«
  1. Anasayfa
  2. Magazin
  3. ABD’li Girişimci Elon Musk Kebap Aşığı Çıktı!

ABD’li Girişimci Elon Musk Kebap Aşığı Çıktı!

burcu-alem-elon-musk-kebap-aşığı-çıktı-2

Amerikalı ünlü girişimci Elon Musk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda en sevdiği yemeğin döner kebap olduğunu belirtti. Elon Musk Twitter ’da kendise sorulan Almanya’daki en sevdiği yiyeceğin ne olduğu sorusuna favori yemeğinin ‘‘döner kebap’’ olduğunu söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=b4HpSpQwFgA

Amerika’nın en zengin iş adamlarından olan aslen Güney Afrikalı Elon Musk sosyal medya uygulaması Twitter’da sorulan en sevdiğiniz yemek ne sorusuna Almanya’da ‘‘kebap döner’’ yemeğinin favorisi olduğunu dile getirdi.

Twitter’da yer alan hamur işi fotoğrafına yorum yapan Elon Musk ‘‘ Çok lezzetli görünüyor’’ diye yorumda bulundu. Elon Musk’ın bu yorumu üzerine bir takipçisi ‘‘ En iyi hamur işi ve pasta yiyeceklerinden bazıları Almanya’dadır. Siz Almanya’ya ziyarette bulunduğunuzda favori yemeğiniz neydi’’ sorusunu yöneltti.

Elon Musk : O Dönercinin Yıkılması Çok Kötü!

burcu-alem-elon-musk-kebap-aşığı-çıktı
Elon Musk Tam Bir Kebapçı Çıktı!

O soruyu yönelten takipçisine ‘‘döner kebap’’ cevabını veren Elon Musk ‘‘Tacheles bölgesinin hemen dışında gördüğüm en iyi dönerci vardı. O dönercinin yıkılması çok kötü. O dönerci muhteşemdi’’ ifadelerini kullandı.

Elon Musk Kimdir?

burcu-alem-elon-musk-kebap-aşığı-çıktı-3

Elon Musk 28 Haziran 1971 tarihinde Güney Afrika’nın Preteryo şehrinde dünyaya geldi. Aslen Güney Afrikalı olan Amerikalı girişimci SpaceX’in kurucusu, Tesla Motors’un ve Paypal’in kurucu ortaklarından birisidir. SpaceX firmasında baş tasarımcı ve CEO, Tesla Motors’ta başkan, ürün mimarı ve CEO olarak görev yapmaktadır. Elon Musk aynı zamanda bir diğer firması Solar City’nin de kurucusu ve başkanıdır.

Elon Musk 1999 yılında çevrimiçi finans ve ödeme yöntemi olan X.com’un kurucu ortaklarından birisi oldu. 2000 yılında açık artırma sistemi Confinity firmasını bünyesine katarak PayPal firmasını kurdu. Büyük bir gelişme kat eden PayPal 2002 yılında ebay tarafından 1.5 Milyar USD’ye satın alındı. PayPal satıldığında firmanın en büyük hissedarı Elon Musk idi.

burcu-alem-elon-musk-kebap-aşığı-çıktı-4

Elon Musk bu satıştan elde ettiği kazanç ile 2002 yılında SpaceX firmasını kurdu. Elon Musk şu anda bu firmanın CEO’sudur. SpaceX firması roket bilimi, roket fırlatma ve uzay araştırmaları alanında faaliyet göstermektedir.

SpaceX firması ile birlikte elektrikli otomobiller üreten Tesla Motors firmasını kuran Elon Musk ilk ürettiği aracı Tesla RoadSter’i 31 ülkede 2500 adet satarak sektöre hızlı bir giriş yaptı. Tesla Motors şu anda dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi konumunda. Elon Musk ayrıca ev ve iş yerlerine, devletlere güneş enerjisi sistemi kuran 15.000 kişilik çalışanı bulunan Solar City firmasının kurucusu ve başkanlık görevini yürütüyor.

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın sevgilisi Grimes ruhundan bir parçayı satacağını duyurması haberi ile gündeme gelen girişimci, sık sık gündemde kalacak gibi duruyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *