• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari
 • Beğen
  Loading...

Yaşanılan çağ gereği olarak görüntülü konuşma uygulamaları oldukça arttı. İnsanlar iletişimi bir kavram olarak ayrı bir yerde tuttuğundan beri bu alanda büyük devrimler yaşandı.

Telefon telgraf ve fax gibi icatların arkasını 21. yüzyıldaki en popüler teknolojik araç olan internet seyretti. İnsanlar internet üzerinden çeşitli yollarla birbirleri ile iletişim kurmaya başladı. Bu öyle bir seviyeye geldi ki, artık uzaktan çalışılabilir oldu.

İnternetten görüntülü konuşmak, operatörlerin sağladığı görüntülü konuşmadan hem daha sağlıklı hem de daha ucuz olduğu için kullanıcılar internet üzerinden iletişim ağını genişletti.

İletişim sektöründe bu denli ilerlemeyi gören program geliştiricileri hızla görüntülü konuşma uygulamaları geliştirmeye başladılar. Yaşanılan çağda sayısız görüntülü konuşma programı bulunmaktadır. Bunların bazıları bilgisayarda bazıları telefonda bazıları ise iki cihazda da kullanılabilmektedir. Peki görüntülü konuşma ile alakalı en iyi programlar hangileridir?

 

Görüntülü Konuşma Uygulamaları

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Günümüzde kameranın olduğu her ortamda görüntülü konuşmak mümkün hale geldi. Görüntülü konuşmanın bu kadar yayılmasını sağlayan ve ulaşımını kolay hale getirenler, görüntülü konuşma uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sayesinde toplu görüntülü konuşma mümkün kılınabilir. Kişiler, bu sayede çeşitli sebeplerden dolayı iletişim kurmak istediği başka kişilerle kolayca haberleşebilir.

1.    Skype

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Skype, telefon veya bilgisayarlar aracılığı ile internet üzerinden iletişim kurmayı sağlayan bir uygulamadır. Teknoloji pazarındaki en eski ve en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. Microsoft’un geliştirdiği Skype, ilk olarak 2003 tarihinde kullanılmıştır.

17 senelik tecrübe Skype’a birçok şey katmış, kendisini görüntülü konuşma konusunda geliştirme imkanı bulmuştur. Skype görüntülü konuşma kaç kişi, sorusu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Skype üzerinde ister 1 ister 24 kişi ile sıkıntısız ve HD bir şekilde görüntülü konuşulabilir. Ayrıca uygulamada anlık mesajlaşma, fotoğraf ve ses paylaşma, sesli arama seçeneği de bulunur. Uygulamayı indirmenin yanında kullanmak tamamen ücretsizdir. Hem telefonlarda hem de bilgisayarlarda çalışan Skype, çoğu program marketinde bulunur.

2.    WhatsApp

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

WhatsApp, Facebook’un son yıllarda bünyesine kattığı bir şirkettir. Anlık mesajlaşma programı olarak kullanılan ancak sonralarda birçok eklenti alan WhatsApp üzerinden rahatça görüntülü konuşma yapılabilir. Uygulama ücretsiz bir şekilde hem ses hem görüntülü arama imkanı sunar.

Belge paylaşımı, görüntü paylaşımı, ses paylaşımı ve konum paylaşımı gibi farklı özellikler WhatsApp üzerinde yapılabilmektedir. İndirmesi ücretsiz olan WhatsApp, Google Play ile AppStore’da bulunmaktadır. Bilgisayarda ise WhatsApp Web ile kullanılmaktadır. Milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp, görüntülü konuşma uygulamalarının bulunduğu listelerde üst kısımlarında yer almaktadır.

3.    Google Duo – Yüksek Kaliteli Konuşma

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Google Duo, Android arayüze sahip çoğu telefonda bulunmaktadır. Google LLC’nin geliştirdiği program, en çok kullanılan görüntülü konuşma uygulamaları arasındadır. Uygulama üzerinden en fazla 12 kişiye kadar görüntülü sohbetler ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Google Duo ile görüntülü mesajlar, sesli mesajlar gibi anlık paylaşımlarda da bulunmak mümkündür. Ayrıca görüntülü aramanın yanında sesli arama özelliği de bulunur. 1 milyardan fazla indirmesi bulunan bu program, toplu görüntülü konuşma programları arasında popülerdir.

4.    Zoom Cloud Meetings

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Koronavirüs sebebiyle insanların evlere çekilmesinden sonra görüntülü konuşma programları önemine önem kattı. Eğitim ve öğretimde birçok görüntülü konuşma uygulaması kullanıldı. Bunlardan birisi de Zoom Cloud Meetings. Zoom sayesinde 100 kişi ile aynı anda canlı olarak konuşulabilir.

Yapılan görüntülü konuşmanın sağlıklı olması için Zoom tarafından farklı eklentiler kullanılmaktadır. Ders veya iş için uygulamayı kullananlar için ise ekran paylaşımı ve veri paylaşımı seçenekleri vardır. Yolda iletişim kurmak isteyenleri de düşünen Zoom, güvenli sürüş modu bile geliştirmiştir. Görüntülü konuşma uygulamaları içinde öne çıkan bir programdır. Tamamen ücretsiz olan Zoom, çoğu uygulama marketinde bulunmaktadır.

5.    GoToMeeting Video Conferencing & Online Meetings

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

İnsanlar toplu bir şekilde iletişim kurmak için grup görüntülü konuşma programları kullanırlar. GoToMeeting’de buna imkan sağlayan bir uygulamadır. Geliştiricilerin belirttiğine göre uygulama içerisindeki ses ve görüntü kalitesi kristal netliğindedir.

İş veya eğitim için kullanılabilecek ideal bir uygulama olan GoToMeetings’in 10 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Uygulama, dünyanın hangi bölgesinde olunursa olsun görüntülü toplantılara katılmak imkanı sağlar. Ancak GoToMeetings’in olumsuz birkaç özelliği bulunmakta. Uygulama Türkçe dil desteği bulunmuyor. Ek olarak 14 günlük ücretsiz kullanımdan sonra ücret talep ediliyor.

6.    Hangouts

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Hangouts uygulaması da Google LLC’nin geliştirdiği görüntülü konuşma sağlayabilen uygulamalar arasında bulunur. Uygulama aracılığıyla 150 kişiye kadar grup konuşması başlatılabilir. Herhangi bir görüşme en fazla 10 kişi olacak şekilde görüntülü görüşmeye çevrilebilir.

İnternete bağlı olunmasa da kişilerinize mesaj atabileceğinizi belirten uygulama, popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Hangouts uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Her çeşit telefona veya bilgisayara rahatlıkla kurulabilir.

7.   Görüntülü Konuşma Uygulamaları – Jitsi Meet

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Jitsi Meet uygulaması, kişi sınırı bulundurmadan görüntülü konuşmaya imkan sağlayan tek uygulamadır. Bağlanacak kişi sayısı, oda kurucusunun internet hızına ve kapasitesine bağlı olarak belirlenir. Canlı konferanslara şifre ile koruma sağlayabilen uygulama, hiçbir hesap kurulumu istememekte. Yüksek kalitede ses ve görüntü paylaşımı yapmaya imkan sağlayan Jitsi Meet, tamamen ücretsizdir. Ancak uygulama Türkçe dil desteği bulundurmuyor.

İnternet üzerinde sayılamayacak kadar çoklu görüntülü konuşma uygulamaları vardır. Görüntülü konuşma yaparken sıkıntı çekmemek için kendisini kanıtlamış uygulamalar kullanılmalıdır. Görüntülü sohbet uygulaması aynı zamanda bir video konferans görevi de görmektedir. Facebook messenger yanı sıra google hangouts da iyi bir görüntülü konuşma aracıdır. Pek çok uygulama için iyi sonuçlar alındığı bilinmektedir. Corona virüsü nedeniyle pek çok şirket akıllı telefonlarda free conference ı en çok tercih edilen program ilan etmiştir. Bu sayede işleri aksatmadan yürütmüşlerdir.

Teknolojiye ayrı bir ilginiz varsa mutlaka En iyi kitap indirme programları isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

OKUYUCU YORUMLARI
 • metin bedir
  2 ay önce

  Bilgisayarım üzerinden genellikle Skype kullanıyorum kullanışlı bilmeyen yok zaten. 🙂

  5
 • nisanur
  2 ay önce

  aile içinde whatsapp, şirkette firmalara göre Google Duo, Hangouts veya Skype kullanıyoruz. diğer uygulamalar hakkında bilgim yok ancak bunları deneyebilirsiniz.

  5
 • Cüneyt ertaş
  3 ay önce

  En iyi görüntülü konuşma uygulamalarını anlatan mükemmel bir site olmuş Çok güzel tavsiye ederim süper

  5
 • Cüneyt ertaş
  3 ay önce

  En iyi Görüntülü konuşmayı anlatan mükemmel bir site olmuş süper tavsiye ederim

  4
 • Senem
  3 ay önce

  Ne denebilir ki, bence çok iyi.

  4
 • Gül
  3 ay önce

  Merhaba bu yorumuna yanıt verirseniz sevinirim, konu hakkında kısa bir sorum olacak?

  4
 • Elif
  3 ay önce

  Basit bir konu gibi, anlamak için biraz gayret sadece hehehe =)

  7
 • Türkan
  3 ay önce

  Kategorilere daha fazla içerik girilmesi hatta başlık için öneri de bulunabiliyor muyuz ?

  7
 • Ferda
  3 ay önce

  En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları konusunu ararken, tamda istediğimi buldum sanki.

  8
 • Halime
  3 ay önce

  Ne kadar doğru yada yanlış bilemem, yinede uğraşmışsınız Burcu hanım, teşekkürler.

  6