Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. Etkileyici Sakal Modelleri Nelerdir? 7 Güzel Sakal Modelleri!

Etkileyici Sakal Modelleri Nelerdir? 7 Güzel Sakal Modelleri!

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
7 0
etkileyici-sakal-modelleri

Etkileyici sakal modelleri ile farklı bir görünüm elde etmeye ne dersiniz? Erkekler için sakal modeli önem taşır. Bu yönde farklı bir görünüm için değişikliğe gidebilirsiniz. Burada yapmanız gereken yüz tipinize, sakal yoğunluğunuza göre model araştırması yapmaktır. Sakal modelleri kısa ve uzun olarak ayrılır. Yazının devamında değişik modellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz!

YouTube video

Çevrenizi Etkilemek için Yapabileceğiniz Sakal Modelleri!

Tamamen estetik bir görüntü oluşturmak adına 2020 sakal modelleri bulunuyordu. Her geçen sene yeni bir model şekli ortaya çıksa da geleneksel hale gelmiş olanlar da vardır. Bundan dolayı geçmişte bilinen klasikleri de tercih edebilirsiniz. Ancak bunun dışında daha marjinal yönelimler oluşturmanız mümkün olacaktır. Tamamen tercih doğrultusunda özellikle saçınızı da göz önünde bulundurarak kendiniz ya da kuaförünüzden isteyebilirsiniz.

1- Sıfır Saç Traşına Uygun Orta Uzunlukta Sakallar

etkileyici-sakal-modelleri
Sakal Modelleri

Saç faktörünü ortadan kaldırarak hayatında imaj oluşturacak bireylerin özellikle sakal kesimine dikkat etmesi gerekir. Estetik açıdan saçı kullanmayacak kişiler sakal faktörünü ortaya koyacaktır. Sıfır saç modelinde kullanılabilecek en uygun yöntem orta yoğunlukta bir sakal modeli olacaktır. Özellikle bıyık ile tam birleşim oluşturulmuş görseldeki model çok uygun olacaktır.

2- İtalyan Model Erkek Sakal Modelleri

etkileyici-sakal-modelleri

Sakal modelleri erkek kişilerin kafasını en çok karıştıran konulardan birisidir. Ancak dünya genelinde erkekler tarafından sık kullanılan ve kadınlar tarafından da beğenilen modeller mevcuttur. Bunlardan birisi de italya bıyık ve sakal kesimi olmaktadır. İki seçenek kişilere sunulmaktadır. Bıyığın ön planda olarak oluşturulan modelde kısa bir yuvarlak sakal seçimi diğeri ise uzun sakal ile birliktelik oluşturmaktır.

3- Kirli- Seyrek Sakal Modelleri

Her erkek tarafından yoğun bir sakal modeli tercih edilmez. Sakalların gerek sertliği gerekse bakımından dolayı zor olması bu durumda etkili olan en önemli unsurdur. Çoğunlukla uzun sakallar sakal yoğunluğu fazla olan kişiler tarafından uygulanır. Seyrek sakallarda istenen sonuç elde edilmez. Bunun tersi durumda seyrek sakal modeli kişileri hem genç hem de bakım konusunda yormayacaktır.

etkileyici-sakal-modelleri

Kirli olarak tabir edilen sakal modelleri kısa olarak yansıtılan bu model her türlü saç için uygun olacaktır. Dilerseniz üç numara saç isterseniz uzun saçlarınız ile uyum yakalayabilirsiniz. Çok uyumlu bir sakal olmasından dolayı herhangi bir uyum sorunu yaşamazsınız. Tek problem ortak uzunlukta tutmak adına birkaç gün aralıkla tıraş olmanız, kısaltmanız gerekecektir.

4- Dalgalı Saçlara Uygun Orta Uzunlukta Sakallar

etkileyici-sakal-modelleri

Sakal modelleri ve anlamları araştırılırken en çok merak edilen modellerden birisi olmaktadır. Orta yoğunlukta olan bir sakaldan dolayı ortayı anlatmak, belirtmek zor olacaktır. Ancak fotoğraf ile giderek bir karar vermek, belirtmek daha doğru olacaktır. Aynı zamanda evde kendiniz de oluşturabilirsiniz. Dalgalı saçlarınıza uygun olabilecektir. Yoğun bir sakala sahipseniz özellikle turuncu sakallarınız varsa çok modern bir görüntü yakalayabilirsiniz.

5- Keçi Sakal Modelleri

etkileyici-sakal-modelleri

Sakal modelleri isimleri arasında keçi sakal modeli çok tercih edilip araştırılır. Keçi sakal modeli içerisinde sakal ön planda olarak bıyık çok arka planda bırakılır. Öncelikle burada da kişiler farklı tercihte bulunabilir. Dilerseniz sadece sakal ile ortaya koyabilirsiniz. Dilerseniz de bıyık olmadan sadece sakal modelini oluşturabilirsiniz. Erkekler arasında geçmiş zamanlardan bugüne kadar en çok beğenilen şekildir.

6- Top Sakal Modelleri 2020 -2021

Erkeklerin yuvarlak yüz şekline göre uygulayabilecek, uygulatabilecek modeller bulunur. Saç modellerinde yüz duruşuna şekline göre tercih yapılır. Böylece kişilerin daha yakışacak durumları oluşturması mümkündür. Sakallarda da bu durum geçerli olacaktır. Tamamen yüz şeklinde göre tercihte bulunması gerekecektir.

etkileyici-sakal-modelleri

Yuvarlak yüz şeklinde göre sakal modelleri arasında top sakal bulunur. Top sakal çene hizasında birikme oluşturacak bir model olduğundan özellikle uzun suratlı bireylerin tercihte bulunması sakıncalı olacaktır. Olduğundan daha uzun bir görüntü oluşturulması estetik açıdan kaygıları tetikleyebilir. Bundan dolayı yüz şeklinizi analiz edip model tercih edin. Üçgen yüz sahibiyseniz ya da elmacık kemikleri ön planda olsun isterseniz mutlaka denemelisiniz.

7- Beyaz Sakal Modelleri

Beyaz sakala sahip olmak sadece yaşlılıktan ötürü olmamaktadır. Günümüzde sakal boyaları ile sakallarınızı farklı şekillere sokabilirsiniz. Beyaz renkte moda açısından en çok boyanan renkler arasında bulunur. Bu renk her sakal boyutu için uygun olmakla birlikte yönelimler belirli noktadadır. Uzun sakallar için rahatlıkla tercih edilebilir.

etkileyici-sakal-modelleri

Beyaz sakal modelleri içerisinde de sürekli olarak uzun modelleri görebilirsiniz. Tercihleriniz için eğer sakal bakımı zor olmayacaksa ve saç modeliniz için uydurabilecekseniz uzatabilirsiniz. Tamamen dağınık bir kesim oluşturabilir oval kesim ile estetik durumda oluşturabilir. Eğer uzun surata sahipseniz daha orta boy ancak her alandan uzatılmış bir model siz yardımcı olacaktır. İyi sakal kişiye yakışan sakaldır bu da oval yüz, uzun yüze, kare yüz göre karar verilmesiyle olur.

etkileyici-sakal-modelleri

Sakal modellerinin bahsedildiği bu yazımız birden fazla model hakkında fikir sunmuştur. Sakal modellerini uygulamanın yanı sıra rengi konusunda da değişiklik yapmayı hiç düşündünüz mü? Sakal boyaları tam olarak bunun için bulunuyor! Estetik ve güzellik alanında bir diğer konu ise güzel kokular yani parfümlerdir. Bu konuda bilgi istiyorsanız En İyi Erkek Parfümleri Önerileri yazımıza sizi alabiliriz!

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.