Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kültür Sanat
  4. »
  5. Eski Dünya Seyahatnamesi Kitabı Çıktı!

Eski Dünya Seyahatnamesi Kitabı Çıktı!

Bilgece Bilgece - - 3 dk okuma süresi
1 0

İlber Ortaylı’nın kaleme almış olduğu Eski Dünya Seyahatnamesi isimli kitap satışa sunuldu. Yazarın tüm kitaplarına olan ilgi bu eserinde de olacak gibi görünüyor. Ünlü tarihçi yazar, kitaptan bahsederken isminin rastgele konmadığını belirtiyor. Kitap İlber Ortaylı’nın Ortadoğu ve Balkanlardaki gezilerinden bahsetmektedir. Bu ismi vermesinin sebebi ise yazar bir ülkeyi tekrar gördüğünüzde yine aynı tablo ile karşılaşmayacağınızı söylüyor. Bu nedenle de kendi dünyasının artık değiştiğini düşünerek kitaba bu ismi vermeye karar veriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=HWkpc8ZJH8A&t=16s

İlber Ortaylı Türk tarihçisi denildiği zaman hemen hemen herkesin ilk aklına gelen isimler arasında yer almaktadır. Ortaylı bu kitabında da bizi seyyah kimliği ile dünyayı keşfe çıkarıyor. Kitabı okurken bir şehri tanımanın yanı sıra o şehrin tarihsel kimliğine de aşina olmaya başlayacaksınız. Eski dünyayı usta kalemi ile çok güzel ve akıcı bir şekilde anlatması sebebi ile kitap daha ilk sayfalarından sizleri içine almayı başaracaktır.

Eski Dünya Seyahatnamesi Adeta Bir Belgesel!

Eski Dünya Seyahatnamesi isimli kitap bir nevi geçmişe ve eski dünyaya duyulan özlemi de simgelemektedir. Eski dünyadan kalan tüm izler ünlü tarihçinin usta yazarlığı ile kaleme dökülmüş. 288 sayfadan oluşan bu kitabı okurken bir belgeselin içerisinde gibi hissedeceksiniz. Yazarın daha önce kaleme almış olduğu İlber Ortaylı Seyahatnamesi isimli kitap da okuyuculardan tam not almayı başarmıştı. 2020 yılı içerisinde satışa sunulan son kitabı da benzer şekilde beğeni toplayacak gibi görünüyor. Kitapta tarihin birçok sahnesine tanıklık etmiş Selanik, Bosna gibi önemli şehirler yer almaktadır.

Eski Dünya Seyahatnamesi Yazarı İlber Ortaylı Kimdir?

eski-dunya-seyahatnamesi2

İlber Ortaylı ülkemizin en ünlü ve başarılı tarihçilerinden biridir. 1947 yılında Avusturya’da dünyaya gelen Türk akademisyen aynı zamanda da Türk Tarih Kurumu’nun şeref üyesidir. 73 yaşındaki tarihçinin birçok kitabı bulunmaktadır. Bir Ömür Nasıl Yaşanır, Mustafa Kemal Atatürk, Üç Kıtada Osmanlılar ve Tarihin İzinde gibi kitaplar en ünlü kitapları arasında yer almaktadır.

Son günlerde Gülseren Budayıcıoğlu isimli ünlü yazarın da kitapları gündeme gelmeye başladı. Bunun en büyük sebebi ise ekranlarda karşımıza çıkan kitaplarından uyarlama diziler… Siz de Gülseren Budayıcıoğlu isimli yazar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için konu ile alakalı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.