Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. En İyi Lazer Epilasyon Makineleri 2021

En İyi Lazer Epilasyon Makineleri 2021

Bilgece Bilgece - - 5 dk okuma süresi
1 0

Lazer epilasyon makineleri her geçen gün daha fazla araştırılan bir konu haline gelmektedir. Lazer epilasyon vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde kalıcı epilasyon çözümü olması amacı ile tercih edilmektedir. Bu yönden uzun ömürlü bir çözüm yolu olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Lazer epilasyon 1997 senesinde gerekli onayları almış bulunmaktadır. Bu yönü ile de oldukça güvenilirdir.

https://www.youtube.com/watch?v=MrJBQxaOfrA

Lazer Epilasyon Makineleri

Evde lazer epilasyon aleti kullananlar ya da kullanmak isteyenler lazer epilasyon aleti tavsiye veya lazer epilasyon fiyatları gibi araştırmalar yapmaktadır. Evde yapılan lazer epilasyonların kalıcılığı normal epilasyonlar kadar çok değildir.

1 – Alexandrite Lazer | Lazer Epilasyon Makineleri

Lazer epilasyon makineleri denildiği zaman ilk akla gelen marka çoğu zaman Alexandritedir. Bu cihaz açık tenli kişilerde ve bunun yanı sıra koyu renge sahip kıllarda oldukça başarılıdır. Öte yandan koyu tende ve bronz tende kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bronz tene sahip kişilerinde ten renginin açılması beklenmektedir. Bu nedenle yaz aylarında yapılması pek uygun değildir. Yaz aylarında yapılması halinde ciltte yanıklar meydana gelebilmektedir. Aynı durum esmer tene sahip kişilerinde başına gelebilmektedir.

en-iyi-lazer-epilasyon-makineleri

Ayrıca söz konusu lazer makinesi yüz de bulunan ayva tüyü diye nitelendirdiğimiz tüylerin daha fazla yayılım göstermesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle de yüzde kullanılmaması önerilmektedir. Alexandrite çok etkili bir epilasyon aleti olarak bilinmesine karşın her cilt tipinin uygulaması doğru olmadığı için yanında da muhakkak bir lazer aletinin daha kullanılması gerekmektedir.

2 – Diyot Lazer

en-iyi-lazer-epilasyon-makineleri

Diyot lazer olarak bildiğimiz lazer epilasyon makinesi tüm cilt tipleri için uygun olan bir cihazdır. Ayrıca ayva tüylerinin de tetiklenmesine sebep olmadığı için yüz bölgesinde de çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu epilasyon cihazının da en olumsuz yönü oldukça ağrılı olmasıdır. Bu can sıkıcı etkiyi de ortadan kaldırmak amacı ile buz lazer ile beraber kullanılmaktadır. Buz lazer sayesinde seans boyunca vücut -3 seviyesine kadar soğutulmuş oluyor. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmeden seans tamamlanmış oluyor. Üstelik buz lazer olarak isimlendirdiğimiz cihaz dünyada bulunan ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazıdır. Buz lazer tüm cilt tiplerine ve kıl tiplerine uygun olması sebebi ile oldukça fazla tercih edilen lazer epilasyon makineleri arasında yer almaktadır.

3 – Nd:YAG Lazer

en-iyi-lazer-epilasyon-makineleri

Nd:YAG Lazer ismi ile bildiğimiz lazer epilasyon çeşidi olukça ağrılı olduğu için çok fazla tercih edilmemektedir. Bu nedenle yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Alexandrite  + Nd:YAG Lazer şeklinde uygulanılmaktadır. Ayrıca lazer çok küçük atışlar yapmaktadır. Bu nedenle seanslar olduğundan daha uzun sürmektedir. Bu özellik de Nd:YAG isimli lazerin bir dezavantajı olarak görülebilmektedir.

en-iyi-lazer-epilasyon-makineleri

Tüm bunların yanı philips ya da braun gibi markaların evde kullanılan lazer epilasyon aletleri de bulunmaktadır. Evde kullanım açısından güvenli olması amacı ile söz konusu cihazlar IPL cihazları ile karşılaştırıldıkları zaman daha düşük enerji ile çalışmaktadırlar. Bu tarz ev için uygun olan lazer epilasyon aletleri bazen koyu tenli kişiler için tavsiye edilmemektedir. Bu sebeplerden dolayı bu aletleri kullanmadan önce kullanma klavuzunu çok dikkatli bir şekilde okuyup ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Bir de lazer epilasyon makineleri evde kullanıldığı zaman lazer işlemi gerçekleştirmemektedir. Tüylerinizin azalmasına yardımcı olabilir fakat bu kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir. Kalıcı bir çözüm için yukarıda bahsetmiş olduğumuz lazer epilasyon aletlerinden herhangi birini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz 2021 Güncel Bilgiler ile Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter? konulu yazımıza da göz atarak bikini bölgesi lazer epilasyonun ortalama olarak kaç seans süreceği ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.