«
  1. Anasayfa
  2. Beslenme ve Diyet
  3. En Etkili Bölgesel Zayıflama Teknikleri | Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

En Etkili Bölgesel Zayıflama Teknikleri | Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

bölgesel zayıflama (1)

Bölgesel zayıflama günümüz içerisinde özellikle kadınlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Genel anlamda vücutta kilosu olmayan bireyler bu yöntemler ile şikayetçi olduğu vücut bölgelerinde incelebilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi neticesinde estetik ve zayıflama alanında kolaylıklar geliştirilmiştir. Diyet, egzersiz, ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler ile istenen forma kavuşmak mümkün olmaktadır. Bunların yanında belli başlı bölgesel zayıflama teknikleri de belli bir bölgede biriken ve sizi rahatsız eden görüntünün kaybolmasını sağlamaktadır. Bölgesel zayıflama nedir? Bölgesel zayıflama teknikleri nelerdir sizlerle!

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kişiler yaşamları boyunca değişik ağırlıkta bulunabilmektedir. Kimisi bu durumdan hoşnut olmakla birlikte kimileri tarafından şikayetçi olunan noktalar bulunmaktadır. İstenmeyen kilolar ciddi bir problem oluşturabilmektedir. Vücutta bulunan belirli bir alana yönelik kilonun yer etmesi kişileri psikolojik ve fiziksel olarak rahatsız edebilmektedir. Alanlar genel olarak göbek, bacak, kol, gıdık şeklinde oluşur.

Bölgesel zayıflama tam olarak bu noktada kişilerin araştırmalarına konu olmaktadır. Bu tarz zayıflamalar vücudun tüm alanında kilo kaybını hedeflememektedir. Sadece kilonun bulunduğu alanın hareketlenip yağ yakımı hedeflenir. Zayıflamaya yönelik değişik yöntemler uygulamaya koyulur. Uzman desteği ile gerçekleştirilebilmekle beraber kişisel uygulamalar da oluşturulabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

İstenen forma kavuşmak artan seçenekler sayesinde artık daha kolay oluşabilmektedir. Özellikle yaşam şartlarında oluşturulabilecek birkaç değişiklik bu durumu destekleyebilmektedir. Yöntemler birçok başlık altında incelenebilmektedir. Temelde beslenme düzeninde oluşturulabilecek bir sistem oldukça etkili olabilmektedir. Ancak daha kısa süre içerisinde sonuç elde etmek isteyen kişiler adına da farklı çözümler mümkün olmaktadır. Bölgesel zayıflama teknikleri ameliyatla, evde sporla veya farklı yaşam merkezlerinde farklı tekniklerle yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Kilo oluşumu gerçekleşen alanda bölgesel zayıflama hareketleri ve aletleri ile yağ yakımı sağlanabilmektedir. Gerçekleştirilebilecek yöntemler arasında şunlar bulunmaktadır:

1.      Bölgesel Zayıflama Velashape 3 Aleti

YouTube video

 

Bölgesel zayıflama adına kullanılan aletler arasında yer almaktadır. Göbek, bacak ve kalça bölgesinde kullanılabilmektedir. Alet birden fazla işlemi gerçekleştirmeye uygundur. Kişinin uygulanacak bölgesinde önce vakumlama sonrasında ise kızılötesi ışınlar yollanmaktadır. En son dalga frekanslar yollanarak işlem tamamlanmaktadır. Birçok kişinin uygulayabilmesine olanak vermektedir. Üç farklı yöntemi bir arada bulundurması da oldukça pratik bir yöntem olmaktadır.

2.      Bölgesel Zayıflama Lipostar Manyetik Zayıflama

YouTube video

 

Uygulama alanında derinin altına manyetik enerji yollanmasını sağlamaktadır. Kişilerin kilo vermesine engel olan durumlar arasında yağ yakmanın zorluğu bulunmaktadır. Kullanılan bu bölgesel zayıflama yöntemi sayesinde kişiler derindeki yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Genellikle 3-6 seans arasında kişilere uygulama yapılmaktadır. Uzmanların görüşüne göre uygulama sürelerinde farklılıklar oluşturulabilmektedir.

3.      Bölgesel Zayıflama Slim-Up Master Yöntemi

https://www.youtube.com/watch?v=2rIVjZ-tzb4

 

 

Bölgesel zayıflama aletleri arasında çok sık tercih edilmektedir. Belirli bir bölgeye uygulanabileceği gibi tüm vücudu da kapsayabilmektedir. Solaryum aletine benzer bir görüntüsü bulunur. Kişinin şikayetçi olduğu bölgeye 40 dakikaya varana kadar işlem uygulanır. Yaydığı zararsız ışınlar deri altında bulunan hücreleri harekete geçirir. Metabolizmanın hızlanmasında etkili olmaktadır. Bireye katkıları arasında:

  • Metabolizmanın hızlandırılması,
  • Selülit oluşumlarının giderilmesi,
  • Sıkı bir vücut yapısı elde edilmesi yer alır.

4.      Bölgesel Zayıflama Soğuk Lipoliz Yöntemi

YouTube video

Bu yöntem ülkemizde birçok birey tarafından uygulatılmaktadır. Diğer uygulamalardan farklı olarak soğuk bir uygulama gerçekleştirilir. Bireyler göbek, kalça gibi alanlara jel yardımı ile soğuk uygulama sağlanır. Bunun neticesinde deri altında bulunan yağlar dondurulur. Kristalleşen yağ hücreleri birkaç ay içerisinde yok olur. İstenen görüntüye ameliyatsız bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Evde Bölgesel Zayıflama

Bölgesel incelme kürleri istenen vücuda ulaşma noktasında etkili olmaktadır. Diyetlerin yanı sıra destekleyici tariflerle metabolizmayı hızlandırmakta mümkün olabilmektedir. Oluşturulabilecek kürler arasında şunlar bulunmaktadır:

1.      Maden Suyu ve Yoğurt Etkisi

Yoğurt, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakma konusunda etkili olan bir besindir. Klasik bir maden suyu ile yaklaşık 2.5-3 yemek kaşığı karıştırılmasıyla elde edilir. Kür yatmadan yarım saat öncesinde tüketilmesi önerilir. Yağ hücrelerin yakılmasını hızlandıran bir besin olarak tercih edilmektedir. Mide rahatsızlığı da oluşturmamaktadır. Ancak 15 günü geçen kullanım önerilmemektedir. Buna benzer olarak ayran detoksu ile zayıflama yöntemi de bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde de bölgesel incelme ve yağ yakımı mümkün olmaktadır.

2.      Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Göbek İçin: Yoğurt ve Limon

Yoğurt kullanılarak elde edilen bir diğer bölgesel zayıflama kürü olmaktadır. Küçük bir kâse yoğurt içerisinde yarım limon suyu sıkılmaktadır. Aynı zamanda bir çay kaşığı pul biber eklenerek etkisi arttırılmaya çalışılır. Geceleri tüketilmelidir. Bu sayede metabolizma hızlandırılır. Yaklaşık olarak bir ay gibi bir tüketimde vücut yapısında değişmeler gözlenebilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bölgesel incelme sağlayan yöntemlerin sayısı genişletilebilmektedir. Araç ve belirli malzemeler ile gerçekleştirilen bu eylemler belirli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Toplum arasında özellikle fiyatları konusunda bir merak oluşmaktadır. Her yöntem için ortak bir fiyat belirtilmemektedir. Kliniğin bulunduğu çevre, uzmanın bilgisi ve uygulanacak yöntemin uzunluğuna göre ücretler farklılaşmaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri ve bölgesel zayıflama kürleri yazımızı inceleyerek sizler de bazı bölgelerinizde biriken istenmeyen kilolardan ve yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Bölgesel Zayıflama Teknikleri ile İstediğiniz Forma Ulaşın!