Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Aşk ve İlişkiler
 4. »
 5. Etkileyici Çıkma Teklifi Nasıl Edilir? Çıkma Teklifi Nedir?

Etkileyici Çıkma Teklifi Nasıl Edilir? Çıkma Teklifi Nedir?

Bilgece Bilgece - - 13 dk okuma süresi
1 2

İnsanoğlu dünyada varlığını sürdürmeye başladığından beri aşk, sevgi gibi kutsal duyguları içlerinde barındırır. Bu duygular insan ırkına bahşedilmiş, adeta insanı insan yapan duygulardır? İnsan sevgisiz yaşayabilir mi? Hepimiz sevme ve sevilme ihtiyacı hissederiz. Siz de bu güzel hisleri karşınızda ki kişiye beslemeye başladınız ama nasıl çıkma teklifi edeceğinizi bilmiyor musunuz? O zaman çıkma teklifi nasıl edilir, sorusunu sizin için cevaplayalım. Etkileyici bir çıkma teklifi nasıl edilir ? Karşınızda ki kişiye “evet” dedirtecek yöntemler nelerdir, gelin birlikte inceleyelim.

Kendinizi Olayların Akışına Bırakın

Kendinizi Olayların Akışına Bırakın

Birine çıkma teklifi edeceğiniz zaman yapmanız gereken en doğru hareket kendinizi kasmamak. Eğer kendinizi kasarsanız ister istemez olduğunuzdan farklı bir insan gibi görünürsünüz ve bu da karşınızda ki kişiyi sizden uzaklaştırabilir. Olduğunuz gibi görünmek, kendinizi rahat hissetmenizi sağlarken “ben neysem oyum” imajı da vereceği için kendinize olan güveninizi de arttırır. Utanmayın! Neticesinde sevilmek de dünyanın en güzel hislerinden biri olduğu için karşınızda ki kişi sizi anlayacaktır.

Ayrıntılarda Boğulmayın

Ayrıntılarda Boğulmayın

Hoşlandığınız kişiye açılmak için onunla randevulaştınız varsayalım. Karşı karşıya geldiniz, havadan sudan konuştuktan sonra kendinizi anlatacaksınız. İşte burada dikkat! Kimse ilk buluşmada ayrıntılara girmek istemez. Kısa, öz çıkma teklifi sözleri, romantik bir ses tonu kesinlikle etkileyici olacaktır. Hem zaten kim neden daha ilk buluşmada en sevdiğiniz yemeği bilmek istesin ki? Bu buluşmanın amacının çıkma teklifi olduğunu unutmayın. Ne kadar öz, o kadar iyi!

Ben Güvenilir Bir İnsanım! İmajı Verin

Ben Güvenilir Bir İnsanım! İmajı Verin

Günümüzün en büyük sorunlarından biri insanların birbirlerine olan güvensizlikleri. Karşınızda ki insana her şeyden önce güven vermezseniz, boşuna çıkma teklifi etmenize gerek yok demektir. Güven, karşı tarafa en zor geçirilen duygulardan biridir. Bir insana onu sevdiğinizi bile daha rahat hissettirebilirsiniz ama kendinize kolay kolay güven duyduramayabilirsiniz. Bu yüzden önceliğiniz güvenilir bir insan olduğunuzu kanıtlamak olmalı. Gerek bakışınızla gerek ses tonunuzla karşınızda ki insana güven vermeden etkileyici çıkma teklifi sözleri söylemeye kalkmayın! Başarısız bir girişim olabilir. Güvenilir bir insan olduğunuzu karşınızda ki insana hissettirmek için birkaç ipucu;

 • Konuşurken ve yöneltilen sorulara cevap verirken mutlaka karşınızda ki kişinin gözlerine bakın.
 • Konuşmanın seyrine göre ses tonunuzu ayarlayın, asla yüksek tondan konuşmayın.
 • Omuzlarınız daima dik olsun.
 • Jest ve mimikleriniz konuşmalarınızla doğru orantılı olsun.
 • Çok fazla “evet ve hayır” demeyin. Orta yolu bulun.
 • Fikir ayrılıklarınız olursa, kendi düşüncenizi hiçbir şekilde dayatmaya çalışmayın.
 • İlk günden “seni çok seviyorum” demeyin ya da seni seviyorum sözleri ile başlayan cümleler kurmayın.
 • İşinizi söyleyin, maaşınızdan bahsetmeyin.
 • Buluşmak için dış mekanları seçin.
 • Hesabı ödeyecek olan tarafsanız, hesabı öderken cüzdanınızı ve ödediğiniz miktarı göstermeyin.

Özel Konulara Girmeyin

Özel Konulara Girmeyin

Buluşmanın ve flörtün ilk zamanlarında konuşulacak konular bellidir. Konuşmalarınız, sözleriniz belli bir seviyede olsun. Cinsellik gibi oldukça özel konulara girmeyin yoksa çıkma teklifi girişiminiz askıda kalabilir.

Konuşmalarınıza ve Sözlerinize Dikkat Edin

Konuşmalarınıza ve Sözlerinize Dikkat Edin

Her insanın unutmaması gereken bir şey vardır: Üslup her şeydir. Uygun bir üslupla ne isterseniz konuşabilirsiniz. Yanlış, sert bir üslup kullanırsanız, iyi bir şey söyleseniz dahi kötü anlaşılabilir. İlk buluşmada ve dahi sonrasında kapak sözler söylemek hoş bir davranış olmayacaktır ve karşınızda ki kişiyi sizden itecektir. Düzgün bir üslup her şeyin çok güzel olmasını sağlayacaktır. Çıkma teklifi sözleri söylerken dahi yumuşak bir konuşmayla doğru bir üslup çok önemlidir.

Tüm bu yazılanlar karşınızda ki kişiye güzel bir çıkma teklifi edebilmeniz için harika bir zemin hazırlar. Aklınıza yazacağınız düzgün çıkma teklifi mesajları ile beraber bu zemin çok sağlam bir ilişki inşa edecektir. Zemini hazırladınız, peki çıkma teklifi nasıl edilir? Doğru sözler nasıl bulunur? Farklı çıkma teklifleri nasıl edilir? Şimdi bunları açıklayarak zemininizin üzerine sağlam bir ilişki inşa etmek için nasıl cümleler kurmak, nasıl sorular sormak gerekir inceleyelim.

Özgün Olun

Özgün Olun

Çevrenizde ki güvendiğiniz insanlardan ya da internetten tabi ki esinlenebilirsiniz. İnternetten bulduğunuz sözleri söylemek isterseniz dahi mutlaka kendi yorumunuzu da katın. Sevgiliye uzun mesajlar atmak, sevgiliye güzel sözler söylemek her zaman etkileyicidir. Ancak ne kadar kendiniz olursanız o kadar iyi çıkma teklifi eder, karşınızdaki kişiye özel aşk sözleri söylemiş olursunuz. Unutmayın, şahsına münhasır olmak her zaman en iyisidir. Eğer sağdan soldan duyduğunuz, üzerine düşünülmemiş şekilde çıkma teklifi sözleri söylerseniz, kekoca çıkma teklifi etmeniz içten bile değildir.

Romantik Olun

YouTube video

Romantik olmayı reddeden insanlar dahi karşılarında romantik konuşan birini görünce yelkenlerini suya indirirler. Kendi romantik cümlelerinizi kurun. Elbette ki bunu abartmayın. Çıkma teklifi ederken bunu romantik cümlelerle süslemek her zaman için iyidir. Bu kadar romantiklik bana yetmez, derseniz de daha da romantik olup mektupla çıkma teklifi edebilir, karşınızda ki kişinin gönlünü fethedebilirsiniz. Ancak mektup yazarken mektubun sonuna cevap yazın cevabı büyük bir merakla bekliyorum, bir cevap yazın vb. cümleler yazmayı unutmayın ki çıkma teklifi askıda kalmasın.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici İnsan Olmanın 13 Sırrı

Özgün ve romantik olduktan sonra, bunları bir de güzel sözler ile birleştirirseniz, karşınızda ki kişiyi etkilemeniz büyük olasılıktır. Ancak unutmamak gerekir ki, çıkma teklifinizin kabul edilip edilmeyeceği karşınızda ki kişinin hislerine de bağlıdır.

İşinizi Kolaylaştıracak Birkaç Küçük Tüyo

İşinizi Kolaylaştıracak Birkaç Küçük Tüyo

Bazen ayrıntılar her şeydir diyor ve sizi sevdiğiniz kişiye çıkma teklifi ederken işinizi kolaylaştıracak birkaç küçük tüyoyla baş başa bırakıyoruz.

 • Çıkma teklifinizin nasıl olacağını düşünürken ve tasarlarken karşınızda ki insanın kişiliğini baz alın. Örneğin karşınızda ki insan kendine espri yapılmasını seven, komiklikten anlayan bir insansa, komik çıkma teklifi sözleri ile aranızda hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.
 • Çıkma teklifi etmeden önce, başkalarının teklif maceralarından esinlenip biraz rahatlayabilirsiniz. Bunun için arama motorunuza çıkma teklifi – ekşi yazarsanız, çeşitli çıkma teklifi maceralarını okuyabilirsiniz. Böylece teklif öncesi bir nebze de olsa rahatlamış olursunuz. Nelerle karşılaşabileceğinizi kafanızda örnekleyebilirsiniz.
 • Karşınızda ki kişiye teklifte bulunmadan önce odak noktası olabilecek yönlerini öğrenin. Mesela ülkücü olan ve bunu oldukça benimsemiş bir kişiye ülkücü çıkma teklifi modeli bir teklif de edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış!
 • Diyelim ki hoşlandığınız kişiyle aranızda doğum günü mesajları, iyi geceler mesajları vb. mesajlar ile başlayan adı konmamış bir ilişki oluştu. Siz de buna güvenerek çıkma teklifinizi mesajla yapmaya karar verdiniz! Bu oldukça yanlış bir adım olur. Eğer çıkma teklifinizi mesaj ile yaparsanız, karşınızda ki kişi bunu samimiyetsiz bulacağı için ikinci kez çıkma teklifi etmek zorunda kalabilirsiniz.
 • Sevgiliniz olma ihtimali olan kişiye ilk günden “seni ne kadar çok sevdiğimi bil, seni çok istiyorum” vb. cümleler kurmayın. İlk günden yapılacak bu iddialı konuşmalar sizi güvensiz insan konumuna düşürebilir, gerçekten öyle hissetseniz dahi!

Etkileyici Çıkma Teklifi Sözleri

Etkileyici Çıkma Teklifi Sözleri

Tüm çıkma teklifi etme kurallarına uydunuz. Sevgilisi olmasını istediğiniz kişiyle randevu ayarladınız fakat aklınızda nasıl çıkma teklifi edilir, hala oturtamadınız.  Böyle bir durum yaşamamanız için, etkileyici çıkma teklifi sözlerini sizler için bir araya getirdik. Buradaki cümleleri, soruları aklınıza yazın. Kendi yorumunuzu da katarak karşınızda ki kişiye açılın. İşte sağlam bir ilişkiye adım adım gitmenizi sağlayacak o sözler!

 • Öyle bir benim ol istiyorum ki, adının geçtiği her yerde tüm hakları sakladır, hem de ben de saklıdır! Demek istiyorum. Sana kendimi anlatmam, sevgimi göstermem için bana izin verir misin? Bir ömür mutluluk yolu kurmamın sebebi olur musun?
 • Ben senin gözlerine bakamıyorum, çekiniyorum. Öyle ki ne zaman gözlerine baksam, gözlerimden okunacak aşkım diye korkuyorum. Artık korkmak istemiyorum. Ne kadar birikmiş aşk sözleri varsa lügat da hepsi sana… sevgiliye uzun uzadıya aşkımı anlatmak istiyorum. Bana bir şans vermek ister misin?
 • En çok nisan ayını sevdim ben. Çünkü seni bir Nisan ayının 2. Haftasına denk gelen gün tanıdım. O gün doğum günü oldu bana. Ömrüme ömür katar mısın?
 • Bir sevgililer gününü daha yalnız geçirmek istemiyorum. Sevgililer günü mesajları atacağım biri olsun istiyorum. Sıradan biri değil. O kişi sen ol istiyorum. Benimle aynı yolda yürür müsün?
 • Seni çok seviyorum ve bunu hiçbir şeyin değiştiremeyeceğini biliyorum. Mesajlarıma bir cevap yazın cevabı iptal etmeyin isterdim. Yine de bekledim! Tekrar soruyorum. Elimden tutar mısın? Benimle bir ömür birlikteliğe var mısın? ( daha önce reddedildiyseniz söylenebilir)
 • Çıkma teklifi sözleri kapsamında seni çok seviyorum, benimle çıkar mısın gibi klişe sözler söylenebilir.
 • İyi geceler mesajı atarken, sen benim kalbimin parçacısın benimle çıkar mısın diyerek sürpriz yapabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.