Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Magazin
 4. »
 5. Ece Mumay Kimdir? Yağmur Sesli Kız Ece Mumay Nereli?

Ece Mumay Kimdir? Yağmur Sesli Kız Ece Mumay Nereli?

Bilgece Bilgece - - 7 dk okuma süresi
4 0
ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

Yağmur Sesli kız olarak kendini tanıtan Ece Mumay kimdir? Ece Mumay kaç yaşındadır? Son dönemin pop yıldızları arasında yer alan ve genç yaşına rağmen ciddi başarılar elde eden Mumay son dönemin gözdesi olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi son birkaç yıldır edindiği başarıların üstüne koyarak ilerlerken adını duyurması ile birlikte kendisine dair soruları da bir bir biriktiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=R0ucWZGEw5U

Ece Mumay Kimdir?

Ece Mumay kimdir sorusunun cevabı olarak ilk akıllara gelen şarkıcılık yönü olmaktadır. Ancak her ne kadar bu camiada adını şarkıcılığı ile duyursa da kendisinin bugünlere gelmesini sağlayan bir özgeçmişi olduğu da gerçektir. Şarkıcı İstanbul Devlet Konservatuarı bölümünden keman ve gitar üzerine eğitim alarak mezun olmuştur. Çok genç yaşına rağmen gerek Spotify ve Youtube gibi sosyal mecralarda yakaladığı izlenme rekorları gerekse kısa sürede pop yıldızları ile sağladığı düetler onun gelişimini son gaz devam ettiriyor.

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli
Ece Mumay Kimdir? Yağmur Sesli Kız Nereli?

Şarkıcı Ece Mumay, birlikteliği devam eden bir anne ve babanın kızı olarak İstanbul’da 12 Ağustos günü dünyaya geliyor. Aslan burcu olan Mumay çoğu zaman özelliklerini taşıdığını belirtmenin yanı sıra oldukça farklı kişiliği olduğunu da bazı videolarında belirtiyor. Renkli kişiliği ile çevresini eğlendirdiğini ve bir aslan burcu gibi sürekli iş odaklı olduğunu belirtmek de mümkündür.

1- Ece Mumay Kaç Yaşında?

Mumay fiziği ve yüz tipi ile gençliğini de belli ediyor. Elbette genç olması elde edeceği başarılara engel değil ki kendisi de bu başarıları sürekli olarak ilerletmeye devam ediyor. 1998 yılının 12 Ağustos günü İstanbul’da dünyaya gelen Mumay gün itibari ile 22 yaşındadır. Ağustos ayının gelmesi ile birlikte 23 yaşına basacak olan genç şarkıcı yeni projelerine de hız kesmeden devam ediyor.

 2- Ece Mumay Boyu Kaç?

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

Klipleri incelendiğinde Mumay çok uzun bir boyla karşımıza çıkmasa da Türkiye ortalaması incelendiğinde ortalama bir boya sahip olduğu görülmektedir. Magazin ile çok işi olmayan şarkıcı, Ece Mumay kimdir soruları kadar boyuyla merak oluşturur. 1,65 cm boyu ile karşımıza çıkıyor. Boyuna nazaran 56 kilosuyla oldukça fit bir görüntüye sahip olduğu görülüyor.

3- Ece Mumay Aslen Nereli? Ece Mumay Siirtli mi?

Ece Mumay’ın piyasada ilk olarak adını duyurduğu şarkı Ax Pişti Te Yar isimli kürtçe şarkıdır. Bu şarkıyı yapması ile birlikte nereli olduğuna dair meraklar da bir bir geldi. Doğum olarak İstanbul doğumludur. Ancak annesi ve babası tarafından belirli bir kütüğe sahiptir. Siirtli olduğu bilinen güzel şarkıcı özellikle Siirt ve çevresinden ciddi bir dinleyici kitlesine sahiptir.

4- Ece Mumay Nereli Kürt mü?

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

Kürtçe şarkı söylemesi ile kürt olup olmadığı konusunda araştırmalar olsa da Mumay tarafından net bir şekilde bu konuda bir açıklama bulunmamaktadır. Kendisinin insan sevgisi ve dinleyicilerine karşı sevgisinden dolayı ayırıcı bir dil kullanmak istememesi bunun sebebi olabilmektedir. Türk ve Kürt fark etmeden her dinleyiciye hitap etmeye ve bu tartışmalarla ortaya gelmek istemiyor.

5- Ece Mumay Babası Nereli? Ece Mumay Annesi Kimdir?

Ece Mumay kimdir soruları kadar ailesine dair bilgiler konusunda araştırmalar sürdürülüyor. Ancak genç şarkıcı Mumay magazinlerde yer almadığı gibi ailesi hakkında da ayrıntılı bir açıklama yapmamıştır. Babasının aslen Siirtli olduğu biliniyor. Annesine dair bilgilerin daha kısıtlı olduğu internet aleminde annesinin de Siirtli ya da bu civarda bir yerde büyüyüp yaşadığı düşünülüyor.

6- Ece Mumay Evli mi?

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

22 yaşındaki genç ve güzel şarkıcı Ece Mumay’ın medeni hali bekar olduğu biliniyor. En azından internette ya da herhangi bir alanda evli olduğuna dair bir açıklaması bulunmamaktadır. Kendisinin daha önce bir evlilik yaptığı da bilinmiyor. Bu yüzden bu konuda net bir bilginin varlığı da mümkün olmamaktadır.

7- Ece Mumay Kimdir| Ece Mumay Sevgilisi Kimdir?

Pop dünyasında adını Yağmur Sesli Kız olarak duyurması ile birlikte sadece sesi, besteleri ile ön olanda olan Mumay bir sevgilisi olduğunu duyurmamıştır. Kendisini neredeyse hiç magazin ortamlarında ve haberlerinde görmek mümkün olmadı. Mesleğini icra ederek bu alanda ilerleyen şarkıcının sevgilisinin olmadığı tahmin ediliyor.

Ece Mumay Şarkıları

Ece Mumay kimdir diye soracak olursanız onu belki de en iyi tanıma, inceleme fırsatını şarkılarından bulmak mümkündür. Günümüze kadar yayınladığı Ece Mumay şarkıları arasında:

 • Dark in the Night,
 • Söyle
 • Hırka
 • Uçurtma
 • Ansızın

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

 • Sen Diye Diye
 • Galaksi
 • Sade Kahve
 • Duygularım
 • Peri gibi birçok şarkı bulunmaktadır.

Dönem dönem gerek oyunculuk gerek şarkıcılık alanında başarı yakalayan isimler sık sık merak edilmektedir. Geçtiğimiz yıllardan itibaren ortaya koyduğu muazzam oyunculuğu ile günümüzde de dikkatleri üzerine çeken kadın oyuncu Demet Evgar bulunuyor. Demet Evgar Kimdir? En İyi Demet Evgar Filmleri yazımıza bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.