«
  1. Anasayfa
  2. Aşk ve İlişkiler
  3. Eski Sevgili Nasıl Geri Döner? İşte 3 Sebep!

Eski Sevgili Nasıl Geri Döner? İşte 3 Sebep!

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Eski Sevgili Nasıl Geri Döner… İlişkilerin birçoğu çeşitli nedenlerden dolayı önünde sonunda bir şekilde bitiyor. Sonlanmasında her iki tarafın hatası olabiliyor veya sevdiğiniz insan zamanla başka bir insana dönüşüyor. Peki, biten bir ilişkide hayatınızı tekrardan düzene koyduktan sonra eski sevgili neden bir süre sonra geri döner, hiç düşündünüz mü? Yapılan psikolojik araştırmalar sonucu bu geri dönüşün birkaç açıklaması mevcut. Peki eski sevgili ne zaman döner? Eski sevgili ne zaman pişman olur? Eski sevgili ile barışmak için ne yapmalıdır? Eski sevgili geri döner mi diyenlere işte en çarpıcı gerekçeler!

Eski Sevgili Nasıl Geri Döner? Sonradan Dank Eden Nedir?

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Eski sevgili size döndüğünde ilk mutlu olursunuz, işte sonunda benim kıymetimi anladı dersiniz… Hatta siz yine saf aşık olabilir o da aynı odunluğunda kaldığı yerden devam edebilir. Peki neden size dönmüş olabilir? Aşık olan gider mi? Niye bıraktığı kişiye geri dönsün ki?

1- Size Değil Egosuna Aşıktır!

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Eski sevgililerin çoğu kendi egosu için size geri dönmüştür, sizin için değil. İnsanın egosu, beklentisiyle uyuşan hemen hemen her şeyi sever. Ego, sevme şekline baskın geldiğinde ya kazan ya kaybet gibi tehlikeli bir oyun söz konusudur. En egoist ve en kaprisli arzular, istekler karşılandığını an kazanılan bir oyun. Sağlıklı bir ilişki sürdürebilmek için her iki tarafın “egosunun” yani “beninin” arzularını müzakere edip değerlendirmesi gerekli. Ancak bu şekilde iki tarafında kendini iyi hissettiği verimli ve sağlıklı bir ilişki kurulabilir. Sonuçta bu ilişki karşılıklı yaşanıyor olup beklediğiniz sevgi, sunduğunuz sevgi kadar önemli.

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Ego, aşkın sevginin ne olduğunu bilmeyen bir olgudur. Egodan kaynaklı olarak sürekli ayrılınız ve barışılır. Bu tip ilişkiler iki taraf için de oldukça yıkıcı ve yorucudur. Bu durumun yaşanma sebebi çoğunlukla kişinin, ilk başta âşık olunan dönemde kalmak istemesidir. Ancak ilişkinin ilk âşık olunan dönemde kalınması halinde ilişki büyümez ve olgunlaşamaz.

2- Bir Geçmişimiz Var Sen Benimsin!

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Benmerkezci ( egosantrik ) ilişki yaşayan insanlar, eski sevgilileri üzerinde hak sahibi olduklarını iddia ederler. İşte bu nedenle onları tekrardan elde etmeye çalışırlar. Bunu da özellikle eski sevgili hayatını yoluna koyup ilişkiyi atlattığını gördüklerinde yaparlar. Çünkü onun hayatına istediği zaman girip istediği zaman çıkma hakkı olduğunu düşünürler. İşte bu nedenle eski sevgiliyle barışmanın faydası yoktur. Çünkü barıştığınızda eski olayları tekrar yaşanacak ve kurmak için oldukça zaman harcadığınız yeni düzen bozulacaktır. Bunun da sizler için herhangi bir faydası yoktur, hatta aksine zararı vardır.

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Tekrar birleşmek isteyen ve bu uğurda emek harcayan siz iseniz ayrılık acısından kurtulmak için, yeni bir düzen oturtmak için verdiğiniz çabayı ve daha iyilerini hak ettiğinizi düşünün. Bu durum NBC’nin Hannibal dizisindeki bir repliği akıllara getiriyor; “tanımış olduğun şeytan, henüz tanışmamış olduğun şeytandan iyidir”. Hatta bu söz Amerika’nın bir gözetleme uydusunun üzerinde yazmaktadır.

3- Eski Sevgili Nasıl Geri Döner… Egosunu Tatmin Edecek Kimsesi Kalmamıştır da Kıymetinizi Anlamıştır!

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Eski sevgili lerin bir kısmı ise onlara kendilerinin ne kadar harika olduğunu hatırlatacak ve arzularını yerine getirerek egosunu doyuracak birine ihtiyaç duyduğu, etrafında bunu yapacak kimse kalmadığı için geri dönmektedir. Bu karaktere sahip biri ile tekrardan bir araya gelmek sizin için oldukça yıpratıcı bir süreç olacaktır. Bu ve benzeri ilişkilerin sonu yine ayrılıktır, tabi ömür boyu mutsuz olmayı göze alıyorsanız orası başka.

Döneni Kabul Etmeden Önce Bi Düşünseniz İyi Olur! Geçmiş En Doğru Ölçüm Aracıdır Unutmayın…

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Sonuç olarak yaşanan ayrılıktan sonra ilişki sürecinde beraber edindiğiniz tecrübeleri kenara atmak kolay değil ve bu nedenle tekrardan birleşmek istemeniz oldukça doğal. Ancak bu durumda tekrar üzülmemek ve yıpranmamak için çok dikkatli olmalısınız. Uzman psikologlara göre doğru karar verebilmek için tekrardan bir araya gelmek için adım atmadan önce kendinize biraz zaman tanımalı ve bu durum üzerine düşünmelisiniz.

burcu-alem-eski-sevgili-nasil-geri-doner-iste-3-sebep

Bu süre zarfında kendinizin ve karşınızdakinin neden bir araya gelmek istediğini, bir araya gelmenizin artı ve eksi yönlerini düşünmeli hatta bir kenara yazarak değerlendirmelisiniz. Bir ilişkide tekrar beraber olmanın temel sebebi karşıdakinin kötü ve iyi tüm özellikleriyle birlikte seviyor olmaktır. Hint Guru Sathya Sai Baba’nın sözünü unutmayın “ Ben egodur, istek arzudur. Arzu ve egoyu ortadan kaldırdığınızda elinizde sadece huzur kalacaktır.” Özetle, mutlu olmak için egonuzun ve arzularınızın önüne de geçmelisiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *