Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. En Etkili Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

En Etkili Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Bilgece Bilgece - - 4 dk okuma süresi
15 0
burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

Tırnak sararması ve lekeler, tırnaklarınızın bakımsız ve kötü görünmesine neden olur. Bu sorunlar karşısında evde düzenli olarak yapacağınız tırnak beyazlatma yöntemleri ile beyaz ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. En etkili tırnak beyazlatma yöntemlerini bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

YouTube video

En Etkili Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

Bu yöntemlerden birini kullanarak tırnaklarınızın beyazlamasını, güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

1- Karbonat ve Limon Suyu ile Tırnak Beyazlatma

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

Limon suyu ve karbonatın renk açıcı özelliği tırnak sararmasında da etkili sonuçlar sağlıyor. Bu pratik tarif için yarım limonun suyu ve karbonatı karıştırarak macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bu karışımı bir diş fırçası yardımıyla tırnaklarınıza fırçalayarak sürün ve yıkayın. Tırnaklarınızı fırçalarken çok sert davranmamaya özen gösterin.

 

2- Karbonat ve Oksijenli Su İle Tırnak Beyazlatma

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

Oldukça etkili olan bir diğer yöntem ise karbonat ve oksijenli sudur. Karbonat ve oksijenli suyu bir kap içinde karıştırarak macun kıvamına getirin. Karışımı tırnaklarınıza sürerek 5 dakika kadar bekleyin ve yıkayın.

3- Beyazlatıcı Diş Macunu İle Tırnak Beyazlatma

YouTube video

Beyazlatıcı Diş Macunu İle Tırnak Beyazlatma nasıl yapılır ? Beyazlatıcı etkisi olan diş macununu, yumuşak bir diş fırçası ile tırnaklarınıza sürerek fırçalayın. Fırçalarken çok sert hareketlerden kaçının. 3 dakika kadar tırnaklarınızı fırçaladıktan sonra durulayın.

4- Elma Sirkesi İle Tırnak Beyazlatma

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

Elma sirkesi tırnakları beyazlatmanın dışında lekelenmelere yol açan her hangi bir enfeksiyon varsa tedavi etmeye yardımcı olacaktır. Elma sirkesi ile tırnak beyazlatmak için ihtiyacınız olan malzemeler, elma sirkesi ve su. Yarım bardak elma sirkesini ılık suyla karıştırarak, tırnaklarınızı 20 dakika boyunca bu karışımın içinde bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı bir havluyla nazikçe kurulayın. Bu yöntemi 3-4 hafta boyunca günde 3 defa uygulayarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.

 

5- Menekşe Yağı İle Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Tırnak sararması için bitkisel çözüm arıyorsanız menekşe yağından faydalanabilirsiniz. Bir parça pamuğun üzerine menekşe yağı dökerek, tırnaklarınızı iyice silin. Menekşe yağı, hem sararmaları yok edecek hem de tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Anlattığımız tırnak beyazlatma yöntemleri oldukça basit ve etkili. Kolayca bulabileceğiz bu malzemelerle yapacağınız bakım kısa bir süre içerisinde tırnaklarınızın beyazlamasını ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Tırnaklar Neden Sararır?

Tırnaklarımız farklı sebeplerden dolayı sağlığını kaybedebilir ve buna bağlı olarak lekeler ve sararmalar görülebilir. Tırnak sararmasının en çok görülen nedenleri ise aşağıdaki gibidir;

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

l – Sürekli olarak oje kullanmak ve ojeyi uzun süre tırnaktan çıkarmamak

2- Kimyasal temizlik maddeleri ile temas etmek

3- Sürekli eldiven kullanmak

4- Sigara kullanmak

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

5- Vitamin eksikliği

6- Bazı hastalıklar

7- Yaşlanma etkileri

Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

burcu-alem_en-etkili-tirnak-beyazlatma-yontemleri

Öncelikle bir doktora başvurarak, tırnak sararmasına neden olan bir rahatsızlığınız olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bir rahatsızlık söz konusu ise mutlaka tedavi olmanız gerekmektedir. Bunun dışında diğer etkenlerden dolayı oluşan tırnak sararması için tariflerimizden yararlanarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.