Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İlaç ve Eczane Ürünleri
  4. »
  5. Ölüme Sebep Olan O İlaç Hızla Toplandı!

Ölüme Sebep Olan O İlaç Hızla Toplandı!

Bilgece Bilgece - - 5 dk okuma süresi
6 1
dormofol

Geçtiğimiz günlerde Isparta Şehir Hastanesi’nde Dormofol isimli endoskopi öncesi verilen ilaç 6 hastanın ağırlaşarak yoğun bakım servisine alınmasına neden olmuştu. Hastalardan birinin hayatını kaybetmesi üzerine geniş çaplı bir araştırma süreci başlatıldı. Anestezi amacı ile uygulanan bu ampul tipi ilaç, araştırmalar sonucunda uygulanması durduruldu!

Dormofol İlacı Yasaklandı

Vem İlaç San. ve Tic. A.Ş.’ nin ruhsatına sahip olduğu Dormofol %1 IV İnfüzyonluk/Enjeksiyonluk Emülsiyon İçeren Ampul adlı ürünün 904003 (SKT:03.2021) parti numaralısı ile ilgili olarak TÜFAM’ a iletilen bildirimler nedeniyle gerekli inceleme ve analiz süreci başlatılmış olup analizler sonuçlanıncaya kadar tedbir amaçlı olarak mevcut bulunduğu sağlık kuruluşlarında ilgili partinin kullanımının durdurulması önem arz etmektedir. İlgili sağlık mesleği mensuplarına önemle duyurulur.

Olayın ardından Sağlık Bakanlığı tarafından Valiliklere ilacın geri çekilme emri gönderildi. Dormofol ilacının yasaklanması ile ilgili belgenin ÇOK ACELE ibaresi ile iletilmesi dikkatleri çekti.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu da Dormofol Konusunda Duyuru Yaptı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu da Dormofol Konusunda Duyuru Yaptı

Türkiye’nin ilaç dağıtımını kontrol eden TİTCK da websitesinde yayınladığı mesaj ile ilacın durdurulması duyurusunu yaptı.

“Vem İlaç San. ve Tic. A.Ş.’ nin ruhsatına sahip olduğu Dormofol %1 IV İnfüzyonluk/Enjeksiyonluk Emülsiyon İçeren Ampul adlı ürünün 904003 (SKT:03.2021) parti numaralısı ile ilgili olarak TÜFAM’ a iletilen bildirimler nedeniyle gerekli inceleme ve analiz süreci başlatılmış olup analizler sonuçlanıncaya kadar tedbir amaçlı olarak mevcut bulunduğu sağlık kuruluşlarında ilgili partinin kullanımının durdurulması önem arz etmektedir. İlgili sağlık mesleği mensuplarına önemle duyurulur.”

Isparta Şehir Hastanesi Burun Estetiği Yapıyor Mu?

Isparta Şehir Hastanesi Burun Estetiği Yapıyor Mu?

Şehir hastanelerinin bir bir faaliyete geçmesiyle birlikte, vatandaşlarımız sağlık alanında ciddi bir rahatlama yaşadı. Son teknolojik cihazlarla donatılan şehir hastaneleri sayesinde, sağlık alanında önemli bir adımda atılmış oldu. Özellikle sağlık alanında atılan bu adım sayesinde, kişilerin sağlık problemleri de en hızlı ve en güvenilir şekilde çözülmektedir. Şehir hastaneleri sadece sağlık alanında değil, aynı zamanda estetik amacıyla da vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir: 5 Maddede Dünya Sağlık Örgütü Nedir?

Isparta Şehir Hastanesi Burun Estetiği Yapıyor Mu?

Isparta şehir hastanesi burun estetiği yapılıyor mu? Kulak burun boğaz başta olmak üzere 15’den branş ile hizmet veren hastane, estetik yaptırmak isteyenlerin uğrak yeri oldu. Alanında uzman hekimlerin yaptığı ameliyatlar sayesinde kişilerin dış görünüşü de değişmeye başladı. Hasta başhekim yardımcısı Dr. Serhat Küçükçoşkun geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla birlikte sağlık hizmetlerinin daha üst noktaya çıkarılması için çaba sarf ettiklerini duyurdu.

Isparta şehir hastanesi bünyesinde bulunan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi kliniğinde bir tane hekim hizmet vermektedir. Şehir hastanesi içerisinde yapılan estetik operasyonlar ise şu şekildedir;

  • Jinokomasti
  • Meme düzeltme
  • Kepçe kulak
  • Yara debritmanı
  • Göz kapağı operasyonları başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Son dönemde oldukça sık sorulan sorulardan bir tanesi de Isparta şehir hastanesi burun estetiği yapıyor mu sorusuydu. Yukarıda da görüldüğü üzere hastane bünyesinde henüz burun estetiği operasyonları yapılmamaktadır. İlerleyen dönemlerde Isparta şehir hastanesi burun estetiği operasyonların da yapılması bekleniyor. Şehir hastanesi içerisinde yer alan estetik kliniği ise hastanenin 6.katında yer almaktadır. 3 adet tek kişilik ve 1 adet çift kişilik oda ile hizmet veren bölüm tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir. Ayrıca hastane içerisinde yer alan plastik cerrahi servisin de ilerleyen dönemlerde yüz veya deri nakil işlemlerinin de yapılması da bekleniyor.

Isparta Şehir Hastanesi

20 Mart 2017 tarihinden itibaren hizmet veren şehir hastanesi içerisinde 167 poliklinik, 176 yoğun bakım yatağı, 20 ameliyathane bulunmaktadır. Aynı zamanda hastane çevresinde 2022 araç kapasiteli otopark da yer almaktadır. Hastane, içerisinde yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın taşınması işlemi ise özel hasta taşıma araçlarıyla yapılmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=pJYKsReK5Qw

Ayrıca hastane bünyesinde 1196 kişi kapasitesinde ibadethane de bulunmaktadır. Tüm teknolojik gelişmelerin kullanılarak yapıldığı hastane günümüzün en modern yapıları arasında yer almakta ve 7 gün 24 saat boyunca devlet hastanesi vatandaşlarımıza hizmet etmektedir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.