Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Dünyanın En Zengin Kadınları Kimdir? En Zengin 10 Kadın

Dünyanın En Zengin Kadınları Kimdir? En Zengin 10 Kadın

Bilgece Bilgece - - 5 dk okuma süresi
5 0

Dünyanın en zengin kadınları konusu birçok kişi tarafından ilgi ile takip edilen bir konudur. Dünyanın en zengin insanları arasında kadınlar %20’lik bir dilimi oluşturmaktadır. Bu kadınlardan bazıları sahip oldukları zenginliği ailesi vesilesi ile kazanmıştır bazıları ise kendi çabaları sonucu bu serveti elde etmişlerdir. Bu yazımızda da Dünyanın ve türkiye’nin en zengin kadınları yakından tanımış olacağız.

YouTube video

Dünyanın En Zengin Kadınları

Dünyanın en zengin kadın sanatçıları , Dünyanın en zengin ailesi , türkiye’nin en zengin insanı gibi konular oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Biz de sizler için en çok araştırılan konulardan biri olan dünyanın en zengin kadınları konusunu ele aldık.

1 – Sara Blakely

Sara Blakely 2012 senesinde Time ismi verilen ünlü dergi tarafından dünyanın en etkili yüz kişisi arasında gösterilmiştir. Sara Blakely’in toplam sahip olduğu servetin ise ortalama olarak 1 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir.

2 – Charlotte Casiraghi

dunyanin-en-zengin-kadinlari

 

Charlotte Casiraghi 23 yaşında çok genç bir isimdir. Dünyanın en zengin kadınları arasında yer almasının sebebi ise ailesinden kaynaklanan servetidir. Charlotte Casiraghi’nin aile servetinin ise yaklaşık olarak 1 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir.

3 – Holly Branson

28 yaşında olan genç ismin de aile serveti bulunmaktadır. Holly Branson, Richard Branson’un kızıdır. Bu sayede de yaklaşık olarak 4 milyar dolar serveti bulunmaktadır.

4 – Perenna Kei

1990 yılında doğan Perenna Kei Çinli bir milyarder olarak bilinmektedir. Forbes en zengin kadın olarak 2014 yılında bu genç girişimciyi seçmiştir. 2014 yılında dünyanın en zengin insanı olarak gösterilen Perenna Kei aynı zamanda en genç girişimci de olmuştur.

5 – Dünyanın En Zengin Kadınları | Vanisha Mittal

Vanisha Mittal dünyanın en zengin ailesi olarak gösterilen ailelerden birine sahiptir. Hint Çelik devi olarak bilinen Lakshmi Mittal’in kızıdır. Forbes dünyanın en zengin 41. insanı Hindistan’da ise ikinci zengin kişi olarak bilinmektedir. Lakshmi Mittal’in toplam serveti ise 16.5 milyar olarak bilinmektedir.

6 – Aerin Lauder

Aein Lauder 43 yaşındadır ve en zengin kadınlar arasında gösterilmektedir. Kendisi kozmetik devi olan Estee ve Joseph Lauder’in torunudur. Ronald Lauder ise babasının ismidir. Ronald Lauder Forbes isimli dergide yer alan listede ise 376. sırada yer almaktadır. Kendisi yaklaşık olarak 3.7 milyar dolarlık bir servete sahiptir. Aerin Lauder ise Estee Lauder şirketinde direktör pozisyonunda çalışmaktadır.

7 – Josie Ho

Josie Ho isimli genç kadın da dünyanın en zengin kadınları arasında yer almaktadır. Kendisi 35 yaşındadır. Stanley Ho’nun kızı olan Josie aileden kaynaklı bir servete sahiptir ve bu servet yaklaşık olarak 2 milyar dolardır.

8 – Dylan Lauren

Dylan Lauren 36 yaşındadır. Aile serveti sebebi ile en zengin kadınlar arasında gösterilmektedir. Ralph Lauren’in kızıdır ve yaklaşık olarak 4.6 milyar dolar serveti bulunmaktadır.

9 – Anna Anisimova

Anna Anisimova henüz 24 yaşında olmasına rağmen dünyanın en zengin kadınları listesinde yer almayı başarmıştır. Fakat bu başarı ailesinden kaynaklanmaktadır. Kendisinin yaklaşık olarak 1.6 milyar dolar serveti bulunmaktadır.

10 – Ivanka Trump

Kendisi Donald Trump’ın kızıdır. 28 yaşında olan genç ismin ailesinden kaynaklanan 2 milyar dolar serveti olduğu tahmin edilmektedir.

Dünyanın en zengin kadınları konulu yazımızı beğendiyseniz Türkiye’nin En İyi Kadın Haber Sunucuları konulu yazımıza da göz atarak kadınların habercilik alanında elde ettikleri başarılar hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.