En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi 14 Farklı Öneri!

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi
  • Beğen
    Loading...

Özel günün yaklaşması ile en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi ne alınabilir? Doğum günü gibi özel günlerde hediye seçenekleri yaratmak zor olabilir. Özellikle erkeklere yönelik hediye konusunda kısıtlama bulunmaktadır. Ancak bu durumda akıllara çözüm olabilecek bazı durumlar bulunur. En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi – Ekşi Sözlük gibi farklı platformlar üzerinden öneri alabilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya mecralarının artmasıyla çoğalmaya başlayan sanal arkadaşlıklar içerisinde gerçek arkadaşlıkları, dostlukları mumla aranır oldu. İnsanın güvenebileceği, sadece iyi gününde değil kötü gününde de yanında bulabileceği bir arkadaşa sahip olması son derece değerlidir. Arkadaşlık bağlarını kuvvetlendiren birçok olgu vardır, bunlardan biri de hiç şüphesiz ki değer verdiğiniz yakın arkadaşlarınızla olan hediye alıp verme durumunuzdur.

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Hediye almak kimi mutlu etmez ki? Hele bu hediye bir de en sevdiğiniz, değer verdiğiniz en yakın arkadaşınızdan geliyorsa! İşte en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi alırken göz önünce bulundurulması gereken önemli detaylar, hediye önerileri sizler için oluşturuldu. Hediyelerinizi seçerken bu sayede zorlanmayacaksınız!

En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi seçerken dikkate alınması gereken en önemli husus elbette ki kişinin zevkleri ve hoşlandığı şeylerin göz önünde bulundurulmasıdır. Arkadaşınızın neleri sevdiği, nelerden hoşlandığı, onu nelerin mutlu edeceği gibi kriterleri biliyor olmanız hediye seçiminizde size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Doğum günü hediyesi fikirleri araştırılırken karşı tarafın ilgi ve beğenirlerinden emin olmalısınız. Aynı zamanda tercih esnasında kullanılabilir mi istiyorsunuz yoksa süs hediyesi mi olmalı? Bu soruların cevapları da aslında hediye çeşitlerinde kısıtlamaya gidilmesine yardımcı olacaktır. Böylece kolaylıkla satın alma gerçekleştirilebilir.

En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır?

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi için alabileceğiniz yüzlerce hediye arasından seçim yapmak oldukça zordur ancak onu en iyi tanıyanlardan biri olarak zevkleri ve sevdikleri doğrultusunda hareket etmeniz işinizi epeyce kolaylaştıracaktır. İşte en yakın arkadaş için alınabilecek doğum günü hediyeleri için birkaç alternatif!

1- İsme Özel Çikolata

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Çikolataya kim hayır diyebilir ki? Hele de en yakın arkadaşınızdan isminize özel olarak en güzel gününüzde adresinize gönderilen çikolatadan? Arkadaşınızın doğum günü için yapacağınız bu şahane jest onu hem çok mutlu edecek hem de damağını şenlendirecektir. Çikolata yapımı için Çiçek Sepeti gibi bilindik sitelere başvurabilirsiniz.

2- Parfüm

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi konusunda parfüm seçimi oldukça hassas bir konudur. Kişinin teniyle uyumlu olan bir parfümü kullanması kokunun güzel yansıtılması ve kalıcı olması açısından çok önemlidir. En yakın arkadaşınızın erkek ya da kız olması da alacağınız bu hediye de önemli bir rol oynar. Arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak parfüm almaya karar verdiğinizde yapmanız gereken ilk şey onun ne tip kokulardan hoşlandığını ve hatta varsa düzenli olarak kullandığı parfümü öğrenmek olmalıdır.

3- Işıklı Anı Çerçevesi

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Anıların en güzel şahitleri fotoğraflardır. Bu fotoğrafları harika bir ışıklı panoda sergileyip her an gözünün önünde olmasını sağlamanıza yarayacak olan ışıklı anı çerçevesi en yakın arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak alabileceğiniz en güzel alternatiflerden biridir. Son zamanlarda geleneksel çerçevelerden uzaklaşılmasından dolayı son teknolojiye uygun değişik formatlarda çerçeve içerisinde fotoğraf hediye edilebilir. En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi manevi olarak tercih edilebileceklerden birisidir.

4- Fotoğraflı Puzzle

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

En iyi arkadaşınızla çekilmiş en güzel fotoğraflarınızdan birini puzzle olarak bastırıp ona hediye etmeye ne dersiniz? Bu özel hediye emin olun onu çok duygulandıracaktır. Arkadaşa doğum günü hediyesi olarak sunulacağı gibi aile bireylerine, sevdiklerinize herkese gidebilecek bir hediyedir. Günlük kullanım imkânı bulunmasa da bir köşede hatıranızı sürekli saklayabilir.

5- İsimli Fincan

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Kahve ya da çay içmeyi çok seven bir arkadaşa sahipseniz ona en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi için alabileceğiniz en güzel ve en şık hediyelerden biri de ismine özel yaptıracağınız fincan ya da kahve kupası olabilir. Bu hediye ile arkadaşınız sevdiği içecekleri her yudumladığında sizi hatırlayacak ve mutlu olacaktır.
En iyi arkadaş için doğum günü fikirleri arasında mutlaka yer alabilecek ihtimallerden birisidir.

6- Nostaljik Sepet

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Sayısız birey çocukluğuna karşı özlem duyar. Bir şarkı, bir koku ya da bir tat bizi bir anda zaman tünelinde yolculuk yapıyormuşçasına o günlere götürebilir. Bu harika anları en yakın arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak verebileceğinizi biliyor musunuz? Onu eski günlere götürecek oyuncaklar, şekerlemeler ve türlü hediyeliklerden oluşan şahane bir sepet ile ona çocukluğunu hediye edebilir ve mutluluğuna şahit olabilirsiniz.

7- Kitap

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Okumayı seven bir arkadaşa sahipseniz en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi, onun için seçebileceğiniz en güzel armağanlardan biri de tabi ki kitaptır. Sevdiği yazarların kaleminden çıkan eserler kitap kurdu arkadaşınız için oldukça güzel bir doğum günü hediye seçimi olacaktır. Sevdiği bir yazara dair eski basım kitaplar özellikle maddi ve manevi açıdan değerli olacaktır.

8- Nostaljik Radyo

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Müzik ruhun hem gıdası hem de ilacıdır. En sıkıntılı anlarımızda bile en sevilen şarkıları dinlemek şüphesiz ki çok iyi gelir. Son dönemlerde piyasada oldukça sık karşılaşılan ve çıkan Retro tarzı radyolar en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi olarak düşünülebilecek seçeneklerin arasında yer alır. Hem radyo hem de usb aygıtı sayesinde kayıtlı olan şarkıları dinleyebilme özelliği ile fonksiyonel olan nostaljik radyo en yakın arkadaşınız için harika bir seçim olacaktır. Erkek arkadaşa hediye yakın arkadaşa hediye olarak kişiye özel hediye kutusu içinde sunulabilir.

9- Resimli Duvar Saati

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

İsterseniz en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi olarak bir fotoğrafı isterseniz de kendisinin sevdiği bir manzaranın fotoğrafı ile özel olarak yaptırabileceğiniz duvar saati doğum günü hediye önerileri olarak alınabilecekler listesinde yer almaktadır. En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi ne alınabilir sorusu için uygun cevaplardan birisini oluşturacaktır. Yakın arkadaşa hediye, sevgiliye hediye önerileri olarak da bazı seçenekler de düşünülebilir. Bu da onlardan birisidir.

10- En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Kahve Makinesi

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Kahve tiryakisi bir arkadaşa sahipseniz onun için alabileceğiniz en güzel doğum günü hediye seçeneklerinden biri de kahve makinesidir. Bütçeniz ve en yakın arkadaşınızın zevkleri doğrultusunda tercih edeceğiniz kahve makinesi ile arkadaşınızın doğum gününü unutulmaz kılabilirsiniz. Yanına liste içerisinde de verdiğimiz kahve fincanını ekleyebilirsiniz.

11- Gece Lambası

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Romantik ve hoş ortamdan uğraşan arkadaşınız için en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi olarak gece lambası düşünmez misiniz? Loş ışık özellikle akşam keyif saatlerinde çok fazla tercih edilir. En yakın arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak alacağınız değişik bir tarzdaki gece lambası ile bu keyif saatlerine imzanızı atabilirsiniz. Gelenekselden uzak farklı şekilde, modelde birçok gece lambası bulunmaktadır.

12- Takı

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Özellikle en yakın kız arkadaşlarınız için tercih edebileceğiniz bir diğer hediye seçeneği de küpe, bileklik ya da kolye tarzı takılar olabilir. Takılara düşkün olan bir arkadaşınız var ise bu armağan tercihini asla göz ardı etmemelisiniz. Dikkat edeceğiniz nokta günlük kullanım için mi tercih edeceğiniz yoksa özel günler için daha şık ve pahalı bir tercih yapıp yapmayacağınız olacaktır.

13- Saksıda Çiçek

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi olarak çürümeye uygun olan çiçeklerden ziyade günlük bakım isteyen çiçekler alabilirsiniz. Dalından koparılmış bir çiçek yerine saksıda yetiştirilecek bir çiçek hediye edilmesi herkesi çok mutlu eder, en yakın arkadaşınıza alabileceğiniz doğum günü hediyelerinden biri de o yüzden bu olabilir. Eğer el yeteneğiniz varsa daha farklı bir tercihte bulunabilirsiniz.

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Çiçek için bir saksı ihtiyacı bulunmaktadır. Eğer el beceriniz bulunuyorsa en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi el yapımı bir saksı oluşturabilirsiniz. Dilediğiniz gibi alçılardan ya da farklı şeylerden elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı boyamalar ve formatlarda da oluşum sağlanabilir. Burada tercih tamamen sizdedir. Kız arkadaşa hediye olarak da düşünebilir.

14- Pijama Takımı

En iyi arkadaşınız için hediye seçimi yaparken evde geçirilen vakitlerin en iyi arkadaşı olan pijama takımlarına da mutlaka göz gezdirmelisiniz. Özellikle kış ayları için sıcacık ve yumuşacık olan modellere arkadaşınız hayran olacaktır.

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

En yakın arkadaşınızın doğum günü hediyesi için seçiminiz ne olursa olsun, hediyenizin içine gönlünüzden geçen birkaç satırı yazdığınız bir not kağıdını da iliştirmeyi unutmayın. Bu güzel not arkadaşınızı emin olun armağanınız kadar mutlu edecek ve duygulandıracaktır.

en-yakin-arkadasa-dogum-gunu-hediyesi

Hediye öneriler daha çok sayıda arttırılabilir. Ancak hediyeler her zaman hazır olarak alınmak zorunda değildir. El yeteneği olan bireyler el yapımı ile hediyeler üretebilir. Arkadaşa El Yapımı Hediye Önerileri yazımıza bakarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.