«
  1. Anasayfa
  2. Diziler
  3. Demet Evgar Kimdir? En İyi Demet Evgar Filmleri

Demet Evgar Kimdir? En İyi Demet Evgar Filmleri

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Demet Evgar, 1980 yılında Manisa dünyaya gelen Arnavut kökenli bir oyuncudur. Evgar, oyunculuk kariyerine 17 yaşında Afsem tiyatrosunda amatör bir oyuncu olarak başladı. İlk kez Ray Cooney tarafından yazılan “Kaç Baba Kaç” oyunuyla sahneye çıkan oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında tiyatro bölümünde okumuştur. Eğitim aldığı yıllarda arkadaşlarıyla birlikte kurmuş olduğu Tiyatro Kılçık’ta hem oyunculuk yapmıştır hem de oyunlar yazmıştır.

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Kılçık tiyatrosundaki arkadaşlarıyla birlikte Takanlar ve Takılanlar adında bir oyunda rol almıştır. Daha sonra Kenter Tiyatrosu’nda oyunlar oynamaya başladı. Bu tiyatroda Aşk Çemberi isimli bir oyununda görev aldı. 2009 yılında Kent Oyuncuları tiyatrosunda seyircilerle buluşan Cimri isimli tiyatro oyununda rol aldı. Bu oyunda Elise karakterine can verdi. Demet Evgar, 2010 yılında canlandırdığı “Elise” karakteriyle 8. Tiyatro Ödüllerinde “Yılın Kadın Oyuncusu” unvanına layık görüldü.

En İyi Demet Evgar Filmleri

Demet Evgar 40 yaşındadır. Bu yaşına kadar birçok dizide ve filmde rol alan güzel oyuncunun rol aldığı filmler şunlardır.

1- Banyo

YouTube video

Banyo, Mustafa Altıoklar tarafından yönetilen ve 2005 yılında sinemada gösterime giren bir filmdir. Başarılı oyuncu bu filmde Hülya karakterine can vermiştir.

2- Beyza’nın Kadınları

YouTube video

Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Beyza’nın Kadınları, 2006 yılında gösterime giren polisiye türünde bir filmdir. Demet Evgar Filmleri arasında yer alan bu filmde Evgar, birçok karaktere can vermiştir.

3- Güneşi Gördüm

YouTube video

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı Güneşi Gördüm filmi 2009 yılında gösterime giren bir dram filmidir. Evgar bu filmde Havar rolünü canlandırmıştır. Yeşilçam Ödülleri adıyla düzenlenen bir törende En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir.

4- Yahşi Batı

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Cem Yılmaz’ın senaristliğini yaptığı ve Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği Yahşi Batı, 2010 yılında gösterime giren Komedi-Western tarzında bir filmdir. Demet Evgar bu filmde bir kabile reisinin kızı olan Suzan Van Dyke karakterini canlandırmıştır. Bu karakteriyle En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir.

5- Vay Arkadaş

YouTube video

Vay Arkadaş, 2010 yılında gösterime giren Aksiyon Komedi türünde bir filmdir. Evgar bu filmde Nil karakterini can vermiştir.

6- Sen Aydınlatırsın Geceyi

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Sen Aydınlatırsın Geceyi, Onur Ünlü’nün hem senaristliğini yaptığı hem de yönettiği bir filmdir. 2013 yılında gösterime giren film, Fantastik ve absürt öğelerin çokça yer aldığı filmde Evgar, Yasemin karakterini canlandırmıştır. Bu karakteriyle başarılı oyuncu Sadri Alışık Ödüllerinde Drama kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

7- Yok Artık

YouTube video

Yok Artık, Can Özyurtlu’nun yönetmenliğini yaptığı absürt komedi filmi 2015 yılında gösterime girmiştir. Demet Evgar Filmleri arasında yer alan bu filmde başarılı oyuncu Ceyda karakterini canlandırmıştır.

8- Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

YouTube video

Aşkın Gören Gözelere İhtiyacı Yok, Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ve 2017 yılında gösterime giren bir sinema filmidir. Evgar bu filmde Fatih Artman ile başrol görevini üstlenmiştir. Handan rolüne can veren başarılı oyuncu bu filmde Sadri Alışık Ödüllerinde komedi kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir.

9- Sofra Sırları

YouTube video

Sofra Sırları, Ümit Ünal’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yaptığı 2017 yılında gösterime giren bir sinema filmlerdir. Demet Evgar bu filmde Neslihan karakterine can vermiştir. Bu karakterle Uluslar arası İstanbul Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

10- Aile Arasında

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Aile Arasında, 2017 yılında vizyona giren bir sinema filmidir. Senaristliğini Gülse Birsel’in üstlendiği filmde Ozan Açıktan yönetmen olarak görev yapmıştır. Engin Günay’dın ve Demet Evgar’ın başrolünü üstlendiği komedi türündeki filmde başarılı oyuncu Solmaz karakterine can vermiştir. Evgar bu filmde gösterdiği başarılı performans ile Sadri Alışık Ödüllerinde Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazanmıştır.

11- Topal Şükran’ın Maceraları

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Topal Şükran’ın Maceraları, 2019 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Onur Ünlü yapmıştır. Ünlü aynı zamanda filmin senaristliğini yapmıştır. Trajikomik bir film olan bu filmde başarılı oyuncu Şükran karakterine can vermiştir. Filmde Serhat Kılıç, Ayşe Melike Çerçi gibi birçok ünlü yer almaktadır.

Demet Evgar Dizileri

Demet Evgar kariyeri boyunca birçok dizide rol almıştır ve bu dizilerde birçok ödül kazanmıştır. Demet Evgar Dizileri şunlardır.

1- Yedi Numara

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

2000 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan bir Türk Komedi dizisi olan Yedi Numara’da konuk oyuncu olarak rol almıştır.

2- Aslı İle Kerem

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Aslı ile Kerem, senaristliğini Haluk Özenç’in yaptığı ve yönetmenliğini Bora Tekay’ın üstlendiği bir durum komedisi dizisidir. 2002 yılında yayınlanmaya başlayan dizide Evgar, Yeliz karakterine can vermiştir.

3- Emret Komutanım

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Emret Komutanım, 2005 yılında SHOW TV’de yayın hayatına başlayan bir dizidir. Mustafa Altıoklar’ın yapımcılığını üstlendiği bu projede Evgar, Üsteğmen Çiğdem karakterini canlandırmıştır.

4- Erkekler Ağlamaz

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Erkekler Ağlamaz, Sadullah Celen’in yönettiği 2006 yılında televizyonda yayınlanmaya başlayan Aile, Dram konulu bir Türk dizisidir. Başarılı tiyatrocu ve oyuncu olan sanatçı Erkekler Ağlamaz dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştır.

5- 1 Kadın 1 Erkek | Demet Evgar

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

1 Kadın 1 Erkek, Leyla Yaman’ın yönetmenliğini yaptığı bir durum komedi dizisidir. 2008 – 2015 yılları arasında yayınlanan dizide Demet Evgar, partneri Emre Karayel ile birlikte rol aldı. Dizi ilk olarak 2008 yılında yayınlanmaya başlamıştır ve 2013 yılında final yapmıştır. Daha sonra 2014 yılında tekrar çekimlerine başlayan dizi 2015 yılında ikinci finalini yapmıştır. Evgar bu dizide Zeynep Yıldırım karakterini canlandırmış ve birçok ödüle aday gösterilmiştir.

2010 yılında düzenlenen TV ödülleri töreninde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Altın Kelebek Ödül töreninde komedi dalandı verilen En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca Evgar, Antalya Televizyon Ödüllerinde Komedi kategorisinde En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

6- Avlu

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Avlu, dizinin yönetmenliğini Yüksel Aksu yapmaktadır. Dizide ayrıca Aksu’yla birlikte Hülya Gezer’de yönetmen olarak görev yapmaktadır. 2018 yılında STAR TV kanalında ekranlara gelmiştir. Evgar bu dizide Deniz Demir rolünü bir anne ve mahkum olan bir karakteri canlandırmaktadır.

Dram türündeki bu dizide, Deniz karakteri kocasından şiddet gören bir karakterdir. Kocasıyla kavga ettikleri bir gün kızının kocasını yaralaması üzerine suçu üstüne alarak hapse girer. Hapisteki kadınlar ile mücadele etmeye başlar ve olaylar gelişerek ilerler. 2019 yılında 44. bölümde final yapmıştır.

7- Alev Alev

burcu-alem-demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Alev Alev, Kerem Çatay’ın yapımcılığını üstlendiği bir Ay Yapım dizisidir. 5 Kasım 2020 Perşembe günü ilk bölümü yayınlanan bir aksiyon, dram dizisidir. Senaristliğini Burcu Görgün Toptaş’ın üstlendiği dizi, Le Bazar de la Charité dizisinden esinlenerek yapılmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturmaktadır. Başrollerinde Demet Evgar, Hazar Ergüçlü ve Dilan Çiçek Deniz gibi değerli kadın oyuncular oynamaktadır. Başarılı kadın oyunculardan arsında yer alan oyuncu, bu dizide Cemre karakterini canlandırmaktadır.

Farklı hayatlar yaşayan 3 kadının hayatları bir yangın sonucunda birbirlerine bağlanmaktadır. Cemre, kocasından şiddet gören, kızını da alarak kocasından kurtulmaya çalışan bir karakterdir.

demet-evgar-kimdir-en-iyi-demet-evgar-filmleri

Demet Evgar’ın rol aldığı diğer diziler şunlardır.

  • 2002 yılında yayınlanmaya başlayan Yeni Hayat dizisinde başarılı oyuncu Haluk Bilginer’in canlandırdığı İhsan Yıldırım’ın sekreterini canlandırmıştır.
  • 2003 yılında yayınlanmaya başlayan Yuvam Yıkılmasın dizisinde Hülya karakterini canlandırmıştır.
  • 2003 yılında yayınlanmaya başlayan Çınaraltı dizisinde Nilüfer dizisini canlandırmıştır.

office 2019 mac lisans satın al

instagram likes kaufen

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *