«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Bakım
  3. Evde Yapılabilecek 4 Maske Tarifi ile Cildinizi Sevin

Evde Yapılabilecek 4 Maske Tarifi ile Cildinizi Sevin

İnsan cildi güneşten, nemden, toz ve kirden etkilenmekte olup zamanla kurumakta, kırışmakta ve farklı sorunlara maruz kalabilmektedir. Oysa sizler de evde bulunan malzemelerle doğal maskeler yapabilir ve cildinize tazelikler kazandırabilirsiniz. Cildi tazeleyen maskeler ile daha güzel, taze ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla cilt problemleriniz için istifadenize sunduğumuz doğal pratik çözüm detayları yazımızda. O halde gelin detaylara birlikte göz atalım.

1 – Kuru Ciltler İçin Maske Yapımı

Eğer siz de pul pul dökülen bir kuru cilde sahipseniz bu maske tam size göre. Kuru ciltlere maske yapımı için malzemeler; bir tane muz, 5 damla lavanta yağı, yarım bardak kadar süt, 1 tatlı kaşığı kadar süt kaymağı ve bal, 1 çay kaşığı kadar da tarçın bizim işimizi görmeye yetecektir. Kuru ciltler için maske yapımı ise şöyledir; ilk etapta muzu ezerek macun kıvamına getiriyoruz. Daha sonra diğer malzemelerle muzu karışım yapıyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımı yüzümüze tatbik edip, 30 dakika sonra duruluyoruz. Kuruluktan eser kalmayacak ve siz de yüzünüzdeki değişikliğe inanamayacaksınız.

2 – Kırışıklığı Gidermek İçin Maske Yapımı

Yüzünüzde kırışıklar peyda olmuş ise bu karışımı denemenizde büyük fayda vardır. Kırışıklığı giderici maske yapımı için malzemeler şunlardır; 1 tane armut meyvesi, 5 adet üzüm tanesi, 1 adet salatalık, 1 adet kayısı, 2 çay bardağı süt ve bir 1 adet gazlı bez gerekecektir. Daha sonra tüm katı malzemeleri robot yardımıyla eziyoruz.

Daha sonra bunun üstüne sütü ilave ediyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımı 2 saat boyuncu dinlendirmeye alıyoruz. Akabinde gazlı bezi yüzümüze koyuyoruz. Karışımı bu gazlı bezin üstüne koyuyoruz. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulama işlemi yapıyoruz. Öte yandan bu maskeyi dekolte bölgesine de tatbik edebiliriz. Elde ettiğimiz karışım fazla oldu ise atmayıp 5 gün boyunca dolapta saklayabiliyoruz.

3 – Cildi Arındırmak İçin Maske Yapımı

Cildin daha rahat nefes almasını sağlamak, terden kapanan gözenekleri açıp arındırmak ve daha temiz görünür bir cilde sahip olmak için cilt arındırıcı maske yapmak size iyi gelecektir. Bunun için 10 adet ceviz içine, 1 yemek kaşığı kadar bal ve limon suyuna, 3 yemek kaşığı kadar süte ihtiyacımız vardır. Maske yapımına geçiyoruz. ilk önce rondodan tüm cevizleri geçiriyoruz ve diğer malzemelerle karıştırıyoruz. Elde edilen bu karışımı yüze tatbik ediyoruz. 15 dakika sonra tekrar aynı işlemi bir daha yapıyoruz ve 15 dakika sonra yüzümüzü ılık su ile duruluyoruz.

4 – Botoks Etkili Maske Yapımı

Siz de cildinize botoks etkisi yapacak maske istiyorsanız bu tarif tam size göre. İlk önce gerekli olan malzemeler temin ediyoruz. Malzemeler olarak, hepsinden olmak üzere 1 tatlı kaşığı oranında yaş maya, bal, kakao ve 3 damla kadar limon suyu yeterli olacaktır. Sayılan tüm malzemeleri bir kaseye koyup karıştırıyoruz. Bu karışımı bir fırça yardımıyla yüzümüzün belli bölgelerine tatbik ediyoruz. 30 dakika bekledikten sonra yüzümüzü duruluyoruz.

YouTube video

Sizler de yüzünüze yapacağınız bu maskelerle daha pürüzsüz, temiz, sağlıklı ve üstelik doğal bir cilde sahip olabilirsiniz. Böylece maskelerle cildiniz hep taze kalsın.

İlginizi Çekebilir: Sağlıklı Fondoten Kullanımı İpuçları

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *