«
  1. Anasayfa
  2. Estetik
  3. En İyi Burun Estetiği Doktoru Listesi 2021

En İyi Burun Estetiği Doktoru Listesi 2021

burun-estetigi-doktorlari4

Burnundan herhangi bir sebeple memnun olmayan kişiler burun estetiği doktoru konusunda detaylı araştırmalar yapmaktadır. Burnunu yaptırmak isteyen kişiler doğal olmasını istemelerinin yanı sıra bazı ünlü kimselerin de burnunu adeta kopyalamak istemektedir. Fakat bu konuda unutulmaması gereken konulardan biri her ünlünün yaptırmış olduğu burun estetiği güzel ve başarılıdır diye bir kaide bulunmamaktadır. Ayrıca başarılı bir burun olsa dahi herkesin yüzü birbirinden farklıdır. Bu nedenle kişinin yüz hatlarına uygun özel bir burun tasarlanması daha mantıklı olacaktır.

YouTube video

Burun ameliyatının başarılı olmasının en önemli faktörlerinden bir tanesi burun ameliyatını yapan doktordur. Bu nedenle böyle bir operasyon geçirmek isteyenler estetik burun ameliyatı doktor tavsiyesi ya da en iyi burun estetiği doktoru gibi konularda ayrıntılı araştırmalar yapmaktadır.  Bizde sizler için burun estetiği doktorları konulu bir liste hazırladık.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, mevcut burunun şeklinde değişikliğe gidilmesi amacı ile yapılan cerrahi operasyona verilen addır. Burun estetiği yaptırmak istemenin birçok nedeni olabilmektedir. Örneğin burunda yaralanma sonucu hasar mevcut olabilmektedir. Yaralanma sonrasında kırık gibi durumlar oluştuysa bu durum görüntü bakımından kişiyi rahatsız edebileceği gibi nefes alma güçlüğü yaşamasına da sebebiyet verebilmektedir.

Bir doğum kusurunun düzeltilmesi amacı ile de bu tarz operasyonlara başvurulmaktadır. Bazı vakalarda hem fiziksel görünüş hem de burnun yapısı değiştirilmektedir. Böylece nefes alma güçlüğünün ortadan kaldırılmasının yanı sıra fiziksel olarak da burnun güzel görünmesi sağlanmaktadır. Burun yüzü güzelleştiren en öneli organlardan bir tanesidir. Bu nedenle burun estetiği en çok tercih edilen estetik türlerinden bir tanesidir.

En İyi Burun Estetiği Doktorları

Burun ameliyatının ve ameliyattan sonraki sürecin daha az sıkıntılı geçmesi büyük oranda operasyonu yapan doktora bağlıdır. Bu nedenle böyle bir operasyondan önce konu detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

1 – Op. Dr. Bahadır Baykal

Bahadır Baykal burun estetiği doktoru denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden bir tanesidir. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Ünlü hekim uzmanlığını ise 1999 yılında almayı hak kazanmıştır. 2000 yılında ise Fransa’da düzenlenen bir kursa katılarak orta kulak cerrahisi konusunda da eğitim almış oldu.

2 – Orhan Murat Özdemir

Orhan Murat Özdemir isimli burun estetiği doktoru da alanında oldukça başarılı doktorlardan bir tanesidir. 1971 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1988 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı hak kazanmıştır. Okulu 1996 yılında tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra da 9 ay boyunca Malatya’nın bir köyünde çalışmıştır.

Sonrasında TUS sınavını kazanmıştır. Böylece 2002 yılında Ankara Üniversitesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisas yapmaya başlamıştır. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi ise ilk görev yeri olarak belirlenmişti. Sonrasında ise 2006 yılında devletteki görevinden istifa etme kararı almıştır. Böylece Ankara’da özel muayenehanesini açmıştır. Ankara burun estetiği yaptiranlar genellikle Orhan Murat Özdemir isimli doktoru tercih etmektedir.

3 – Haldun Kamburoğlu

Haldun Kamburoğlu 1995 yılında İzmir Bornova Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. Buradan da 2002 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini de yine Hacettepe Üniversitesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim dalında tamamlamıştır. 2009 yılında bir süre Amerika’da Yale Üniversitesi’nin kliniğinde çalıştı. İşinde oldukça başarılı olan Haldun Kamburoğlu hastalarının hemen hemen hepsinden tam not almayı başarıyor.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği ekşi sözlük isimli ünlü sitede oldukça gündeme gelen konular arasında yer almaktadır. Ankara’da ya da çevre illerde ikamet edip burun estetiği operasyonu geçirmek isteyen kişilerin aklında birçok soru olduğunu söylemek mümkündür. Bu sorular arasından en fazla öne çıkan soru ise Ankara burun estetiği fiyatları sorusudur. Bu soruya ne yazık ki net olarak bir cevap vermek olanaksızdır. Çünkü burun estetiğinin fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Örneğin hastanın durumu operasyonun çeşidi bunlardan birkaç tanesidir.

Doktor seçimi de bu konuda oldukça etkilidir. Her özel kliniği bulunan doktor bazı durumları göz önünde bulundurarak bir fiyat belirlemesi yapmaktadır. Bu nedenle burun estetiği fiyatları konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşmak için öncelikle doktorunuza karar vermeniz gerekecektir. Daha sonra ise fiyat bilgisi için kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Burun estetiği doktorları konulu yazımızı beğendiyseniz bir diğer en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan göğüs estetiği hakkında da ayrıntılı bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *