Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Evde Yapılabilecek Şeyler – Yüzüklerin Efendisi Serisi İzlemek

Evde Yapılabilecek Şeyler – Yüzüklerin Efendisi Serisi İzlemek

Bilgece Bilgece - - 9 dk okuma süresi
10 1

Piyasaya çıktığı 2001 yılından bu yana dünyada büyük ilgi gören Yüzüklerin Efendisi Serisi yediden yetmişe geniş bir hayran kitlesine ulaşmış ve Yüzüklerin Efendisi 1,  2 ve 3 şeklinde sıralı olarak çekilmiştir. Bütçesi, konusu ve başarılı oyuncuları ile dikkat çeken yapıt usta yönetmen Peter Jackson tarafından yönetilmiştir. Yapıta ilham kaynağı olan Yüzüklerin Efendisi Kitabı ise çok satan kitaplar listesinde uzun süreler ilk sıralarda yer almıştır. Yönetmen Peter Jackson kitabın tamamını filme işlemek yerine, Yüzüklerin Efendisi Serisinde farklı eklemeler yapmayı tercih etmiştir.

1.Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi Serisinin ilki olan Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği film sıra dışı özelliklere sahip bir yüzüğü ilham ediniyor. Yüzük Elrond ve adamları tarafından dünyanın dengesinin yeniden sağlanması için yok edilmek istenmektedir ancak bu o kadar kolay olmayacaktır. Yüzükten kurtulmanın tek yolu ise onu geldiği ateş kuyusuna tekrar göndermektir.

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

İnsanların birbirine olan haset ve kıskançlığından beslenen bir yüzüğün kötü güçlerin eline geçmesi ise yüzüğün kaybedilememesinden bile daha tehlikelidir. Peki bu gizemli yüzüğü ait olduğu yere kim, nasıl götürecektir. Tartışmalar büyüdüğü esnada kalabalığın arasından yükselen bir ses bu işe gönüllüdür. Genç kaşif Frodo Baggins.

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

Bu macerada kahramanımız Frodo (Elijah Wood) yalnız değildir. Ona yardım edecek olan dokuz kişilik ekip içinde en yakın arkadaşları da vardır. Her ne kadar çıkacağı bu yolculukta Frodo bilmediği bir serüvene atılsa da, baş efendisinin ona güveni tamdır ve çok büyük bir görev üstlenmiştir.

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

Bu birlik beraberlikten etkilenen Elrond (Hugo Weawıg) ise Frodo ve arkadaşlarının bu cesur tutumunu yüzük kardeşliği olarak nitelendirecektir. Diğer taraftan gittikleri yolda onları hiç de eğlenceli şeyler karşılamayacaktır. Korku ve cesaretin, kararlılık ve zekanın başarılı bir şekilde işlendiği Yüzüklerin Efendisi Serisinde kahramanlarımızın karşılarına çıkan engellerle baş etmek için önemli bir amaçları vardı.

2. Yüzüklerin Efendisi İki Kule

https://www.youtube.com/watch?v=HTLxVSRju9U

Evet ilk filmiyle dünyada ses getiren Yüzüklerin Efendisi Serisi  nihayet 2002 yılında Peter Jackson tarafından çekilerek Beyaz Perde’deki yerini alıyor. Hikayemizde macera kaldığı yerden devam ediyor. Frodo ve Sam, Kayıp Gollum’un yardımıyla Mordor’a yaklaşıyor.

Yüzüklerin Efendisi İki Kule

Diğer yandan, Sauron’un yeni ortağı Saruman ve Isengard ordularına karşı bir tavır sergiliyor. Bu büyük karşılaşma ise bu defa kahramanlarımız korkunç ve kalabalık bir yaratık ordusuyla kıyasıya bir mücadelenin içine sürüklüyor. Bu amansız savaş bir nevi iyilerin ve kötülerin mücadelesine dönüşürken, Kule’yi korumak için yapılan ok yağmuru izleyicilere tam bir görsel şölen sunuyor. Orta dünyada geçen bu muhteşem film serinin en çok ses getiren yapımlarından biri olmuştu.

İlginizi Çekebilir: Evde Yapılabilecek Şeyler : Tvde Spor İzlemenin Keyfine Varın

Yüzüklerin Efendisi İki Kule

Başarılı oyunculardan oluşan Yüzüklerin Efendisi İki Kule ekibi; Elijah Wood, Lan Mckellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen,Sean Astin, Cate Blanchett, John ,Rhyse Davies, Bernard Hil, Christopher Lee, Billy Boyd, Domınıc Monaghan, Orlanda  Bloom,  Hugo Weaving, Miranda Otto, Davıd Wenham, Brad Dourif ve Andy Serkis zengin kadrosuyla son derece usta figürler sergiliyorlar. Film Yüzüklerin Efendisi Serisinin devamı niteliğinde olduğu için olaylar örgüsü genişliyor.

Bu amansız savaş bir nevi iyilerin ve kötülerin mücadelesine dönüşürken, Kule’yi korumak için yapılan ok yağmuru izleyicilere tam bir görsel şölen sunuyor. Orta dünyada geçen bu muhteşem film serinin en çok ses getiren yapımlarından biri olmuştu.

Birinci filmde yüzüğü sahibine vermek için yola çıkan Frodo bu filmde yüzüğün gerçek sahibi ile tanışır. Bu arada Merry ve Pippin tutsaklıktan kurtularak Treebeard ile karşılaşırlar.  Bu film de birinci film gibi son derece başarılı olmuş ve bire on veren hasılat rekoruyla dünyada en çok kazanan filmler listesinde 13. sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi Serisi En İyi Görsel Efekt Akademi Ödülü ve En İyi Ses Kurgusu ödüllerine de layık gösterilmiştir.

3. Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi Serisinin son filmi olan Yüzüklerin Efendisi  Kralın Dönüşü ise En İyi Film, En iyi MTV ve En İyi Şarkı film ödüllerini almayı başarıyor.  Hasılat konusunda da en az diğer ikisi kadar başarılı olduğu ise söylemeye gerek yok. 2001 ve 2002 yapıtlarının ardından ara vermeden 2003 yılında Beyaz Perde’de gösterime giren film oyuncu kadrosu olarak 2 Kule ekibine yeni eklenen usta oyuncularla daha zengin bir içerik ortaya koyuyor.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

2 Kule filminde büyüyen savaş çemberi bu defa çok geniş bir alana yayılarak Çayırların Savaşı’na dönüşüyor. Kalabalık 2 ordu ve düşmanın korkutucu yüzü geniş bir coğrafyada Kralın orduları ve kana susamış mızrakları ile düşman cephesinde yer alan karanlık ordulara karşı verilen bir mücadele. Sonuç olarak atlı birlikleri ve kılıç kalkan ekibi ile düşman ordusunu tepeleyen kral Teador’un orduları halkının yaşadığı tüm acıların intikamını almakla kalmıyor, aynı zamanda umutsuzlar umut olmanın ve mücadeleden yılmamanın ne kadar büyük bir gayret istediğini de bu yapıtta anlatıyor.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi Serisinin üçüncü filminin unutulmaz sahnelerinden biri olan  Frodo’nun devasa bir  örümcek tarafından ısırılması ve salgıladığı ağ ile adeta bir mumya gibi sarılması ise son derece fantastik. Frodo bu kadar zor durumdayken arkadaşı Sam onu kurtulabilecek mi?

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Yeni dünya düzeninde kral hangi ırktan olacak. Dünyanın lideri bir Aragom mu yoksa Org mu? Yüzüklerin Efendisi Serisi bu filmde de tıpkı diğer iki filmde olduğu gibi karşılaştıklarınıza inanamayacaksınız. Yüzüğün gerçek yerini bulmasında verilen mücadelede farklı ırkların iş birliğini başarılı bir şekilde uyarlayan filmin süresi bir hayli uzun tutulsa da tekrar tekrar başa alıp izlemeyi istiyorsunuz. Yüzüklerin Efendisi Serisi sadece kitap ve sinema alanında değil video oyunları dünyasında da adından söz ettirmeyi başardı. PC (Bilgisayar), Playstation 2, Playstation 3 ve Xbox 360 gibi önemli konsollarda takipçilerini oyunlarıyla buluşturmayı başardı.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Türkiye de izlenme rekorları kıran The Lord of The Rings filminden sonra, hobbit isminde yeni bir seri de vizyona girdi. Filmle ilgili daha fazla bilgi almak isteyen kişiler John Ronald Reuel Tolkien isimli yazarın kitaplarını inceleyebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.