçeteli olarak satışa sunulan jelin artık reçetelense de SGK tarafından karşılanmadığı biliniyor. Yani Contractubex reçeteli fiyatı ile eczanedeki fiyatı aynı olacaktır. Eczane fiytaı da Contractubex fiyat GittiGidiyor üzerinde de 100 gramlık formatı 75 TL, 120 gramlık boyutu ise 145 TL olarak satışa sunulmaktadır.

contractubex-jel-contractubex-fiyati

Cilt lekelenmeleri ve hastalıkları son zamanlarda giderek artış gösteren durumlar arasında yer alıyor. Özellikle stres ve duygu duruma göre ortaya çıkan hastalıkların küçük yaşlarda bile görülebildiği oluyor. Atopik dermatit stresle birlikte meydana gelen en yaygın hastalıklar arasında bulunuyor. Toplum arasında kronik egzama olarak bilinen bu hastalık hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Atopik Dermatit Nedir? 4 Atopik Dermatit (Egzama) Tedavisi yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *