Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Estetik
 4. »
 5. Dudak Botoksu Sonrası Kahve İçilir mi?

Dudak Botoksu Sonrası Kahve İçilir mi?

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
3 0
dudak-botoksu-sonrasi-kahve-icilir-mi
Estetik bir görüntü için özellikle kadınlar tarafından dudak dolgusu yaptırılmaktadır. Dudaklar, yüzde en çok dikkat çeken organlar arasında yer alıyor. Özellikle ilk görünüm hakkında bilgi almak için kişilerin dudaklara dikkat ettiği biliniyor. Sırf bu yüzden en çok botoksun yapıldığı organ olduğu bilinmektedir.

Dudak Botoksu Nedir?

Botoks uygulanan alandaki kırışıklıkların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Uygulanan özel malzeme sayesinde mevcut olan kırışıklıkların ortadan kaldırılması mümkün oluyor. Estetisyenler tarafından uygulanan bu işlem çok kısa sürede tamanlanır. Dudak botoksu da en çok tercih edilen botoks yöntemlerinden sadece birisidir. Eğer siz de dudaklarınızın çevresinden memnun değilseniz tercih edebilirsiniz. Ancak dudak botoksunuzu yaptırmadan önce bilmeniz gereken durumlar bulunmaktadır.

Dudak Botoksu Nasıl Yapılır?

dudak-botoksu-sonrasi-kahve-icilir-mi

Dudaklara yapılacak bu işlem için özel bir karışım kullanılmaktadır. Şırınga içerisinde yer alan bu karışım alana enjekte edildiğinde kırışıkları gidermektedir. Kırışıklığı giderme sebebi ise kırışıklığa sebep olan esnekliği yok ederek germesi olmaktadır. Estetik doktoru önce sizinle yapacağı işlem konusunda karar verir. Daha sonra uygulama miktarı saptanır. Dudaklarınızın hangi alanına işlem yapılacağı da belirlendikten sonra işleme başlanır. Yaklaşık olarak 5-10 dakika içerisinde işlem tamamlanmış olur.

Dudak Botoksu Acıtır mı?

İlk defa botoks yaptıracakların merak ettiği konular arasında acıtıp acıtmadığı bulunuyor. Dudak botoksu uygulanırken şırınganın iğnesi dudak çevresine giriş yapar. Tek acı bu iğnenin acısı olacaktır. Dayanılmaz bir acı olmadığı gibi dudak çevresinde çok sayıda sinir bulunduğundan işlemi hissedersiniz.

Dudak Botoksu Sonrası Kahve İçilir mi? Dudak Botoks Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Botoks işleminizi gerçekleştirdikten sonra dikkat etmeniz gereken davranışlar bulunuyor. Bu davranışların bulunma sebebi botoksun uzun süreli olmasını istemenizden dolayıdır. Eğer doktorunuz tarafından belirtilen davranışlara uymazsanız olumsuz sonuçlarla karşılaşırsınız. Bu durum botoksunuzun kısa sürede erimesine ve yok olmasına sebep olabiliyor. Örneğin kahve ve çay içmek de dikkat etmeniz gereken başlıca konular arasında yer alıyor.
dudak-botoksu-sonrasi-kahve-icilir-mi
Dudak Botoksu Sonrası Kahve İçilir mi?
Dudak botoksu yaptırdıktan yaklaşık 2-3 saat boyunca kahve içmemeniz gerekiyor. Sebepleri arasında dudaklarınızın uyuşturulmuş olmasından dolayı hissetmenizin imkânsız olması bulunuyor. Sadece kahve değil, sıcak içeceklerden aynı şekilde uzak durmalısınız. Aksi takdirde dudaklarınızı hissetmenizden dolayı ciddi yanıklara sebep olabilirsiniz. Öncelikle yanmamak için daha sonra da botoksunuzun zarar görmemesi için 2-3 saat geçtikten sonra tüketmelisiniz.

Dudağa Botoks mu Dolgu mu Yaptırmalısınız?

Rahatsızlık duyduğunuz alanda yapacağınız değişime karar verememiş olabilirsiniz çünkü hangi işlemin doğru olduğu belirsiz olabilir. Dolgu ve botoks en çok karıştırılan işlemlerin başında yer alıyor. Bu yüzden kararsız kişilerin araştırma yaptığı görülüyor. Halbuki botoks ve dolgu birbirinden net bir şekilde ayrılmaktadır.

Dudaklarınıza yaptıracağınız botoksun temel bir amacı bulunmaktadır. Bu amaç, mevcut çizgilerin yok edilmesi ve gerginlik oluşturmaktır. Fakat tam tersi dolgular alanda şişkinlik yaratmak ve büyütmek için yapılır. Botoks da dolgu da dudaklara uygulanabilir. Dudaklarınızın çevresinde çizgiler var ve rahatsız mısınız? O zaman ilk olarak dudak botoksu tercih etmelisiniz. Peki dudaklarınız ince ve çok mu rahatsızsınız? Bu durumda kesinlikle dolguyu yaptırmalısınız.

Dudak Botoksu Ne Kadar Kalıcı? Dudak Botoksu Kalıcımı?

dudak-botoksu-sonrasi-kahve-icilir-mi

Estetik işlemlerin kalıcı olması neredeyse imkânsızdır. Botokstan dolguya kadar tüm işlemlerin belirli bir ömrü bulunmaktadır. Estetik doktoru tarafından kullanılan yönteme göre kullanım ömrü değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak bu tarz işlemlerin ömrü 1 yıl ile 2 yıl arasında sınırlı oluyor. Daha sonra tekrar işlemin yapılması, yenilenmesi gerekiyor. Aksi takdirde eski görüntünüze geri dönmüş olursunuz. Bu da çoğu zaman istenmeyen bir durum olmaktadır.

Dudak Botoksu Yaptıranlar : Dudak Botoks Yaptıran Ünlüler

Ünlüler camiasında dudak botoksu yaptıran çok fazla sayıda kişi bulunuyor. Her ne kadar sadece dolgu yaptıranların konuşulduğu görülse de durum pek de öyle değil. Botoksu daha çok dudak çevresinde yer alan çizgileri yok etmek için uygulandığı bilinmektedir. İşte dudak botoksu yaptıran ünlüler:

 • Kylie Jenner,
 • Birce Akalay,
 • Megan Fox,
 • Ajda Pekkan,
 • Sibel Can.

Ayrıca listede yer alan ünlülerin aynı zamanda dudak dolgusu yaptırdığı da bilinenler arasında yer alıyor.

2021 Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyat Bilgisi

Kalıcı dudak botoksu çok zor ve imkânsıza yakın olsa da kalıcı olarak adlandırılan işlemler diğerlerine nazaran daha çok korunur. Yine de tekrar yeniletmeniz gerekecektir. Fiyatları da kalıcı olarak adlandırılıp adlandırılmamasına göre değişiklik gösterir. Üstelik alt dudak ve üst dudak fiyatları konusunda değişiklik sunan doktorlar da mevcuttur.

1- Üst Dudak Dolgusu Fiyat Ne Kadar? Üst Dudak Botoksu Fiyatı

dudak-botoksu-sonrasi-kahve-icilir-mi

Üst dudak dolgusu yaptıracak kişilerin fiyat olarak vereceği meblağ kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama bir fiyat vermek gerekirse 1.500 TL bandında başlayan bir ücretten söz etmemiz mümkündür. Üst fiyat konusunda herhangi bir sınır yoktur. Çünkü estetik işlemlerin en çok olduğu İstanbul şehrinde bile binlerce doktor vardır. Her doktor farklı bir fiyatlandırma belirtiyor. Üst dudak botoksu da aynı şekilde değişik fiyatlanmaktadır.

2- Alt Dudak Botoksu Fiyat Ne Kadar? Üst Dudak Dolgusu Fiyatı Ne Kadar?

Alt dudak uygulaması üst dudağa göre daha çok tercih edilir. Çünkü ülke genelinde en çok alt dudak üst dudağa göre ince olmaktadır. Fakat botoks uygulamasında kırışıklık burun ve dudak arasında olduğundan üst dudak uygulaması daha fazla yapılıyor. Alt dudak botoksu fiyatı 1 ml uygulamaya göre değişir. Genelde 1 ml uygulama yeterli oluyor. Bu yüzden fiyatlar 1.500 TL ile açılıyor. Üst dudak ve alt dudak fiyatında değişim genelde olmamaktadır.

Kalıcı Dudak Dolgusu Yaptıranlar Kimler? Dudak Dolgusu Yaptıran Ünlüler

Genellikle çizgilere dudak botoksu ince dudaklara ise dudak dolgusu uygulanıyor. Ünlüler dünyasında sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de daha estetik bir görünüme sahip olmak amacıyla dolgu işlemi gerçekleştiriyor. Bu sayede dudaklar daha dolgun oluyor ve ben buradayım diyor. İyi ya da kötü dudak dolgusu yaptıran ünlüler arasında:

 • Türkan Şoray,
 • Çağla Şikel,
 • Aleyna Tilki
 • Hadise,

dudak-botoksu-sonrasi-kahve-icilir-mi

 • Didem Soydan,
 • Kylie Jenner,
 • Kim Kardashian,
 • Gigi Hadid gibi isimler bulunuyor.

Dudak üzerinde yapılan işlemler arasında dudak botoksu ve dolgusu yer alıyor. Bu işlemlerin temel amacı estetik bir görünüm elde etmektir. Aynı zamanda asimetrik görüntüyü ortadan kaldırarak güzel gülüşler elde etmek amaçlanır. Güzel gülüşe sahip kişilerin sırrını merak ediyor musunuz? Aslında gülüş tasarımı yaptırarak sizler de sahip olabilirsiniz. Gülüş Tasarımında Merak Edilenler yazımıza göz atarak bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.