En Kolay Çalışma İzni Veren Ülkeler 2020

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020
 • Beğen
  Loading...

En kolay çalışma izni veren ülkeler 2020 yılı içerisinde ülkemizde en çok araştırılan konulardan bir tanesi oldu. Herhangi bir sebeple yurt dışına gitmek isteyen kişiler gitmek istedikleri ülkelerde çalışma izni şartlarını oldukça merak etmektedir. Bunun yanı sıra en kolay vatandaşlık veren ülkeler ya da en kolay oturma izni veren ülkeler 2020 yılında diğer araştırılan konular arasında yer aldı.

Siz de göçmenliğin en kolay olduğu ülke konusuna hakim olarak dilinizi geliştirme şansı yakalayabilirsiniz. Her geçen gün dil öğrenmenin önemi artmaktadır. Günümüzde prestij sahibi olmak için en az bir dil bilmek gerekmektedir. Bir dil öğrenmenin en kolay ve hızlı yolu ise yabancı bir ülkeye giderek orada bir süre yaşamak ve çalışmaktır. Zaten bir ülkeye gittiğiniz zaman daha rahat bir hayata sahip olmanız için çalışmanız zorunlu hale gelecektir.

En Kolay Çalışma İzni Veren Ülkeler 2020

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

En kolay çalışma izni veren ülkeler 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da merak edilmeye devam ediyor. Biz de bu yazımızda sizler için en kolay vatandaşlık veren ülkeler gibi konulara değinmeyi de ihmal etmedik. İşte 5 tane en kolay çalışma izni veren ülkeler listesi…

1 – Dubai Çalışma İzni Konusunda Oldukça Kolay!

Çalışma amacı ile giden hemen hemen herkese kucak açan ülkelerin başında Dubai gelmektedir. Çoğu Avrupa ülkesi ile karşılaştırıldığından burada çalışma izni başvurularının daha hızlı ve kolay onaylandığı görülmektedir. Bunun başlıca sebebi ise tüm iş alanlarında çalıştıracak birine ihtiyaç duymasıdır. Bu nedenle çalışmak için gidenlere birçok imkan sunmayı da ihmal etmemektedir. Aynı zamanda göçmenliğin en kolay olduğu ülke denildiği zamanda ilk akla gelen ülkelerden biridir diyebiliriz.

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

En kolay çalışma izni veren ülkeler 2020 yılı içerisinde en çok tercih edilen ülkelerden biri Dubai olmuştur. Dubai bu konuda sizleri zorlamayacak ülkelerden bir tanesidir. En kolay oturma izni veren ülkeler 2020 sorusunun da cevabı niteliğindedir. Siz de yurtdışında çalışma izni almayı düşünüyorsanız fakat hangi ülke olacağına henüz karar veremediyseniz Dubai şartlarına göz atabilirsiniz.

2 – En Kolay Çalışma İzni Veren Ülkeler 2020 | Yunanistan

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

Yunanistan çalışma ve oturma izni beraber alınan ülkeler arasında yer almaktadır. Eğer bir yatırımcı iseniz Yunanistan sizler için daha güzel fırsatlar sunmuş olacaktır. Hele bir de maddi sıkıntıları bulunmayan bir yatırımcı iseniz Yunanistan çalışma izni konusunda sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bu durumda karşınıza çıkan tüm prosedürleri çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Yunanistan bir iş yeri sahibi olmak amacı ile çalışma izni almak istiyorsanız ülke size hiçbir zorluk çıkartmadan çalışma iznini vermiş olacaktır. Yunanistan daha çok ülke ekonomisine katkıda bulunacak kişilere çalışma izni vermektedir. Bu yüzden ekonomi ya da sağlık gibi önemli alanlarda yapacağınız işleri sonuna kadar destekleyecek ülke niteliğindedir.

3 – En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler : Kanada

En kolay çalışma izni veren ülkeler 2020 yılında ilk olarak Kanada akıllara gelmiştir. Çok uzun zamandan beri çalışmak denildiği zaman bu amaçla gelen yabancı vatandaşlara seve seve kucak açan Kanada’dan bu listede bahsetmemek olmaz. Diğer ülkeler ile kıyas yapıldığı takdirde Kanada’nın bu konuda çok tecrübeli ve profesyonel olduğuna şahit olursunuz. Her çalışma izni için başvuru yapanı kabul etmeseler de her konuda olduğu gibi bu konuda çok düzenli ve sistematik çalıştıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

Kanada’dan bir iş teklifi almanız halinde söz konusu çalışma izniniz işveren odaklı çalışma izni haline gelmektedir. İşveren odaklı çalışma izinleri de en fazla 4 sene boyunca geçerli olmaktadır. Ama Kanada’nın iyi ve prestijli olarak değerlendirebileceği bir mesleğe sahipseniz o zaman ülke size açık çalışma izni imkanı sunmaktadır. İstediğiniz doğrultusunda söz konusu çalışma iznin süresini uzatma hakkına sahip oluyorsunuz. Siz de dilerseniz bu gelişmiş ve sistematik ülkede çalışma için başvuruda bulunabilirsiniz. Kanada parasız vatandaşlık veren ülkeler arasında yer almaktadır.

4 – Avusturya Çalışma İzni ile Yurtdışı Deneyiminde Bulunabilirsiniz!

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

Avusturya çalışma izni konusunda diğer ülkeler ile kıyas yapıldığı zamanda daha farklı bir yol izlemektedir. Avusturya Schengen bölgesine dahil olan ülkelerden biri olduğu için bu ülke için öncelikle Schengen ismi verilen vizeye sahip olmanız gerekmektedir. Schengen vizesi haricinde uzun süreli bir vizeye sahip olmak için ise bazı özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Bu özelliklere aile birleşimi, eğitim ya da çalışma örnek gösterilebilir. Siz de gerekli prosedürleri eksiksiz yerine getirerek Avusturya çalışma izni almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

5 – Belçika Çalışma İzni Veren Ülkelerden Biri!

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

Belçika çalışma izni için sahip olmanız gereken Belçika çalışma vizesi D tipi ismi verilen vize kategorisine dahildir. Bu vize ile 90 günden daha fazla ülke içerisinde kalabilir ve çalışabilirsiniz. Belçika çalışma izni için gerekli şartları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde ilgili kurumları başvurunuzu onaylaması çok zor olmayacaktır. En kolay çalışma izni veren ülkeler 2020 denildiği zaman Belçika çalışma izni ilk akla gelen konular arasında yer almaktadır. Siz de bu ülkede çalışıp dilinizi geliştirmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

en-kolay-calisma-izni-veren-ulkeler-2020

En kolay vatandaşlık veren ülkeler nelerdir sorusu da konu ile alakalı oldukça merak edilmektedir. Özellikle beyin göçü yapmayı düşünen bireyler bu konu ile alakalı ayrıntılı araştırmalar yapmaktadır. Genel olarak beyin göçü denildiği zaman birçok kişinin aklında çok olumsuz düşünceler belirmektedir. Fakat beyin göçü bir insanın kendisini geliştirmesi açısında oldukça önemli bir durumdur. Bu konuda en çok destekleyen ve en kolay vatandaşlık veren ülkeler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Brezilya
 • Dominika
 • Kanada
 • Malta ( Malta çalışma izni hususunda da oldukça tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.)
 • İspanya
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Portekiz
 • İngiltere

Bu ülkelerin vatandaşı olmak için öncelikle nitelikli bir mesleğe sahip olmanız gerekmektedir. Emeklilere oturma izni veren ülkeler konusu da olduça merak edilmektedir. O konu hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olmak için söz konusu yazımıza da göz atabilirsiniz.